Gatvės krepšinio šventė Rusnėje: paaiškėjo čempionai

2020-08-19, Sergėjus GVILDYS

Beveik mėnesio trukmės krepšinio varžybas Šilutės gatvės krepšinio lygoje vainikavo finalinių rungtynių diena. Buvo išsiaiškinti lygos čempionai, gatvės krepšinio snaiperis ir oro karalius. Turnyro organizatoriai Jonas Gavėnia ir Kęstutis Mačijauskas ištarė didžiulį padėkos žodį ir įteikė atminimo dovanėles lygos rėmėjams. Rungtynes stebėjo ir oro karalių rinko Maskvos srities „Chimki“ krepšinio klubo treneris Robertas Kuncaitis bei futbolo komandos „Šilutė“ vyriausiasis treneris Svajūnas Česnulis.

Žaidė LKL žaidėjai

Pirmieji finalinio vakaro kovas pradėjo komandos, neperkopusios pusfinalio barjero. Tai „Draugystė“ ir „Grizliai“. „Draugystė“ pusfinalio įtemptose kovose nusileido „Paskutinio šokio“ komandai, kurios varomoji jėga - jauni krepšininkai. „Grizliai“ nesugebėjo pusfinalyje atvykti į rungtynes ir jiems užskaitytas techninis pralaimėjimo.

Savo ambicijoms įgyvendinti, kovai dėl trečios vietos, pasistiprino Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujančiais broliais Juliu ir Matu Jucikais. Tačiau „Draugystėje“ rungtyniaujančių krepšinio mėgėjų neišgąsdino „Grizlių“ autoritetingi krepšininkai. Greičiau efektas buvo priešingas, kurį įrodė rungtynių eigoje fiksuojamas rezultatas. „Draugystė“ taikliais metimais privertė sunerimti „Grizlių“ autoritetus. Antroje rungtynių pusėje, esant „Draugystei“ palankiam rezultatui, brolių Jucikų vedami „Grizliai“ tik paskutiniu metu išplėšė sunkią pergalę 60:58. Julius Jucikas, pelnęs 26 taškus, buvo rezultatyviausias. Broliui talkino Matas Jucikas, pridėjęs 19 taškų. „Draugystėje“ pasižymėjo Donatas Norvilas, įmetęs į varžovų krepšį 19 taškų, Egidijus Liulys pridėjo 13 taškų.

Nugalėjo jaunasis „snaiperis“

Pertraukos metu tarp finalinių rungtynių gatvės krepšinio fiestos organizatoriai surengė ir krepšinio snaiperio konkursą. Šio konkurso dalyviais tapo žiūrovai. Konkurso sąlyga buvo per 60 sekundžių kuo daugiau pataikyti į krepšį nuo tritaškio metimo linijos. Konkurso nugalėtojas Lukas Lomsargis pataikė net šešis metimus iš toli. Jaunajam krepšinio entuziastui įteikta „Snaiperio“ taurė.

Oro karalius netapo čempionu

Finalinėse rungtynėse dėl nugalėtojo vardo susigrūmė sąlyginai turnyro šeimininkų komanda „Rusnė“ ir „Paskutinis šokis“. Pastarosios komandos užkurtas greitas šokis, pagardintas taikliais tolimais metimais nepaliko šeimininkams jokių vilčių. Po rungtynių „Rusnės“ komandos vadovas Darius Vismantas stebėjosi penketo magija, kurios nepavyko įveikti. Tai mažiausias taškų skirtumas rezultate, kuris lydėjo didžiąją dalį rungtynių ir kurio nepavyko „Rusnei“ sumažinti.

„Paskutinis šokis“ palaužė „Rusnės“ pasipriešinimą rezultatu 69:58. „Paskutinį šokį“ pergalingu keliu nuvedė rezultatyviausiai sužaidę Mindaugas Šikšnius (19 taškų) ir Laurynas Stonkus (15). „Rusnės“ ekipoje naudingiausiai sužaidė Ernestas Sederevičius (19) ir Tadas Kararinas (13).

Šių rungtynių pertraukoje buvo surengtas oro karaliaus konkursas. Jame vyko rimta kova ir nugalėtojas išaiškintas tik per papildomą rungtį. Juo tapo E. Sederevičius, efektingai sugrūdęs kamuolį į krepšį peršokdamas per D. Vismantą.

Dėkoja rėmėjams

Gatvės krepšinio lygos vienas iš įkūrėjų ir organizatorių J. Gavėnia sakė, kad toks turnyras nebūtų įmanomas neturint draugų, kurie parėmė. Jis labai dėkingas Jono Mikučio individualiai įmonei, „Amelijos Batutams“ ir Remigijui Pociui, UAB „Šarūno reklama“, UAB „INFO-TEC“,

Alvydo Budriko IĮ „Nestandartiniai baldai“, fotografui Sergėjui Gvildžiui, Vygantui Stoškui ir grupei, informaciniam rėmėjui laikraščiui „Šilokarčema“. Didelis ačiū tariamas lygos globėjams -  Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei ir bendruomenės pirmininkui Sauliui Bukantui, Šilutės krepšinio „Atėnės“ šokėjoms Mantautei, Mantei, Ugnei, Lidijai.


Straipsnio komentarai

..2020-08-21
kamuolinių gauja Komentaras patinka Komentaras nepatinka