Šiltos vasaros dienos traukia pažeidėjus prie vandens telkinių

2020-08-12, Aplinkos apsaugos departamento informacija

Pirmąją rugpjūčio savaitę Aplinkos apsaugos departamentas apie galimus pažeidimus gavo 508 pranešimus. Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 46 kartus, du kartus daugiau nei praėjusią savaitę. Apie medžioklės – 15 kartų. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 31 kartą, netinkamo atliekų tvarkymo – 27, nuotekų – 17, vandens taršos – 19, oro taršos – 23, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 8, vandens transporto priemonių – 24, neteisėtų kirtimų – 7 kartus.

Praėjusią savaitę į autoįvykius pakliuvo 164 laukiniai gyvūnai, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 74 kartus. Liepos paskutinę savaitę AAD Pranešimų priėmimo skyrius tokio pobūdžio pranešimų buvo gavęs 189 ir 104.

Šiltos vasaros dienos prie vandens telkinių pritraukia ne tik poilsiautojus, bet ir ekstremalaus sporto gerbėjus, kurie neteisėtose vietose plaukioja su vandens motociklais. Tauragės rajone, Balskų kaime Šilutės aplinkosaugos pareigūnai sulaikė 5 pažeidėjus, kurie nelegalioje vietoje plaukiojo su vandens motociklais.

Ne darbo metu pareigūnai, reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, vyko 59 kartus. Apie žvejybos pranešimus buvo pranešta 16 kartų, iš jų 14 pranešimų pasitvirtino. 8 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus, pusę jų pasitvirtino. Apie taršą buvo gauti 11 pranešimų, pasitvirtino 5 pranešimai. Vandens transporto pranešimų buvo gauta 10, pasitvirtino 5 pranešimai.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

..2020-08-12
kas iš tų skaičių. toje statistikoje nieko neatsispindi. Jeigu kažkas paskambintų pastebėjęs kad sprogo ignalinos atominėje elektrinėje netvarkingai susandėliuotos makaronų atsargos ir vyksta radioaktyvių atliekų nutekėjimas pavojingas visam pasauliui, tai būtų užregistruota lygiai taip pat kaip ir skambutis kur kažkoks būtigeidis skambino pasiklausti ką daryti nes nežino kodėl palaidos vištos bėgioja kaime per kelią. Čia pavyzdys apie tai kaip naudojama "centruotiškai žvalbybiškinė valdytojų" biurokratija į kurią suteka informacija, kuri jau skaldo ir valdo informacija kaip "archyvus". Jūs norit nenorit tada priversti gyventi išgalvotoje praeities terboje, kurioje sukrauta visi viltingos ateities kiaušiniai. Ir dabar jie nori sudaryti įspūdį kad aplinkos apsaugos departamente yra kažkoks skambučių skyrius, kur sėdi ir budi aplinkosaugininkai prie telefono ragelio. Nors dabar tie rageliai tokie mažiukai. Įsistato per žydrabarzdžių dantis į ausį, gali turbūt gulėti po palme arabiškose emyratuose ir atsakinėti tuos skambučius. Aš pamenu kai pirkau pirmą kompiuterį prieš beveik ketvirtį amžiaus buvo jau kompiuteriuose tos keistos technologijos senai pvz bluetooth, bet atseit tik šiaip sau. on the need to know basis. Jau tada "išrinktiesiems" NYC buvo tas bevielis labai greitas interneto ryšys, jau nekalbant apie laiką aplenkusią mokslo daktarų grupuotę pas kuriuos buvo savas internetas aukštesnės kategorijos - internet2, na o amerikiečiai buvo statomi prie sienos (america on (firing) line) ir sysiojama jiems ant galvų su tais vėžlio greičiu ropojančia AOL diskais kad tai kažkokia mana iš dangaus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka