Pamario krašto metikai – tradicijos ir viltys ateičiai

2020-08-26, Bronius Mulskis
Marius Rudzevičius - su juo siejamos Lietuvos jaunųjų ieties metikų viltys ir perspektyvos. A. Pliadžio nuotr
Marius Rudzevičius - su juo siejamos Lietuvos jaunųjų ieties metikų viltys ir perspektyvos. A. Pliadžio nuotr

Buvę Vilkyčių pagrindinės mokyklos lengvaatlečiai-metikai Marius Rudzevičius ir Gintarė Paulauskaitė, nors mokosi Vilniuje, svarbiausiose šalies varžybose pelno taškus ne tik šalies sostinei, bet ir Šilutei. Tai tarsi duoklė namams, kurie padėjo juos išlydėti į didįjį sportą.

Šalies lengvosios atletikos čempionate Palangoje Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinių nariai M. Rudzevičius ir G. Paulauskaitė išbandė savo galimybes varžytis su geriausiais šalies metikais. Nors M. Rudzevičius liko ketvirtas, numetęs ietį 63,49 m, tačiau šis sezonas jam puikus. Pergalės Lietuvos jaunių ir jaunimo pirmenybėse, Baltijos šalių jaunių čempiono titulas, leidžia tikėtis sėkmės ateityje.

Jo dabartinis treneris Edmuntas Matusevičius Lietuvos lengvosios atletikos federacijos tinklapyje rašo taip rašo apie savo auklėtinį: „Kai vyksta pagrindinės varžybos įvairaus amžiaus Lietuvos sportininkų čempionatuose, M. Rudzevičius iškovoja pirmas vietas ir pelno Šilutei didelius taškus, apie tai tylima. Šiuo metu 17-metis M. Rudzevičius turi geriausią rezultatą pasaulyje tarp bendraamžių, nuskraidinęs 800 g ietį 70,16 m, o metant 700 g ietį – 74,86 m, tai yra antras rezultatas pasaulyje. Šilutiškiai turėtų juo didžiuotis, o, pasirodo, Mariaus, kaip ir nėra, tik taškai“...

Dar vienas vilkytiškis Ramūnas Butkus čempionu tapo 2008 metais, pasiekdamas 72,24 m rezultatą. 2007 ir 2009 metais Ramūnas iškovojo bronzos medalius varžydamasis su metimų grandais Tomu Inta ir Arūnu Jurkšu. Su pastaruoju šiame čempionate varžėsi M. Rudzevičius. G. Paulauskaitė ieties metimo varžybose liko šešta, o stumdama rutulį pagerino asmeninį rekordą – 11,94 m.


Straipsnio komentarai

..2020-08-26
neina suprasti tos vartojamos kalbos: duoklė, tarsi čia kažkokie baudžiauninkai kuriuos reketuoja kažkokie robinhoodiniai buožės. Kaip galima sakyti kad barankų skylėmis gali būti apmokamos kažkokios skolos. Nešė žemai skraidančių angelų (velnių) mieste ietį ir pametė. Ir tai kažkoks pasiekimas? Nu bet rimtai gal skolingi? Nes aš tokių nei matęs nei girdėjęs. Gal tik popieriai apiforminti kad iš šilutės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?