Vis didėja gretos, sergančių koronavirusu

2020-08-19, „Šilokarčemos“ informacija
Jaunas vaikinas, susirgęs koronavirussu, izoliuojasi.
Jaunas vaikinas, susirgęs koronavirussu, izoliuojasi.

„Per praėjusią parą patvirtintas 21 naujas koronaviruso atvejis, bendras skaičius siekia 2 330“, - rugpjūčio 13 dieną pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šeši nauji koronaviruso atvejai yra įvežtiniai, du susirgimai siejami su ligos protrūkiu sostinės bare „Bardakas“, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Keturi įvežtiniai atvejai nustatyti Klaipėdos apskrityje – COVID-19 liga patvirtinta trims iš Lenkijos grįžusiems asmenims ir vienam grįžusiajam iš Ukrainos.

Du įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos ir Uzbekistano – patvirtini Kauno apskrityje. NVSC teigimu, COVID-19 liga patvirtinta į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti atvykusiems užsieniečiams. Asmenys koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuoti profilaktiškai.

Su protrūkiu sostinės bare „Bardakas“ siejami du nauji ligos atvejai. Asmenims yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Su šiuo židiniu iš viso siejami šeši koronaviruso atvejai.

Dar septyni žmonės užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais – keturi Vilniaus, po vieną Kauno, Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse.

Kol kas epidemiologams nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė šeši žmonės – po du Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse.

NVSC teigimu, penki iš jų tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų, vienas – profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 2 330 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 547 asmenys, pasveiko –1 689.

Izoliacijoje šiuo metu yra 3 213 žmonių.

Rugpjūčio 11 d. Šilutės rajone patvirtintas devintas įvežtinis COVID-19 atvejis. Virusas  nustatytas jaunam 21 metų vyrui, kuris buvo išvykęs į komandiruotę Nyderlanduose. Į Šilutę grįžo rugpjūčio 8 d. Laikėsi saviizoliacijos. Šiuo metu toliau tęsia izoliaciją namuose.


Straipsnio komentarai

Viktoras Šneideraitis. Iš Šilutės.2020-11-13
Covid-19, gripo ir ebolos virusai yra genetiškai giminingi virusai. Yra gan daug akupunktūros taškų gydančių gripo viruso sukeltas ligas. Ne to atseit ,,gripo" kuris yra nustatomas, na o tarybiniais laikais vadinama ŪRS (ūmus respiratorinis susirgimas), kai tereikia tik pasisnargliuoti ir iškart ,,nustatomas" ,,GRIPAS". Gripas NIEKADA, nuo žodžio NIEKADA nebūna atskirai izoliuotas,pvz., Šilutėje. Jis visada atsiranda PietRyčiu Kinijoje ir išplinta po pasaulį, ypač mūsų komunikabiliame pasaulyje. Kinams tai visuomet buvo aktualu ir todėl jie atrado taškus gydančius šia epidemine ligą. T.p. atrado ir daugiau taškų gydančiu ar net užkertančiu kelia atsirasti ir kitokioms virusinėms ligoms. Bet mūsų dabartiniame pelno pasaulyje VISADA ir visur kalbama tik apie ,,vaistus" ir TIK apie ,,vaistus", tiksliau jų pakaitalą, kad TIK farmacinės kompanijos gautu kuo didesnį pelną.
. . . Niekada nuo žodžio NIEKADA, ypač pas mus Lietuvoje nei ,,spaudoje", nei per ZomboDėže nebus rašoma ar kalbama, kad pvz., saldžialapė kulkšnė padidina interferono gamyba kuris žmogaus ar gyvūno organizme sutrikdo BET kokio viruso dauginimasį, t.y. jo plitimą ir žmogaus nužudima. Nes jei sirgtu ,,žurnalistai" ar jų artimieji, tai jie tokias žinias paskleistu kuo plačiau. Be abejo negalima atmesti dar ir tokio fakto, už žinių platinimą kurios neneša farkompanijom pelną galima ir nukentėti. Bet tai ne pagrindine priežastis nutylėti žinias, paprasčiausiai pradžioje JAS reikia turėti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?