Siūloma uždrausti žvejams verslininkams paimti į verslinės žvejybos įrankius Kuršių mariose pakliuvusias lašišas ir šlakius

2020-08-18, am.lrv.lt

Aplinkos ministerija parengė Verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektą, kuriame numatyta, kad žvejams verslininkams draudžiama paimti į verslinės žvejybos įrankius Kuršių mariose pakliuvusias lašišas ir šlakius, neatsižvelgiant į jų gyvybingumą.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką privaloma paleisti tik į gaudykles įkliuvusias lašišas ir šlakius. Dauguma žvejybos įmonių žvejoja ne tik gaudyklėmis, bet ir statomais tinklaičiais, todėl toks teisinis reglamentavimas sudaro sąlygas piktnaudžiauti, gaudyklėmis sugautas lašišas žvejybos dokumentacijoje nurodant kaip sugautas tinklaičiais.

„Nors Žuvininkystės įstatymas draudžia perdirbti, parduoti ar supirkti tų rūšių žuvis, kurių žvejyba yra draudžiama, tačiau praktika parodė, kad buvo randama būdų to nepaisyti, taigi, siūlomas teisinis reguliavimas leistų efektyviau kontroliuoti, kad Kuršių mariose sugautos lašišos ir šlakiai nepatektų į prekybą“, – sako aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė.

Su projektu galite susipažinti čia. Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki rugsėjo 1 d.


Straipsnio komentarai

Arba, arba2020-08-18
kur žvejojama gaudyklėmis, jokiu tinklaiciu. Dar geriau ir "verslininku". Tai jie nusiaubė marias ir aplinkines upes. Komentaras patinka Komentaras nepatinka