Kodėl knygų skaitymas yra veikla, skirta visai šeimai?

2020-08-13, Pranešimas spaudai

Kad šeima yra visuomenės ląstelė, tą girdėjome jau daugybę kartų. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, ta ląstelė iš tiesų turi būti labai stipri, darni ir nedaloma. Taigi, natūraliai kyla klausimas, o ar apskritai egzistuoja, kokios nors veiklos, kurios tikėtų visai šeimai? Tikrai taip – knygų skaitymas yra viena iš jų. Tad pats metas sužinoti, kodėl knygų skaitymas yra veikla, skirta visai šeimai?

Kiekvienas šeimos narys, nepaisant amžiaus, lyties, profesinės veiklos ar pomėgių, ras sau tinkantį skaitinį

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad yra daugybė veiklų, kurios išskirtinai tinka tik tam tikrai kategorijai  žmonių. Pavyzdžiui, spalvinimas dažniausiai sudomina tik mažamečius vaikus, retesniu atveju – dar ir jų mamas; į pyragų kepimą dažniau linkusios daug laisvo laiko turinčios namų šeimininkės, o figūrėlių lipdymas iš plastilino dažniausiai yra įdomus tik mažiems berniukams. Na, o knygų skaitymas tikrai yra viena iš tų nedaugelio veiklų, kuri tinka visiems šeimos nariams, nepaisant amžiaus, lyties, pomėgių, profesinių ar buitinių įsipareigojimų. Net ir tie, kurie dar nemoka skaityti, gali žvelgti didelėmis, susidomėjimo kupinomis akimis į lavinančių knygelių puslapius ir bandyti  suprasti, kas yra tas pasaulis. Tokių knygelių galite rasti https://pigu.lt/lt/knygos/knygos-vaikams.

Gerina tarpusavio supratimą

Ne paslaptis, kad darni šeima yra ta, kuri puikiai supranta vienas kitą (kartais net ir be žodžių, o tik iš kūno kalbos), atjaučia vienas kitą ir geba patarti; palaiko šiltus bei  gerus tarpusavio santykius. Tik, klausimas, kaip viso to išmokti? Juk ne paslaptis, kad šių dalykų mūsų tikrai nemoko mokykloje, o ir vėliau profesinis ar asmeninis kelias ne visada susiklosto taip, kad turėtume galimybę gauti šių, taip reikalingų žinių. Vis dėlto, yra ir gera žinia, pasirodo, vienas būdas tikrai egzistuoja. Vis daugėja mokslinių patvirtinimų, kad šeimos, kurių visi nariai reguliariai skaito knygas, gali pasigirti didesne empatija, tarpusavio supratimu bei gerais santykiais.

Greičiau išspręsite problemas

Ne paslaptis ir tai, kad kiekvienoje šeimoje anksčiau ar vėliau atsiranda tam tikrų problemų. Ir jos gali ne tik juokais sugadinti dieną, bet ir turėtų dar didesnį poveikį – kartais netgi privesti prie tokių situacijų, kai, rodos, nelieka nieko kito, kaip tik išsiskirti, o vaikų priežiūra dalintis pusiau. Vis dėlto, nereikia pamiršti, kad maždaug 90 proc. problemų yra išsprendžiamos, jei tik to norisi abi pusės. Na, o problema spręsti yra kur kas lengviau bei paprasčiau ir tuo atveju, jei turimas didelis žinių bagažas. Tyrimai rodo, kad kone visos problemos kur kas lengviau ir greičiau išsprendžiamos tose šeimose, kuriose visi šeimos nariai yra linkę daug skaityti. O ar gali būti kitaip? Juk būtent skaitydami knygas, sužinome daugiau apie efektyvų bendravimą, tampame empatiškesni, išmokstame greičiau atpažinti tam tikras psichologines būsenas; geriau susidorojame su stresu bei išmokstame valdyti konfliktus. Taigi, visa tai ypač prisideda prie efektyvaus problemų sprendimo.

Tad, jei jums vis dar kyla abejonių, ar knygų skaitymas tikrai yra ta veikla, kuri galėtų tiktų visai šeimai, atsakymas yra teigiamas. Knygų skaitymas yra viena geriausių veiklų visai šeimai, kadangi toks užsiėmimas puikiai tiks bet kokiam šeimos nariui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, pomėgių ir t.t. Taip pat svarbu akcentuoti, kad knygų skaitymas tikrai gali pagerinti tarpusavio santykius, užtikrinti didesnę empatiją bei padėti greičiau išspręsti visas kylančias problemas.


Straipsnio komentarai

..2020-08-13
čia labai apgaulingai parašytas pranešimas spaudai. Jeigu negimėte rašyti knygas vadinasi jums belieka skaitymasis su knygomis kurios nors ir parašytos vis tiek toliau rašomos. matot knygų skaitymas tai yra "veikla", kuri kažkaip skirstoma. Šiuo atveju tai veikla kuri paskirta kažkokiai šeimai kuri vadinasi "visa" ar "visai", nu nežinosi indėnų vėjo kalbėjimo gramatikos pvz kaip algis greitai. Yra visokių šeimų pvz mafijos save vadina šeimomis, yra visokių labai keistų kryžiuočių kultų pvz Family International. Tame ir esmė pagalvokit apie kitą patyčių aspektą kai žydroji statinė riedėdama ir dundėdama prezidentūroje juokindama svietą pradėjo organizuoti "knygų kalėdas". Jūs ir esate knygos kurias jie skaito, krūpčiodami su kiekvieno dievų miško lapo virpėjimu. Jūs krūpčiojate kai kažko nesuprantate, o jie jūsų krūpčiojimus supranta. Jūs esate aukso kasyklos, kur alibabos prieina atsistoja priešais švelniai susuokia "sezamai atsiverk" ir kiek valioja siurbia jūsų kraują ir ėda jūsų kūną.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?