Į šilutiškių vartus įvarčius pliekė buvęs šilutiškis...

2020-08-26
Antras kėlinys, šilutiškių ataka (žali marškinėliai). S. Gvildžio nuotr.
Rugpjūčio 15 dieną FK „Šilutė“ namuose per neįprastą šutrą pralaimėjo 8-ojo turo rungtynes SG-FA „Šiauliai B“ ekipai – 03. Visi įvarčiai į šeimininkų vartus krito pirmajame kėlinyje. Du iš jų įmušė buvęs pamariškių saugas, 18-metis Ignas Paulius (Nr. 14), jau ginantis Šiaulių futbolo akademijos komandos garbę.

Saulės nupliekstame Šilutės stadione rungtynės prasidėjo 14 valandą, per patį karštymetį. Žiūrovai ieškojo pavėsio, o futbolininkams prisiėjo triūsti kepinant saulutei. Tai buvo šalies pirmenybių II lygos Vakarų zonos 8-ojo turo rungtynės.

Negalima sakyti, kad tvarkaraščio sudarytojai parinko geriausią rungtynių laiką. Papildomos pertraukėlės troškuliui nuraminti bei kiek atsigaivinti vandeniu, žinoma, padeda, bet ne tiek ilgam, kiek norėtų patys žaidėjai. Aišku, vyresnio amžiaus futbolininkams sunkiau išlaikyti žaidimo tempą nei jaunesniems. Šilutiškis, vaikų futbolo treneris M. Jazbutis, prieš rungtynes paklaustas, kas ką įveiks, prognozavo pergalę jaunesniems svečiams. „Šilutės“ vyr. treneris S. Česnulis, gal kiek ir pasididžiuodamas sakė, kad šiauliečių komandoje rungtyniauja net 3 buvę mūsų auklėtiniai (D. Puodžiūnas, J. Kovalskis, beje, kapitonas, ir I. Paulius), lankantys sporto gimnaziją. Dar du šilutiškiai mokosi Panevėžyje. Tad mokame ruošti pamainą, kuri, įgavusi sparnus, nutūpia labiau futbolą mylinčiose platumose.

O mūsų komandoje trūko trijų lyderių: puolėjo R. Šmito, saugo J. Miliaus ir gynėjo G. Ratkaus. Komandai tą dieną negalėjo padėti pagrindinės sudėties žaidėjai J. Raziūnas, M. Vekteris, J. Užkuraitis. Tai stipriai atsiliepė „Šilutės“ žaidimo kokybei. SG-FA „Šiauliai B“ tikrosios „Šilutės“ jėgos nepažino, išvyko džiūgaudami.

Svečių komanda (vyr. treneris M. Gurskis) labai energingai pradėjo pirmąjį kėlinį. Šiauliečiai žaidė greitai, ieškodami spragų aikštės šeimininkų gynyboje derindami ilgus ir trumpus kamuolio perdavimus. Jų žaidimas ypač gerai organizuotas aikštės viduryje. Gindamiesi nuo šilutiškių antpuolių aikštės kraštais svečiai pernelyg negudravo, vengdami rizikos numušdavo kamuolį kuo toliau ir tiek. 9-ą žaidimo minutę pamariškiai suklydo savo aikštės pusėje ir buvo nubausti įvarčiu. Mūsų vartininką A. Normantą nuginklavo buvęs „Šilutės“ saugas I. Paulius – 0:1. Netrukus jis galėjo padvigubinti rezultatą, bet nerealizavo 11 metrų baudinio. A. Normantas atmušė jo smūgį ir spėjo užgulti atšokusį kamuolį. Baudinys buvo skirtas už tai, kad mūsų gynėjas baudos aikštelėje „nuskynė“ Šiaulių žaidėją. Šis epizodas atgaivino mūsiškių viltis, deja, neilgam. Staigi svečių kontrataka baigėsi antru įvarčiu. Įvartį pelnė M. Pikčiūnas – 0:2. 35-ą žaidimo minutę I. Paulius pribaigė aikštės šeimininkus trečiu įvarčiu. Pamariškiai per pirmąjį kėlinį itin gerų progų įvarčiams pasiekti nesukūrė, nors kartą svečius gelbėjo vartų skersinis.

Po pertraukos žaidimo vaizdas apsivertė. S. Česnulis pakeitė kelis pagrindinės sudėties žaidėjus jaunesniais (A. Marcinkevičius, E. Dedurkevičius, P. Kriščiūnas, A. Cinauskas), kurie pagyvino komandos žaidimą. Dabar jau šilutiškiai veržėsi prie šiauliečių vartų. Svečiai tokios „pirties“ nelaukė, juos, matyt, nustebino šilutiškių entuziazmas ir valia.

Gal aikštės šeimininkų spaudimas privertė, o gal patys šiauliečiai atsitraukė į savo vejos pusę, pakeitę agresyvią žaidimo taktiką į gynybinę, tikėdami užklupti varžovus kontrataka. Bet tas jiems nepavyko. Nepavyko ir šilutiškiams pelnyti bent garbės įvarčio. Nors progų turėta, bet lemiamą akimirką smūgiuota netiksliai arba per silpnai.

Po šio pralaimėjimo „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje užima 5-ą vietą. Jos kraitis – 12 taškų. Pirmauja Gargždų „Banga B“ – 21 tšk.  Antras – FC „Neptūnas“ su 16 tšk., SG-FA „Šiauliai B“ treti – 16 tšk.

9-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais šį šeštadienį Telšiuose su „Džiugu B“ – 9 vieta, 9 tšk.

Kiti 8-ojo turo rezultatai: „Banga B“ – „Juventa 99“ (Šiauliai) – 7:0, Tauragės „Tauras“ – Plungės „Babrungas“ – 0:1, Klaipėdos „Rosa“ – Klaipėdos „Neptūnas“ – 0:8, ŠSPC „Radviliškis“ – Telšių „Džiugas B“ – 4:1.

..2020-08-26
Tai patys pagalvokit kiek iš tų kamuolinių gaujos narių galėtų pasidaryti kažką ko reikalinga šitai kamuolininkystei, kuriai atrodo reikalinga tiek nedaug - tik kažkokio į rutulį panašaus objekto, kurį galima būtų spardyti nenusidaužant kojų. Ar nors vienas iš tų kamuolinių gaujos galėtų pasigaminti futbolo kamuolį kuris atitiktų reikalavimus. Kas juos rengia? Kas jiems siuva avalynę? Jugi visa tai arba karinė apranga ir ekipiruotė arba tada tai kaip cirkas, kur beždžionės dėl skanesnio kasnelio važinėja su dviračiu kurio pati neišrado. Jugi beždžionė mina pedalus ne dėl publikos aplodismentų, geltonosios spaudos priespaudos liaupsnių ir medalių. Jugi nėra čia jokios publikos, nors visa ekipiruotė pas juos aukščiausio lygio. Tos komandos finasuojamos aukso kalnais. Tai yra kariniai biudžetai. Ir visi iki vieno tie žaidėjai tai ne šilutiškiai. Jie žaidžiai "už" šilutę, nes čia iš viso nėra vietinių. Nu kas per cirkai kai vietoj pavardžių pradėjo vardus naudoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka