Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionai pamariškiai – ieties metikas Marius Rudzevičius ir trišuolininkas Osvaldas Guščius

2020-08-12
Baltijos šalių jaunių ieties metimo čempionu tapęs Marius Rudzevičius sveikina tautietį Tautvydą Burauską, užėmusį antrą vietą. Bronzos medalį pelnė estas Karl-Martin Krapp. Raul Mee nuotr
Trijų Baltijos šalių jaunučių, jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos komandų čempionatuose Uogrėje (Latvija) ir Pernu (Estija) nugalėtojų titulus iškovojo esami ir buvę Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai trišuolininkas Osvaldas Guščius (trenerė Lina Leikuvienė) ir ieties metikas Marius Rudzevičius (treneriai Bronius Mulskis, Edmuntas Matusevičius), bronzos medalius pelnė metikai Vilmantas Retenis ir Gintarė Paulauskaitė, išugdyti aukščiau minėtų trenerių.

Pirmieji į startą liepos 28 dieną Latvijos mieste Uogrėje, įsikūrusiame prie Dauguvos upės, stojo jaunučių (14-15 m.) Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos. Į mūsų šalies rinktinę buvo pakviesti šilutiškės trenerės L. Leikuvienės auklėtiniai ieties metikas kintiškis Vilmantas Retenis ir šilutiškė bėgikė Goda Šiaudvytytė. Abu keturiolikmečiai. Vilmantas, švystelėjęs ietį 47,44 metro, pagerino asmeninį rekordą. Šis rezultatas garantavo trečią vietą. Čempionu tapo metais vyresnis estas Tristan Aik Sild – 51,82 m. Antras liko latvis Kristers Krauklis – 51,15 m.

G. Šiaudvytytė, bėgusi 800 m, finišavo ketvirta. Jos laikas – 2:24,71 min. Goda taip pat pagerino asmeninį rekordą. Greičiausiai distanciją įveikė latvė Austra Ošina – 2:20,62, aplenkusi estę Merili Tiik – 2:22,03 ir tautietę Indrą Mackevičą – 2:22,76. Tarp komandų nugalėjo estai – 279 taškai, antri latviai – 223 tšk., treti lietuviai – 182 tšk.

Pernu batalijos

Pernu paplūdimio stadione varžytasi rugpjūčio 1-2 dienomis. Jėgas išbandė jaunių (iki 18 m.) ir jaunimo (iki 20 m.) komandos. Kaip ir tikėtasi, šauniai pasirodė septyniolikmetis ieties metikas Marius Rudzevičius, nuskraidinęs 700 g įrankį 74,86 m. Buvęs Vilkyčių metikas, išugdytas trenerio Broniaus Mulskio, dabar mokosi Vilniaus Ozo gimnazijoje kartu su G. Paulauskaite. Juos treniruoja Edmuntas Matusevičius. Baltijos šalių čempionu M. Rudzevičius tapo trečią kartą. Kartą liko antras.

Jaunimo varžybose Gintarė Paulauskaitė pelnė bronzos medalį 4 kg rutulio stūmimo varžybose. Ji įrankį nustūmė 11,91 m. 600 g ietį G. Paulauskaitė nusviedė 36,28 m – šešta vieta.

Tarp jaunuolių trišuoliu toliausiai nušoko šilutiškis Osvaldas Guščius – 14,62 m. Trenerės L. Leikuvienės auklėtinis vėl pagerino asmeninį rekordą. Antrą vietą užėmusio Estijos rinktinės nario Igor Andrejev rezultatas – 14,55 m. Trečią rezultatą parodė Latvijos atstovas Rinalds Smilga – 14,51 m. Trišuolio prizininkų jėgos buvo apylygės, reikėjo labai susikaupti, kad būtų galima nugalėti. O. Guščius tai padarė. 400 m barjerinio bėgimo distancijoje Julija Baciūtė (trenerė L. Leikuvienė) jaunimo varžybose finišavo šešta. Ji distanciją įveikė per 1.08,30 min. Čempionės latvės Madaros Lungevicos laikas – 1.02,02.

Tarp jaunių komandų pergalę šventė Latvijos rinktinė. Jos kraitis – 260 tšk. Antrą vietą užėmė Estija, surinkusi 257 tšk. Lietuva trečia – 227 tšk. Tarp jaunimo komandų nugalėtoją lėmė 1 taškas. Estai pelnė 271 tšk., latviai – 270 tšk. Lietuvaičiai treti – 201 tšk. Mūsų pamario krašto lengvaatlečiai gali būti patenkinti savo startais Latvijoje ir Estijoje – turime du čempionus ir du trečių vietų laimėtojus.