Saugomas teritorijas Pagėgių krašte padeda tvarkyti robotas

2020-08-23, VSTT informacija
Mašina gali šienauti iki 50 laipsnių šlaitus. Autorių nuotr.
Mašina gali šienauti iki 50 laipsnių šlaitus. Autorių nuotr.

Rambyno regioniniame parke šienavimo robotas nušienavo beveik visas lankytojų pamėgtas vietas. Tad pasiekti Vilkyškių, Šereiklaukio, Opstainių piliakalnius ir pasižvalgyti nuo jų lankytojams bus patogiau.

Pasak Rambyno regioninio parko direktorės Dianos Milašauskienės, naujoji technika labai palengvino prižiūrėti ir tvarkyti saugomas teritorijas. Su robotu šienaujame ne tik piliakalnius, bet ir pažintinių takų kraštus, poilsio aikšteles, pamėginome nušienauti net stačiuosius Rambyno kalno šlaitus palei Nemuną. 

Šienavimo robotas labai pasiteisino naikinant invazinę augmeniją. Senvaginio ežero Merguvos pakrantėse buvo pjaunamas raukšlėtalapis erškėtis, kiti invaziniai augalai. 

Saugomų teritorijų direkcija džiaugiasi, kad šienavimo robotai padeda tvarkyti ne tik lankytojų pamėgtas teritorijas, bet ir saugomas buveines paukščiams bei gyvūnams, kurie mėgsta žemą augaliją, aukšta žole ir krūmynais neapaugusias pievas. 

Šienavimo robotus pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Monitoringo ir tvarkymo pajėgumų stiprinimas saugomose teritorijose“ gavo Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos nacionaliniai parkai, Panemunių, Rambyno, Dubysos, Neries ir kiti regioniniai parkai, kurių teritorijos yra kalvotos arba turi saugomų upių slėnių. Pagal projektą nupirkti aštuoni šienavimo robotai, kuriais teritorijų priežiūrai dalinsis visi nacionaliniai ir regioniniai parkai. 

Paskaičiuota, kad maždaug per 4 valandas galima nušienauti futbolo stadiono dydžio plotą, dirbant su ekstremaliai stačiais šlaitais. Mašina gali šienauti iki 50 laipsnių šlaitus. Tik reikia nepamiršti, kad vis tik robotą valdyti specialisto priežiūra yra būtina. 

Šienavimo robotas gali smulkinti žolę. Vejoje paliekama nupjauta žolė leidžia palaikyti drėgmę ir tampa natūralia trąša.


Straipsnio komentarai

Cit to ..2020-08-25
Va čia su tavimi, ponas, sutinku Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-08-24
kažin kodėl raukšlėtas erškėtis skaitosi kaip invazinis augalas, bet kodėl tos žemai skraidančių angelų (velnių) miesto sakuros nesiskaito kaip invazinis augalas? Atvirkščiai geltonosios spaudos priespauda aiškina kad sakuros žiedai lygesni negu kitų augalų žiedai ir čia nesvarbu ar vietinių ar kitokių. Visi augalai po po dangumi vienodai auga bando kopti be jokių kopėčių į tą dangų. Dauguma augalų žydi. Žiedai kai nužydi nukrenta visiškai netyčiomis. Va kai skina žiedus tai būna žiedų kritimai jau tyčiomis. Pamenate kaip dar visai nesenai žydėjo visų atlapai neumirštuolėmis? Tame ir esmė visiškai neaišku kas per švenčių puodus tie nešventieji lipdo, gal jiems atrodo kad jie pasiekė nemirtingumą. Jie jau peršoko griovį skirtą tokiems mirštuoliams kaip jums. Gal tai tik violetinė spalva, kurią jie "švenčia" nes tai spalva kuri žymi drąsos kelio patvorius ir tvorų žydėjimą tai kažkokia gimininga žydro spektro dalis. Bet tame ir esmė yra kvaila kovoti su invaziniais augalais pvz sakuromis skabant jų žiedus. Reikalinga kažkokie kiauliški tyleniai kurie išknistų viską su šaknimis. Kas čia per pavadinimas "rambynas"? Gal iš rambyno tie rambo yra kilę kur ameriką užpuolė? Pamenate tuose filmuose rambo apsimesdavo kad jisai iš kažkokių kalių būdų kur svastikų garbinimas yra gyvenimo būdas. Ar ne rambyne turi atsidarę kažkokį velnių ir raganų muziejų?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tinkamas užsiėmimas2020-08-23
avims ir ožkoms... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
štiš2020-08-23
kas trukdo tokius robotus panaudoti Sosnovskio barščių naikinimui? Komentaras patinka Komentaras nepatinka