Korte – pasieniečio triumfas

2020-08-12
Klubo įkūrėjas Viktoras Bučius turnyro nugalėtojo taurę įteikė Rimui Ubartui. V. Bučiaus nuotr
Klubo įkūrėjas Viktoras Bučius turnyro nugalėtojo taurę įteikė Rimui Ubartui. V. Bučiaus nuotr

Šilutės lauko teniso klubo „Verdena“ (prezidentas Žilvinas Petrošius) surengtame reitinginiame turnyre dėl klubo įkūrėjo Viktoro Bučiaus taurių varžėsi rekordinis skaičius dalyvių – 20. Staigmenų netrūko. Finale Rimas Ubartas pirmą kartą korte įveikė labai tiksliai žaidžiantį Artūrą Raicevičių. Trečią vietą užėmė veteranas Stasys Šveikauskas, aplenkęs Tomą Girskį, o penktu liko Italijoje rungtyniaujantis futbolininkas Linas Mėgelaitis, žaidęs su mamos rakete. Štai kiek netikėtumų!

Lauko teniso mėgėjai varžėsi liepos 20-24 dienomis Mažiuose, Arūno Dikšo kortose. Starto mokestis – 20 eurų. Pinigai panaudoti prizams. Žaista dviejų minusų sistema išaiškinant visas vietas. Esant lygiosiomis nugalėtoją lėmė pratęsimas iki 10 taškų. Ugnė Kromelytė, nepabūgusi mesti iššūkį vyrams, pirmą partiją po pratęsimo pralaimėjo Tomui Nausėdai, tačiau po to kitus varžovus įveikė ir tapo antrojo paguodos etapo nugalėtoja, aplenkusi tris stipriosios lyties atstovus. Ji užėmė 17-ą vietą ir buvo apdovanota taure.

Paguodos turnyrą dėl 9-os vietos laimėjo Eimantas Macijauskas, nugalėjęs verslininką Dionizą Liatuką. Pastarasis liko dešimtas.

Konkurencija galėjo būti dar aštresnė, bet dėl anksčiau patirtos kojos traumos turnyre nedalyvavo pajėgus žaidėjas Mantas Mirauskas. Jis tikrai būtų įnešęs, kaip sakoma, daugiau vėjo. Bet ir be jo įtampos netrūko. Paskutiniu momentu tapęs turnyro dalyviu gimtinėje atostogaujantis futbolininkas profesionalas Linas Mėgelaitis netikėtai užkirto kelią į aukštumas Tomui Štakui. Tomas nemažai taškų laimi stipriu padavimu, yra tapęs „Verdenos“ specialių varžybų padavimo karaliumi, bet L. Mėgelaitis, žaidęs su mamos Gitanos rakete, nors ir turėjo dėl to vargo, tačiau šventė pergalę. Jis iškopė į penktą vietą ir aplenkė ne vieną aukštesnio reitingo dalyvį.

Dvikovoje dėl trečios vietos Stasys Šveikauskas nugalėjo jaunesnį Tomą Girskį. Aišku, kortų veteranas neslėpė džiaugsmo.

Įdomiai klostėsi ir kova dėl pirmos vietos tarp verslininko Artūro Raicevičiaus ir pasieniečio Rimo Ubarto. Artūras – kortų „lapė“, žaidžia gudriai, tiksliai, anot Viktoro Bučiaus, naudojo nemažai plokščių smūgių, kai kamuoliukas linkęs sėsti. Rimo koziriai – fizinė jėga, ištvermė, kovingumas. Rimui tą dieną tai buvo antras susitikimas (įveikė būsimą prizininką S. Šveikauską), Artūras žaidė pailsėjęs. Žiūrovai, stebėję jų partiją, galbūt daugiau šansų teikė Artūrui, nes jis anksčiau imdavo viršų tarpusavio dvikovose.

Šį kartą įvyko atvirkščiai. Pirmą setą lauko korte R. Ubartas laimėjo užtikrintai – 6:1. Įpusėjus antram setui pradėjo lyti ir varžybos buvo perkeltos į angarą po stogu. Visi žinojo, kad angare A. Raicevičius ypač gerai žaidžia, nes jo varžovai netenka galimybės atmušti kamuolius aukštomis trajektorijomis: tam trukdo stogo konstrukcijos.

Atrodė, kad Artūras perlauš situaciją ir viską lems pratęsimas. Taip neatsitiko, R. Ubartas išplėšė pergalę ir pirmą kartą nugalėjo Artūrą – 7:5.

Taures turnyro prizininkams teikė klubo prezidentas Žilvinas Petrošius, buvę prezidentai Viktoras Bučius ir Gitana Mėgelaitienė. Varžybų vyr. teisėjo pareigas ėjo V. Bučius, sekretoriavo Ž. Petrošius. Kitas reitinginis turnyras planuojamas lapkričio viduryje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?