„Marių burės“ laikosi ant iniciatyvų

2020-08-13, Violeta Vilniškytė
Stovyklos dalyviai prasmingai leidžia vasaros laiką. L. Jagintavičienės nuotr.
Stovyklos dalyviai prasmingai leidžia vasaros laiką. L. Jagintavičienės nuotr.

Kintų buriavimo mėgėjų klubo „Marių burės“ narius jungia ne tik vėjas, vanduo, noras lėkti paskui burias ir iniciatyvos, bet ir didelis noras dalintis savo patirtimi kaip „pažaboti“ vėją, įgyti jos iš kitų bendraminčių ir, žinoma, – viską perduoti jaunajai kartai.

Klubo teritorijoje  šiemet vėl organizavo mokyklėlę, kurios užsiėmimų metu mokoma kaip „pakinkyti“ vėją ir drąsiai lėkti paskui bures. Šiemet jaunimo, norinčio išmokti buriavimo paslapčių, būrys vėl didesnis – net 24 jaunuoliai ir vaikai. Šiemet stovykla tarptautinė – du dalyviai atvyko iš Vokietijos. Galima pasidžiaugti ir tuo, kad tarp stovyklautojų nemažai ir šilutiškių, o su grupe savanoriškai dirba keletas jaunuolių, kurie kažkada patys dalyvaudavo stovyklose.

Aštuoniais laivais „Optimistas“ naudojasi pradedantieji. Keletas vaikų yra 14 metų. Jie jau ūgtelėję. Todėl gali išbandyti didesnius laivus: „RS“, „Feva“ ir „Feva Vision“. Treneriai turi ir mokamąjį laivą „Centaur“ .

Daug sužino

Vaikai lanko įvairias vietas. Visur drauge būna gidas, kad jaunoji karta sužinotų kuo daugiau apie pamario kraštą. Taigi, aplankyta Šilutė, Ventė, Rusnė, Kintai, Nida ir kitos vietas. Aukštumalos pažintiniame take susipažinta su ten gyvenančia paukščių karalija.

Su grupe dirbantis stovyklos organizatorius ir treneris Arūnas Maciulevičius pasidžiaugė, kad klubo ir Šilutės rajono savivaldybės partnerystė davė gerų vaisių. Drauge įgyvendinto projekto „Boltic for oll“ dėka šiandien stovyklautojai naudojasi atnaujinta baze – kateriu  „RIB“, kuriuo naudojasi treneriai, ir 4 laiveliais „Hansa 303“, kuriais gali plaukti ir neįgalieji.

Treneriai vyko į Lenkiją, kur dalyvavo mokymuose, kaip dirbti su negalią turinčiais žmonėmis.

Patirties klubo nariai semiasi nuolat, bendrauja su kitomis organizacijomis, kurios užsiima tokia pat veikla. Vyksta vieni pas kitus semtis patirties.

Šiuo metu klubą „Marių burės“ vienija apie 40 narių. Daug norinčių papildyti gretas, tačiau nepriimamas bet kas. Norima, kad nariai būtų darbštūs, nebijantys savanoriauti, mielai įsijungtų į klubo veiklą, būtų iniciatyvūs.

Visi vieningai stengiasi plėsti jau gražiai sukurtą infrastruktūrą. Džiaugiamasi neseniai nupirktu žemės sklypu. Todėl daugiau žmonių gali atvykti buriuoti, laikyti savo laivus ir žiemą, ir vasarą. Nemažai laikančių savo techniką ir ant vandens.

Teritoriją saugo ir prižiūri klubo nariai. Budėjimus vykdo pasikeisdami savanoriškai, o ir įvairias veiklas organizuoja.

Rezultatai džiugina

„Kol kas užtenka iniciatyvų. Dešimtą kartą organizuojama stovykla. Džiugu, kad atsiranda norinčių dalyvauti savanoriškoje veikloje. Tik norisi, kad dar daugiau rajono vaikų norėtų užsiimti buriavimu. Džiugu, kad randame bendrą kalbą ir su rajono savivaldybe, jog mums padeda vicemeras Sigitas Šeputis. Viskas eina pirmyn“, - teigė klubo vadovas Aras Speičys.

Tik dėl to, kad klubo nariai turi savo viziją, nebijo pasiraitoti rankovių, šiandien šis jachtų klubas tapo žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, o pomėgis buriuoti vienija vis daugiau žmonių.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2020-08-13
jo čia panašūs buožių burtai kaip ir su kitais visais marų burtininkais, kurie aiškina kad užsiimti burtais užtenka tik gerais ketinimais išgrįstų norų. Tie visi milijonus kainuojantys burlaiviai tai kažkoks menkniekis, kur mėtosi pas juos patvoriuose. Ir nežinosi. Gal raganos tik apsimeta kad skraido ant šluotos. Gal ne šluota skraidina raganas, bet skrenda kartu su ragana. Nu įsivaizduokit jūs esate aborigenas kuris nesupranta nieko. Matote eina alibaba. Prieina prie bankomato, įkiša kortelę, paspaudžia kelis mygtukus ir atsivėrus tarpui iš tos olos išlenda lobiai. Jeigu jūs pabandytumėte pakartoti tai ką darė alibaba susiradęs kortelę jums nieko neišeitų. Ola neduotų jums pinigų. Pinigai net nepriklauso bankomatui, tai kortelės pinigai. Alibaba paima pinigus nes kortelė neturi nei rankų nei kišenių kad pasiimti tuos pinigus. Nu čia jeigu žiūrėti į mašinistinius saugumo metodus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka