Bažnyčioje įteikti reikšmingi krašto apdovanojimai

2020-08-21, Sergėjus GVILDYS
Pirmojo Šilutės miesto mero Antano Krušnausko šeima
Pirmojo Šilutės miesto mero Antano Krušnausko šeima

Šeštadienį, švenčiant Lietuvos valstybinę šventę - Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo dieną, Žolinę - po Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios skliautais pagerbti nusipelnę pamario kraštui žmonės. Juos sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Miestiečiams muzikavo Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas, garbės dirigentas Donatas Katkus).

Pagerbtas pirmasis miesto meras

Šilutės miesto garbės piliečio vardas suteiktas pirmajam miesto merui Antanui Krušnauskui. Per savo darbo Šilutės meru metus A. Krušnauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Švedijos Ljungby, Danijos Nakskovo, Moldovos Kaušanų miestų merais. Bendraudamas su miestų partnerių merais sėmėsi politinės, ūkinės patirties ir tai leido jam svariai prisidėti prie savivaldos įstatymų pagrindų kūrimo.

A. Krušnauskas inicijavo bendradarbiavimo sutarties su Emericho miestu pasirašymą. Įteikdamas garbės piliečio regalijas A. Krušnauskui, V. Laurinaitis tarė: „Aš, kaip rajono meras, dėkoju pirmajam miesto merui už padarytą pradžių pradžią“. „Didžiuojuosi, kad esate patriotas, o jūsų darbai iki šiol nepamiršti“, – dėkojo septintajam garbės piliečiui“ LR Seimo narys A. S. Nausėda.

Lietuvos nepriklausomybės akto kopiją tardamas sveikinimo žodžius A. Krušnauskui įteikė profesorius Liudas Mažylis, lydimas Tarybos narės Sandros Tamašauskienės. Garbės piliečio pagerbimo ceremoniją vainikavo A. Krušnausko pasirašymas garbės piliečių knygoje ir bendra šeimos nuotrauka istorijai.

Šokių kolektyvui įteikta premija

Šiemet „Sidabrinės nendrės“ premija atiteko 1993 metais baletmeisterės, pedagogės Loretos Margaritos Černeckienės suburtai Šilutės rajono Juknaičių seniūnijos vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Juknaičiai“. Apdovanojimą įteikęs Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis džiaugėsi kolektyvo pasiekimais, įvertinimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Išgirdęs, kiek per visą savo gyvavimo istoriją esate koncertavę, negalėjau patikėti. Ačiū jums už tai, kad Šilutės krašto vardas plačiai skamba ir Lietuvoje, ir svečiose šalyse. Mūsų krašte nėra daug kolektyvų, kurie puoselėja liaudišką šokį. Jūs – vieni iš nedaugelio“, – kalbėjo meras V. Laurinaitis. LR Seimo narys A. S. Nausėda, turintis asmeninių sentimentų Juknaičiams, dėkojo meno kolektyvui. Iš jo padėjėjos Lijanos Jagintavičienės lūpų plazdėjo šiltas sveikinimas: „Visi žmonės eina tais pačiais gyvenimo keliais, bet ne visi įmina vienodus pėdsakus – ačiū jums už nuopelnus garsinant Šilutės kraštą Lietuvoje ir už jos ribų, už Mažosios Lietuvos krašto tautinio kultūrinio savitumo išsaugojimą ir gaivinimą. Jūs esate verti pamario krašto „Oskaro“, didžiuojuosi Jumis“. Juknaičių šokių kolektyvui įteiktas vardinis diplomas, premija ir pagal specialų užsakymą sukurtas laureato ženklas.

Nenuilstanti veikla

Juknaičių seniūnijos vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“ suburta 1993 m. Kolektyvo įkūrėja ir vadovė – diplomuota kultūros ir švietimo darbuotoja, baletmeisterė, pedagogė Loreta Margarita Černeckienė. ,,Juknaičiai“ – vienas žinomiausių Šilutės rajono meno kolektyvų, pasižymintis ypatingo tikslumo meninių programų atlikimu, novatorišku požiūriu į tautinį šokį ir kuriamas choreografijas.

Kolektyve šoka per 20 linksmų, širdimi nesenstančių šokėjų, puoselėjančių ir gaivinančių tautines tradicijas, savo laisvalaikį skiriančių liaudies šokiui. Grupė aktyviai dalyvauja ir savo šokiais puošia Šilutės rajono bei kitų Lietuvos vietovių kultūrinius renginius, masines šventes. Šokėjai dalyvavo ir iškovojo pergales daugelyje konkursų, pelnė laureatų vardus įvairiose peržiūrose bei pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, laimėjo apdovanojimus. Kolektyvas Šilutės kraštui atstovavo visose Lietuvos dainų šventėse (nuo 1994 m.).

„Juknaičiai“ – pirmasis kolektyvas, Šilutės rajonui pelnęs vieną garbingiausių šalyje įvertinimų – „Aukso paukštės“ apdovanojimą (2006 m.). Kolektyvas užaugino ne vieną pamario šokėjų kartą, išugdė ne vieną tautinio šokio mokytoją, dirbantį ir perteikiantį pamario jaunimui meilę šokiui ir tautinėms tradicijoms.

Juknaičių seniūnijos vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“ nuo 1996 iki 2010 m. buvo aktyvi Šilutės-Emericho miestų bendradarbiavimo draugijos narė. 2013 m. kolektyvas ,,Juknaičiai“ įrašytas į Juknaičių garbės knygą, o 2016 m. kolektyvo vadovei L. M. Černeckienei suteiktas Juknaičių seniūnijos garbės pilietės vardas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?