Rekordinio trišuolio autorius – Osvaldas Guščius

2020-08-05
Trišuolį atlieka šio sezono geriausią rezultatą pasiekęs Osvaldas Guščius, Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtinis. A. Pliadžio nuotr.
Liepos mėnuo pažymėtas šalies lengvaatlečių startais. Alytuje 17-18 dienomis varžėsi jauniai (16-17 m.), o 23-24 dienomis Vilniuje vyko jaunimo (18-19 m.) čempionatas. Šilutės sporto mokyklos rinktinės, kurių garbę gynė ir buvę Vilkyčių metikai, šiandien besimokantys Vilniuje, iškovojo ne tik prizinių vietų, bet ir čempionų titulų. Dvigubu čempionu tapo ieties metikas Marius Rudzevičius (treneriai B. Mulskis, E. Matusevičius), tarp jaunimo trišuolio rungtį laimėjo šilutiškis Osvaldas Guščius (trenerė L. Leikuvienė), trečias vietas užėmė šuolininkas į aukštį švėkšniškis Vilius Liorencas (treneris A. Urmulevičius), bėgikės Goda Šiaudvytytė ir Julija Baciūtė (trenerė L. Leikuvienė).

Alytuje 16-metis V. Liorencas įveikė 1,85 m aukštį ir pelnė bronzos medalį. Čempiono, metais vyresnio E. Šidlausko (Joniškis) rezultatas – 1,93 m. Trišuolio varžybose V. Liorencas liko devintas – 11,59 m. Dvi ketvirtas vietas užėmė Kamilė Stankutė, bėgusi 100 ir 400 metrų barjerinius bėgimus, įveikusi distancijas per 16,08 sek. ir per 1:09,56 min.

Vėl nustebino Goda Šiaudvytytė, kuri, būdama net trimis metais jaunesnė už varžoves, finišavo trečia bėgdama 800 m. Kamilė ir Goda – trenerės L. Leikuvienės auklėtinė. Jaunučiai G. Šiaudvytytė ir ieties metikas kintiškis Vilmantas Retenis pakviesti į Lietuvos jaunučių rinktinę dalyvauti Baltijos šalių bendraamžių čempionate Latvijoje.

M. Rudzevičius 700 g ietį nuskraidino 70,04 m – I vieta, o 5 kg rutulį nustūmė 15,08 m – II v. Buvęs Vilkyčių lengvaatletis 16-metis M. Ubis ietį švystelėjo 50,21 m – IV v. Šilutės komanda, surinkusi 117 taškų, Dzūkijos sostinėje liko aštunta. Pirmą vietą užėmė Raseiniai – 246 tšk., aplenkę Marijampolę – 238 tšk. ir Šiaulių rajoną – 173 tšk. Varžėsi 23 komandos, taškų įskaitą gavo 21 komanda. Tarp miestų komandų nugalėjo Kaunas – 814 tšk.

Vilniuje trišuolio sektoriuje sužibėjo Osvaldas Guščius, rugpjūtį švęsiantis 18-ąjį gimtadienį. Jis antru bandymu nušoko 14,89 m ir pagerino savo asmeninį rekordą bei pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą. II-III vietas užėmė Utenos ir Raseinių atstovai Paulius Ivaškevičius  ir Aurimas Narijauskas – 14,26 ir 14,18 m. Rutulio stūmimo čempionės vardą iškovojo Gintarė Paulauskaitė (treneriai B. Mulskis, E. Matusevičius), nustūmusi įrankį 11,70 m. Ji aplenkė konkurentes iš Kauno ir Marijampolės.

400 m barjerinio bėgimo varžybose bronzos medaliu pasipuošė trenerės L. Leikuvienės auklėtinė Julija Baciūtė – 1:08,24. Ketvirta finišavo K. Stankutė – 1:11,04.

Metant 800 g ietį tarp jaunuolių nenugalimi buvo Marius Rudzevičius ir Marijus Ubis – I ir II vietos. Jų rezultatai – 63,16 ir 47,83 m. Tarp rajonų komandų (21 rinktinė) pirmą vietą užėmė Raseiniai – 152 tšk., antrą – Marijampolės komanda (107 tšk.), trečią – Šilutė (97 tšk.). IV, V, VI vietas užėmė Vilniaus r. (73 tšk.), Utenos (67 tšk.) ir Šiaulių r. (59 tšk.).