Šilutės ligoninėje jau veikia modernus 128 sluoksnių kompiuterinis tomografas

2020-08-15, Viktorija SKUTULIENĖ, Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė

Džiugi žinia kraštiečiams ir aplinkinių rajonų gyventojams – Šilutės ligoninė įsigijo naują, modernų 128 sluoksnių kompiuterinės tomografijos aparatą, kuris pakeitė iki šiol naudotą 1 sluoksnio prietaisą.

Rugpjūčio 6-ąją įvyko oficialus šios naujos įrangos pristatymas, kuriame dalyvavo ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Sigitas Šeputis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.  

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis paaiškino, kad naujasis prietaisas Radiologijos skyriuje buvo sumontuotas ir pirmieji bandymai atlikti dar vasarį, tačiau dėl pandemijos, oficialųjį renginį teko atšaukti. Nežiūrint to, pacientai buvo tiriami naujuoju tomografu, tokių tyrimų iki šiol jau atlikta apie tūkstantį.

Modernusis 128 pjūvių kompiuterinis tomografas vertingas tuo, jog leidžia medikams greičiau, efektyviau diagnozuoti įvairius sveikatos sutrikimus, ypač tiriant ir gydant ūmų galvos smegenų kraujotakos sutrikimą. 

„Prieš tai turėjome vieno pjūvio ir spiralinį aparatą, kuriuo galėjome tirti viską, tačiau tiriamas laukas buvo labai ribotas. Dabar įsigytas 128 pjūvių aparatas, kuriuo tiksliau atliekami galvos smegenų, kaklo, krūtinės ląstos, pilvo, dubens, stuburo, galūnių ar kitos srities radiologiniai tyrimai. Šia pažangia įranga gaunama geresnė radiologinių vaizdų kokybė, tai leidžia gydytojams tiksliau pamatyti smulkesnius pakitimus“, – kalbėjo Radiologijos skyriaus vedėjas Darijus Pundžius. 

Pasak vedėjo, 128 sluoksnių kompiuterinis tomografas yra ir saugesnis, mat jonizuojančia spinduliuote pacientas veikiamas trumpesnį laiką. Pacientai gauna išsamius ir kokybiškus tyrimus, leidžiančius tiksliau nustatyti diagnozę ir paskirti efektyvų gydymą.  

„Džiugu, kad neatsiliekame nuo nuolatinio diagnostikos tobulėjimo. Būtina atsinaujinti tiek medicininiu, tiek technologiniu požiūriu. Niekas nestovi vietoje, tad privalome žengti koja kojon su technologijomis, neatsilikti, žiūrėti į priekį“, – džiaugėsi Radiologijos skyriaus vedėjas, pabrėždamas, kad Šilutės ligoninė – antroji tarp regionų, įsigijusi 128 sluoksnių kompiuterinį tomografą.

Eilių nėra

Įsigijus modernią įrangą, į Šilutės ligoninę tirtis kompiuteriniu tomografu atvyksta pacientai ir iš aplinkinių rajonų: Pagėgių, Šilalės ar Tauragės. Nors, anot vedėjo, darbo padaugėjo, tačiau eilių šiems tyrimams nėra. „Pas mus eilių nėra. Pacientai priimami tą pačią dieną, todėl išsitirti atvyksta onkologiniai pacientai net iš Klaipėdos. Galima išankstinė registracija tiek telefonu, tiek internetu. Žinoma, būtinas gydytojo specialisto siuntimas“, – teigė D. Pundžius. 

Padėkota vadovams

Modernią įrangą, anot gydymo įstaigos vadovo V. Šileikio, pavyko įsigyti su Šilutės r. savivaldybės pagalba – pritarė ir iš biudžeto skyrė lėšų naujam kompiuteriniam tomografui įsigyti. „Noriu padėkoti Savivaldybės vadovams už pagalbą įsigyjant šį prietaisą. Kompiuterinis tomografas – brangus įrenginys, jo kaina viršija pusę milijono eurų. Dėkoju, jog prisidėjote pirmuoju įnašu. Tai apie 10 proc. sumos. Tai labai didelė pagalba, svarbi ne tik mums, bet ir visiems rajono gyventojams“, – svečiams iš Savivaldybės dėkojo V. Šileikis. 

Kadangi įrenginys labai brangus, nuspręsta naująją aparatūrą pirkti išsimokėtinai. Pasak Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo, visą sumą teks sumokėti per dvejus metus. 


Straipsnio komentarai

netikes2020-09-22
Labai pasipūtes,šis veikėjas ,kuris duoda tik atsakimus ligos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-08-21
nusipirko daktarų grupuotė aparatą su kuriuo galės matyt ar jūs sergate ar nesergate. Iki tol jie tik "burdavo". Dabar burtininkai galės savo burtams turėti krištolinį rutulį kuriuo galima tikėti nes tas naujas krištolinis rutulys nebe rutulio formos. Va aparatas rodo kažką, ko atseit neturėtų būti. Pas kitus žmones to nėra. Jie žino kas yra "žmogus". Jeigu dulkes ne taip nuvalė tai prasidės avinėlių purtymosi karšligė. Atpigs vėžiai. Vakar buvo po 5 bet dideli, šiandien po 3 bet mažiukai. Aparatas labai brangus. Turbūt labai didelė rizika, pirkti išsimokėtinai. Dabar šilutės ligoninė dėl tų skolų sėdi kaip ant parako statinės. Jeigu ateisit tirtis ką nors tai kažkas panašaus kaip burtis pas čigonus iš kavos tirščių ar delno linijų. Būtinai kažką atras telefoniniai sukčiai, kur reikės po to iš namų atnešti visą auksą, parduoti butą, skolintis iš kaimynų, greitųjų paskolų, tt. Kol nenudirs kraugeriniai buožės paskutinio kailio ir nesukūrens krematoriume būsit "nesveiki", nes reikalinga gražinti paskolą kažkokioms patvorinių (wallstreet) bobutėms.
Pagalvokit daktarų grupuotėje yra įvairių daktarų kurie specializuojasi įvairiose srityse. Aš pamenu prieš dvidešimt metų vis skaitydavau amerikos spaudoje kad amerikoje radiologai brangiausiai apmokama specialybė, jų labiausiai trūksta, nors jie tenais nieko tokio nedaro. Panašiai kaip atrakcionų parke klounas įsodina į amerikietiškus kalniukus keleivį, pasirūpina kad būtų diržai prisegti, kad nebūtų kažko kas prieštarauja saugumo normatyvams, neateitu apsimovęs su šarvais ir kardu, tt.. Nu radiologai tai kažkokie mygtukų spaudytojai, kurie atvaizduoja jums kažką dvimatėje erdvėje nors patys spokso į trimatį vaizdą. Tai yra geras pavyzdys kaip veikia šešėlinė vokelių ekonomika. Kalba eina apie 666 šešėlius po jūsų akių vokais, su kuriais ir "dirbama". Kitas pavyzdys. Kiekvienas daktarų grupuotės "specialistas" specializuojasi įvairiose srityse kur jie žino tūkstančius vaistinių preparatų ir medžiagų, įvairiais pavadinimais, jų sąveikas, tt.. Matot kiek šilutėje vaistinių. Su vaistinėmis irgi yra įdomus reikaliukai. Bet po to yra dar ir uber alles vaistinininkai, kurie jau žino visus vaistus. Tai yra vaistininkas žino visus pediatro vaistus, visus onkologijos vaistus, visus venerinių ligų vaistus, visus vidaus ligų, visus psichiatrų vaistus, tt. ir dar žino visas naujoves, senoves, nereceptinius, kas draudžiama, jau nekalbant apie visas nuravėto šieno ir metalurgijos šundaktarystes kurių kaip šieno prikrautos visos vaistinės. Nu čia įdomu iš tos pusės kur "zdrastvuite ja vaše tiote", ale "my cousin vinny". Nu paimkit kad ir šilutės automobilių detalių parduotuves. Tenais dažniausiai ir dirba pupytės, kurios nusimano tuose reikaluose, tarsi būtų ateiviai iš kitos planetos - the planet of grease apes. Nu kodėl jie vis kabina makaronus apie tai kaip visi tie microsoftai, amazonai, google, oracle, tt buvo pradėtos garažiukuose. Nueikit į Bill Gates garažą. Turbūt kaip futbolo aikštė, kai tuo tarpu pas mane virtuvė kaip kišenė ir nėra vietos, kad normaliai net paprastą šnitcelį pasigaminti
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vvvvvvvv2020-08-18
pirma prįįmamajį susitvarkykit tą kyšininkų lizdą , jei vaiką atveži tipo nežino kaip gydyt ir su kuo gydyt o tokius aparatus perką eilinis pinigų plovimas ir tiek prie daktarų kaip prie popiežarus prieit Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?