CVmarket.lt tyrimas: kad algos šiemet augs – tikinčių daug, tačiau džiūgaujančių mažai

2015-02-12, 15min.lt
Atlyginimas
Atlyginimas

Du iš trijų dirbančiųjų Lietuvos įmonėse mano, kad šiais metais atlyginimai kils. Tačiau tik 8 proc. įsitikinę, kad šis padidinimas palies daugumą, jo „nesuvalgys” infliacija.

Tokias įžvalgas, apklausę Lietuvos dirbančiuosius, skelbia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.

„Įsivedus eurą viešojoje erdvėje kaip niekad pagausėjo kalbančių, kad atlyginimai šiemet augs. Tą pranašauja ne tik įvairūs ekonomistai, bet žada ir politikai, – sako cvmarket.lt portalo atstovė Raimonda Tatarėlytė, – jau paviešinta žinia apie didinamas algas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams; ketinama nuo šių metų liepos 25 eurais kilstelėti ir minimalią algą (MMA). Kad atlyginimai kops į viršų, tiki ir 72 proc. mūsų apklaustų Lietuvos dirbančiųjų. Tačiau net 64 proc. iš jų su šiuo teiginiu sutinka pridėdami „bet“.“

Bene didžiausia dalis respondentų (21 proc.) teigia, kad algos tikrai bus kilstelėtos, bet tai nekompensuos vis brangstančio pragyvenimo, t.y. faktiškai perkamoji galia nedidės. 13 proc. sako, kad atlyginimai bus paauginti, bet tik siekiant suapvalinti po išvertimo į eurus kiek „pasišiaušusias“ sumas.

14 proc. dalyvavusių apklausoje įsitikinimu kils tik pačių darbdavių atlyginimai, beveik kas dešimtas mano, kad algos stiebsis tik tiems, kurių jos mažiausios šiandien.

Tikima, kad algos kilns ne darbdavio iniciatyva, o dėl politikų planuojamos didinti minimalios algos.

Dar 7 proc. sutinka su nuomone, kad darbo užmokestis bus keliamas tik deficitiniams specialistams, galintiems perbėgti pas konkurentus ar išvykti į užsienį.

Ir tik 8 proc. respondentų tiki, kad atlyginimai didės pakankamai ir daugumai dirbančiųjų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?