Dantis išmušė sugyventinis, o peiliu grasino kaimynei

2020-08-17, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Kaimynės susitaikė. Asociatyvi nuotr.
Kaimynės susitaikė. Asociatyvi nuotr.

Šiuos piktus žodžius iškošė ne koks apgirtęs, įtūžęs vyras, o 34-erių metų šilutiškė K. F., užsimojusi virtuviniu peiliu prieš kaimynę, šlavusią grindis bendro naudojimo koridoriuje. Pastaroji suskubo įbėgti į savo butą ir užsirakinti duris. Jai susidarė įspūdis, kad grasinta rimtai.

K. F. anksčiau teista 3 kartus Kauno apylinkės teisme ir Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose. Yra pelniusi bausmes pagal LR BK 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu) ir pagal LR BK 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas). Bausta laisvės apribojimo bausme, pinigine bauda, taip pat bausta administracine tvarka. Šiemet, liepos 9 dieną, apie 13 valandą, Šilutėje, būdama neblaivi, grasino nužudyti kaimynę. Tą pačią dieną buvo sulaikyta policijos pareigūnų, jai inkriminuotas BK 145 str. 1 d. (grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą ar žmogaus terorizavimas). Už tai numatomos bausmės: viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Aš tave nužudysiu...

Pasak kaltinamosios K. F. parodymų, liepos 9-osios rytą sugyventinis išmušė jai du dantis. Įvykis vertas kriminalinės kronikos. Susinervinusi moteris sumanė „brangiausiąjį“ pagąsdinti, išvyti iš koridoriaus. Dėl to apsiginklavo virtuviniu peiliu. Sugyventinio pėdos buvo ataušusios. Grįždama iš lauko K. F. pamatė į koridorių išėjusią kaimynę. Pastarajai piktai metė: „Ko čia landžioji, kiši nosį, kur nereikia.“

K. F. savo piktumą kaimynės atžvilgiu aiškino tuo, jog anoji lendanti į jų gyvenimą, skundžianti, kad dėl to pasigendanti privatumo. K. F. neslėpė užsipuolusi kaimynę slegiama neigiamų emocijų. Neneigė ir pasakiusi „Aš tave nužudysiu“, nors tokio tikslo tikrai neturėjo, tik panoro pagąsdinti. Prisipažino mosikavusi peiliu į šonus. Įtakos jos neadekvačiam elgesiui galėjo turėti vartoti alkoholiniai gėrimai. K. F. dėl savo poelgio gailėjosi, kaimynės atsiprašė.

Išsigando grėsmingai nusiteikusios kaimynės

K. F. kaimynė liepos 9 dieną, apie 13 valandą, išėjo į koridorių pašluoti grindų. Deja, K. F. bute neretai kivirčijamasi, triukšmaujama. Pora nespjauna į alkoholį, linkusi konfliktuoti. Nukentėjusioji nurodė, kad triukšmai tapo įprastais, niekas pernelyg dėmesio nebekreipia. Bešluodama pamatė, kad prie jos artėja K. F., nešdamasi dešinėje rankoje didelį virtuvinį peilį juoda rankena. Agresyviai nusiteikusi K. F. keikėsi, sakė pykstanti dėl to, kad kaimynė ryte neiškvietė policijos. Be to, pridūrė, kad ją užmuš.

Ištariusi šiuos žodžius K. F. užsimojo peiliu, iškėlusi ašmenis virš savo galvos. Grėsminga poza, byrantis keiksmai kaimynei nekėlė abejonių, jog suirzusi K. F. ruošiasi durti. Užpultoji, siekdama išvengti bėdos, stumtelėjo nuo savęs K. F. ir puolė į butą užsirakinti duris. K. F. iškart nenurimo, daužė duris. Vėliau atsiprašė. Kaimynės susitaikė. Nukentėjusioji neturėjo pretenzijų kaltinamajai K. F., civilinio ieškinio nepareiškė. Moterys susitaikė.

Apribojo laisvę dešimčiai mėnesių

K. F. kaltės neneigė, prisipažino visiškai. Jos bylą liepos 27 dieną išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas Vaclovas Jurjonas. Visiškas prisipažinimas – baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, leidžianti taikyti BK 64 str. su ženkliuku 1 ir sumažinti skirtą bausmę vienu trečdaliu. Galutinė bausmė kaltinamajai K. F. – laisvės apribojimas dešimčiai mėnesių.

K. F. įpareigota per visą bausmės paskirtą laiką dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, per 5 mėnesius sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, per 4 mėnesius neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Į bausmės laiką įskaitytas laikinas sulaikymas dviem paroms.

Kadangi K. F. nuteista baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio įsakymo gavimo, paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Ha2020-08-17
Pakliuvo ne laiku ir ne vietoje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?