Gyvenimas „įteikė“ 90 metų jubiliejaus dovaną

2020-08-13, Violeta Vilniškytė
Jubiliatas Pranciškus Jucius džiaugėsi jam skirtu dėmesiu. Silute.lt nuotr.
Jubiliatas Pranciškus Jucius džiaugėsi jam skirtu dėmesiu. Silute.lt nuotr.

Ši auksinė vasara dovanojo gražų jubiliejų Gardamo seniūnijos gyventojui Pranciškui Juciui. Vyras, kad ir kokios sunkios negandos užkluptų, visada ėjo tikėjimo keliu ir neprarado vilties. Šiandien jis save laiko laimingu žmogumi.

Pasitiko su šypsena

Rugpjūčio 5 dieną Šilutės rajono savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė, Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė, socialinio darbo organizatorė Diana Formanikaitė bei Gardamo klebonas Raimondas Jonauskas 90-ojo jubiliejaus proga skubėjo pasveikinti Pranciškų.

Senjoras svečius pasitiko su miela šypsena savo sodybos kieme Dulkiškės kaime. Jo namai – ramiame gamtos kampelyje, apsupti gražiausių pievų. Todėl kiekvienas rytas ir kiekvienas vakaras pasibaigia gražiausiomis paukščių giesmėmis, nuostabiu gamtos paveikslu ir nesumeluota ramybe.

Senolis visada buvo pasišventęs savo šeimai. Jo gyvenimo moteris – Emilija. Kad ir kokios negandos užklupdavo, jis visada buvo ir iki šiol tebėra šalia savo antros pusės. Jai, gimus pirmam vaikui, sutriko regėjimas. Vieną dieną ji jį visiškai prarado. Nors moteris apako, bet Pranciškus jos nepaliko. Priešingai, visada buvo šalia, palaikė ir rūpinosi. Ir rūpinosi ne tik ja, bet ir savo atžalomis - Vytautu, Birute, Pranute ir Jovita. Jos užaugo darbščiais, dorais ir supratingais žmonėmis.

Yra laimingas

Senjorai gyvena drauge su sūnumi Vytautu, kuris Gardamo seniūnijoje beveik kiekvienam pažįstamas, nes daugybę metu yra bažnyčios tarnas – užima zakrastijono pareigas. Vytautui į pagalbą visada atskuba jo seserys.

P. Jucių daugelis prisimena kaip mielą, darbštų ir tikintį žmogų. Visą gyvenimą jis dirbo traktorininku, niekada nesiskundė, sekmadieniais skubėdavo į bažnyčią.

 „Nugyvenau laimingą gyvenimą“,– šiandien sako Pranciškus. Džiaugiasi laiminga senatve ir dėl to, kad yra labai turtingas žmogus - turi 7 anūkus ir 11 proanūkių.

Nors ir nelengvas, bet gražus Pranciškaus gyvenimas. Nors išgyveno daug skausmo, tačiau jau užauginti vaikai, sulaukta gražaus jubiliejaus. Dabar kiekviena diena, pripildyta paprastų darbų ir nuoširdžių akimirkų, džiugina senolį. Malonu jam žiūrėti pro langą, džiaugtis nuskintu gėlės žiedu vazoje, sėdėti prie stalo ir žinoti, kad viską užsidirbo savo rankomis, kad kasdienis darbas, kasdienė duona ir abipusis sutarimas yra svarbiausi dalykai gyvenime.


Straipsnio komentarai

..2020-08-13
o kokią šventę susiorganizavo šventikai. susirado nešventą pranciškų ir nusidrėbę iš molio šaukštus krato puodynes. Pastebite įdomų kryžiuotizmą? Pranciškus straipsnyje išvadinamas keliais daiktavardžiais: gyventojas, vyras, senjoras, senolis ir žmogus. Keturybė. Būdvardžių nesuskaičiuojama. Kaip kokie pelai kuliant žirnius. Bet nors ir aiškina kad turi daug atžalų ir anūkų ir proanūkių, bet pranciškaus nepavadino "tėvu". Nepavadino ir "sūnumi", nei "šventąją dvasia". Matot tai tik pavyzdys kad pakalbėti apie kryžiuočių žodininkystę, kur ypač įdomiai sukonstruota "trejybė", kur jeigu "tikėti" tuo kas sakoma (deklaruojama) tuose makaronuose tai akyse pradeda trejintis, nes žmogaus protas nepajėgus suprasti tokios šešėlių iliuzijos. Kalba eina apie žodžių reikšmę, kurie naudojami kad "nesuprasti". pvz kai straipsnis aiškina kad pranciškus tėvas tas žodis nutyli faktą kad pranciškus taip pat yra ir sūnus, nebent jisai būtų dievas. Tada jis ne sūnus. Jis visko pradžia. Va čia mes ir prieiname prie įdomaus reiškinio. Kad žmonės taip gestapinami nuo pat mažens kad jie neatsimena nieko apie savo ankstyvą vaikystę, kuri šiuo atveju turėtų skaitytis kaip kažkoks veltui švaistomas laikas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?