Ginklų slėpimas po lova ištuštino piniginę

2020-08-28, Vidas Kalinauskis
Ginklai ir šoviniai bei jų dokumentai, iki šiol saugoti Tauragės AVPK, teismo sprendimu perduoti Leidimų sistemos pareigūnams. Asociatyvi nuotr.
Ginklai ir šoviniai bei jų dokumentai, iki šiol saugoti Tauragės AVPK, teismo sprendimu perduoti Leidimų sistemos pareigūnams. Asociatyvi nuotr.

Jau įsiteisėjo Tauragės apylinkės teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo Rambyno medžiotojų klubo narys V. V., dirbantis ekskavatorininku-techniku vienoje uždaromoje akcinėje bendrovėje, nuteistas už tai, kad devynias valandas laikė ginklus netinkamoje vietoje.

Teismas nustatė, kad medžiotojas V. V. pažeidė teisėtai turimų šaunamųjų ginklų ir šaudmenų laikymo taisykles – dėl to sudarė sąlygas neteisėtai jais pasinaudoti kitiems asmenims. Jis, pažeisdamas Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 32 str. 3 d. reikalavimus, veikdamas nusikalstamai nerūpestingai – neužtikrindamas ginklų ir šaudmenų saugumo, š. m. birželio 19 d., nuo 1.30 val. iki 10.49 val., namuose, pažeisdamas ginklų ir šaudmenų laikymo taisykles, laikė teisėtai pagal 2017 m. liepos 18 dienos leidimą įsigytus ginklus: HEANEI JAEGER 10 ir TOZ 7801 bei 77 vienetus šovinių 22 kalibro. O automobilyje „Subaru Forester“  laikė 15 vienetų šovinių 30-06 kalibro. Tokiu būdu jis sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai pasinaudoti šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.

Kaltinamasis V. V. dėl pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad nuo 2012 metų yra medžiotojas, turi medžiotojo bilietą, priklauso Rambyno medžiotojų klubui. Ginklus, t. y. du graižtvinius ir vieną  lygiavamzdį šautuvą, yra įsigijęs teisėtai pagal leidimą laikyti (nešiotis) ginklus. Leidimas išduotas Tauragės AVPK 2017 m. liepos 18-ąją ir galioja iki 2022 m. liepos 18 dienos. Ginklų saugojimo vieta yra pas tėvus, nes ten yra ir pats registruotas. Ginklai ir šoviniai visuomet laikomi tuo nurodytu adresu, kadangi jiems saugoti yra įrengtas seifas. Ginklų ir šovinių į namus niekuomet neparsineša. Tačiau prieš medžioklę, kuri vyko š. m. birželio 18-ąją, apie 20 val., iš tėvų namų pasiėmė du graižtvinius šautuvus bei dalį šovinių ir išvyko į medžioklę. Kadangi medžioklė baigėsi po vidurnakčio, namo grįžo apie 1.30 val. Tokiu laiku pas tėvus važiuoti ir juos žadinti nenorėjo, todėl nusprendė ginklus parsinešti į namus ir paslėpti savo miegamajame po lova. Taip pat į namus parsinešė ir dalį šovinių – 15 vienetų 30-06 kalibro.

Ryte žmona su vaikais išėjo į daržą, o jis liko miegamajame lovoje. Jau ruošėsi keltis ir vežti ginklus bei šovinius pas tėvus, bet netrukus apsilankė nekviesti svečiai – policijos pareigūnai, kurie rado ginklą ir šovinius. Kaltę dėl to, kad ginklą ir šovinius laikė ne tam skirtoje vietoje pas tėvus, o namuose ir tuo pažeidė ginklų saugojimo taisykles, pripažino visiškai ir dėl to labai gailėjosi. Medžiotojas teigė, kad ginklais tikrai niekas negalėjo pasinaudoti ir prie jų prieiti, nes dukros tų šautuvų net nematė.

Be kaltinamojo visiško prisipažinimo jo kaltė įrodyta ir liudytojos G. V. parodymais. Ji teigė, kad iš medžioklės grįžęs vyras ginklus parsinešė į namus.

Teisėjas Edmundas Žukauskas nusprendė V. V. pripažinti kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 255 straipsnio 1 dalį ir paskirti 30 MGL dydžio (1 500 eurų) baudą. Paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir jam paskirta galutinė 1 000 eurų bauda. Nesumokėjus baudos ji bus išieškoma priverstinai.

Ginklai ir šoviniai bei jų dokumentai, iki šiol saugoti Tauragės AVPK, teismo sprendimu perduoti Leidimų sistemos pareigūnams.


Straipsnio komentarai

.. @ Joo2020-08-30
nu čia neina nieko suprasti šitoje byloje išskyrus tai kad galbūt tai kažkoks farsas, kur savi pliaukštelėjo saviems per delniuką. Aš kaip suprantu tie medžiotojų būreliai ir klubai tarnauja kaip kažkokia priedanga kur ir susirenka visokie aukšto rango plėšikai. Panašiai kaip tarybų sąjungos laikais kai visuomenės grietinėlė kremindavosi ir be krematoriumų pagalbos. Negalima nieko spręsti apie visuomenės išsisluoksniavimą iš popierių, statistikos, fake news, archyvų, tt. Gali būti kad ir teisėjas ir policininkai ir šitas traktoristas visi yra to medžiotojų būrelio nariai, kuris naudojamas plėšikavimo tikslais. Kažkas panašaus į tuos makaronus apie stribus, partizanus ir vilkinių miško brolių apetitą tikrai tėvynės meilei. Gali būti kad naktimis su tais ginklais tie medžiotojai ir eina plėšti ir šaudyti senukų. Parsinešė iš medžioklės beveik šimtą šovinių. Vadinasi tiek buvo nusinešęs ar gal net dar daugiau. Gal tą dieną buvo užvažiavęs į parduotuvę apsipirkti šovinių? Man kiek yra tekę susidurti su kaimiečiais tai iš jų kalbos susiprasdavo kad medžiotojai atlieka kažkokią svarbią socialinės priežiūros funkciją kaimuose. Čia nesvarbu ar tarybiniais kolūkių tarybų ar "šiuolaikinių" tarybų tarybiniais laikais. pvz jeigu kaimiečiui pasidaro nebereikalingas brisius kuris pririštas prie būdos pasidaro per prastas tiems kaimiečiams dėl kažkokių priežasčių pvz brisius išsineria iš nekokybiškai sugalvotos kilpos ant kaklo ir pabėga nuo lenciūgo pamankštinti kojas. Tai paprašo medžiotojo ir tie tą brisiaus problemą visada išsprendžia. Nu ale kažkokia dievų miško sanitarija. Neveltui baltoslavijos kalboje kaimas ne nuo žodžio kaimynai, bet nuo žodžio medis ale medininkai (derevnia - derevo). Na o šiais laikais lietuva vienas didelis kaimas, visur kaimynai, kaimynystės, bendruomenės, kibucai, kišlakai, aulai, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo 2020-08-30
Laisvoje šalyje vistiek apiplėš, jei ne vieni tai kiti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tai2020-08-29
Dėl ko kratą darė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-08-28
nu čia ne byla bet kažkas byloja kažką pats už save. Šiuo atveju visiškai neina paaiškinti policininkų apsilankymo. Kaip čia žmonės turi suprasti šitą stebuklą? Jugi policija nėjo tuščiomis rankomis. Nu gerai jie gali sugalvoti kad jis jau buvo sekamas. Buvo jau panaudoti kažkokie operatyviniai metodai, apie kuriuos kaip žinome lietuvos operatyvinės veiklos įstatymai draudžia kalbėti. Tuo labiau kad man rodos žmona kaip ir negali liudyti prieš vyrą, nebent bandoma naudotis ir tempti gumą ant smurtui artimos aplinkos kurpalio. Nu gerai tiek jau to. Tada vis tiek reikalinga pažiūrėti į visą lietuvos medžiotojų būrelių ir klubų tinklą lietuvoje kaip kažką kas yra panašaus su šveicarijoje egzistuojančia karine tarnyba, kur kiekvienas šveicaras privalo laikyti namuose ginklus ir šovinius. Kitose kryžiuočių šalyse šita "šveicariška" sistema įdiegta per kažkokias kitokias makaronystes pvz kanadoje, skandinavijoje, JAV, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?