Kintuose – Renesanso muzikos darna ir nakties magija

2020-08-07

Jau šį penktadienį Kintų muzikos festivalis vėl kviečia patirti nakties ir muzikos magiją. Klausytojų ypač mėgstamas, kasmet didelio susidomėjimo sulaukiantis naktinis koncertas šiemet vėl apgaubs jaukia žvakių šviesa ir darniais muzikos garsais. Rugpjūčio 7 d. 22 val. Didžiojoje Kintų bažnyčioje surengs koncertą vienas žymiausių Lietuvoje senosios muzikos kolektyvų, ansamblis „Canto Fiorito“.

Jau ketvirtus metus Kintuose koncertuojantys „Canto Fiorito“ atlikėjai ypač vertina Didžiosios Kintų bažnyčios akustiką. Nuo pačios pirmos repeticijos susižavėję šios XVIII a. pradžioje pastatytos bažnyčios erdvės skambesiu, muzikantai kasmet čia atvyksta pasidalinti gražiausiais senosios muzikos kūriniais. „Canto Fiorito“ nevengia savo pasirodymų teatralizuoti, įtaigiai pasakoja apie atliekamą muziką, didelį dėmesį skiria klausytojų edukacijai.

Šiemet kolektyvas kviečia grožėtis renesanso kompozitorių muzikos darna. Proporcija ir simetrija buvo esmingi to meto meno elementai, kuriuos išnaudojo ir renesanso muzikos kūrėjai. Harmoningi sąskambiai, saikingas ir proporcingas grožis – jais alsuoja „Canto Fiorito“ programa „Vitruvijaus žmogus“.

Šioje programoje skambės ryškiausi Europos renesanso muzikos pavyzdžiai, sukurti skirtingoms kompozicijos mokykloms atstovaujančių kompozitorių. Koncerte „Vitruvijaus žmogus“ atsiskleidžia Burgundijos, franko-flamandų, vokiečių, anglų, ispanų, Venecijos ir Romos muzikinio renesanso dvasia. Anot atlikėjų, tai „muzikinė kelionė po vieną kilniausių muzikos istorijos laikotarpių.“

Didelį dėmesį edukacijai skiriantis ansamblis nemažai savo jėgų telkia ir vaikų ugdymui. Rugpjūčio 8 d. 11:00 Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks vaikams skirtas koncertas, kuriame skambės specialiai jaunajai auditorijai pritaikyta renesanso muzikos programa.

Bilietus į rugpjūčio 7 d. koncertą platina bilietai.lt. Rugpjūčio 8 d. koncertas – nemokamas.

 

Rugpjūčio 7, 22:00
Didžioji Kintų bažnyčia

Rugpjūčio 8, 11:00
Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia

VITRUVIJAUS ŽMOGUS

Atlikėjai:
Senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ (vad. Rodrigo Calveyra)
Davide Pozzi (vargonai, Italija)

PROGRAMOJE – renesanso kūrėjų muzika: Th. Tallis, O. di Lasso, G. Pierluigi da Palestrina / F. Rognoni, A. Willaert, J. des Prez, T. L. de Victoria, C.l de Morales, J. Arcadelt, G. Binchois, H. Praetorius, W. Byrd


Straipsnio komentarai

..2020-08-08
čia juokingas pavyzdys su istorijos orvelinimais. Toks geras kad nors mirk iš juoko. matot šitas ansamblis iš tokios senosios lietuvos, kur net romos imperijos patvoriuose ir buvo atseit kalbama romėniškai. matot visi žodžiai rašomi "senosios" lietuvos kalba, kurią moka tik visokie nudvasintojai: dvasintojai, daktarų grupuotė, mokslo daktarų grupuotė, tt. Turbūt visos ansamblio kolektyvo pavardės irgi kaip iš filmų apie italų mafijos tėviškus krikštus ar talentingus misterius RIP-ley. Tad čia yra įdomi atgimėlininkystė su lotynų kalba, nes tai neturėtų skaitytis kaip mirusi kalba, tai turėtų skaitytis kaip viena iš vergovinės santvarkos kalbų jeigu ne "the" kalba. Matot jau su ansamblio pavadinimu jie signalizuoja kad čia tik gėlytės, tik kažkoks žydėjimas, žydėjimas gi nesigirdi, jums kvepia. Nors rusų kalboje tas pats žodis "girdėti" vartojamas nustatant ir garsus ir kvapą. Yra ir daug žalumos, gilios šaknys knisamos tyliai kriuksinčių kiaulių, stori kamienai, šakos pilnos visokių gegučių lizdų, tt.

Puorte 'e cazune cu nu stemma arreto
Na cuppulella cu 'a visiera aizata
Passa scampanianno pe' Tuleto
Comm'a nuguappo, pe' se fa' guarda'
Tu vuo' fa' ll'americano
Mericano, mericano
Sient'a mme chi t' 'o ffa fa'?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?