Kieme prie šulinio – su kirviu prieš kaimyno vandens siurblį

2020-08-29, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kaimynai paprastai stengiasi gyventi draugiškai, tartis dėl bendrų reikalų, kad abi pusės liktų patenkintos, kad nekiltų konfliktų. Bet kartais to nepaisoma ir įvyksta blogiausia - kerštaujama. Šilutės rajono gyventoja, 68-erių A. N. labai susinervino, kai kaimynas be jos žinios į šulinį įleido giluminį vandens siurblį. Apimta pykčio, sūnui ištraukus iš šulinio vandens siurblį, puolė kirviu daužyti mechanizmą. Kas po to? Teismas ir pelnyta laisvės apribojimo bausmė.

Tai atsitiko šiemet, gegužės 20 dieną, apie 19.48 val. Įvykio vieta - kaimas, namo kiemas. Netoliese geležinkelis. Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisiama pagal BK 187 str. 3 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas) A. N. prisipažino visiškai kalta, nes, apimta aklo pykčio, nesusivaldė, kirviu daužė nukentėjusiojo kaimyno giluminį vandens siurblį, kuris buvo įleistas į šulinį be jos, bendrasavininkės, žinios. Dabar taikos tarp kaimynų, matyt, greitas niekas nesugrąžins. Turės prabėgti kažkiek laiko.

Aišku, buvo galima taip nesidraskyti, mėginti tartis ir išspręsti reikalą geruoju. Bet ar viską žinosi, kas kaimynų galvose? Įvyko atvirkščiai - A. N. pasidavė neigiamoms emocijoms, griebėsi tyčinių veiksmų. Šiandien dėl to belieka gailėtis. Nuoširdžiai. Taip įvardyta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų nuosprendyje, priimtame teisėjo Roberto Povilaičio rugpjūčio 20 dieną.

Kas ką matė

Nukentėjusysis J. K. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad gegužės 20 dieną, 19.48 val., A. N., jos sūnus ir dar du nepažįstami asmenys ištraukė iš šulinio jam priklausantį giluminį vandens siurblį „TALLAS“, kuriuo pumpavo vandenį į savo namus ir kurį A. N. sudaužė kirviu. Padaryta turtinė žala – 204 eurai. Siurblys, pirktas parduotuvėje „Ermitažas“, kainavo 199 eurus, o sugadintas metalinis sujungimas atsiėjo 5 eurus. Žala neatlyginta.

Nukentėjusiosios atsakas: turtinės žalos iš anksto neatlygino, nes iki bylos nagrinėjimo teisme dienos nesutiko nukentėjusiojo. Atrodo, nelabai vykęs pasiteisinimas. Pastarosios sūnus neslėpė, kad mama kirviu nepataisomai sugadino iš šulinio ištrauktą vandens siurblį. Siurblį ištraukė jis. Dar viena liudytoja teigė, kad tą vakarą prie šulinio matė kaltinamąją A. N., jos sūnų ir dar du įvardytus asmenis. Vandens siurblį kirviu daužė A. N. Liudytojų parodymai, duoti ikiteisminiame tyrime, pagarsinti teismo posėdyje.

Padarė baudžiamąjį nusižengimą

Kaltinamosios A. N. išsilavinimas - vidurinis. Turi neįgalumą. Bausta administracine tvarka. Iki šio įvykio neteista, bet šiemet, liepos 24 dieną, pelnė laisvės apribojimą pusmečiui pagal BK 140 str. 1 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). Solidaus amžiaus moteriai teks daryti išvadas. Gal jau ir padarė, nes baudžiamoji byla dėl tyčinio nedidelės vertės turto sugadinimo išnagrinėta sutrumpinta įrodymų tvarka, kaltinamoji prisipažino.

Sankcija už tokią nusikalstamą veiką numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą. A. N. atsakomybę lengvinanti aplinkybė: prisipažinimas, nuoširdus gailestis dėl poelgio. Sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Nedidelės vertės turtu laikomas turtas, kai jo vertė viršija 3 minimalius gyvenimo lygius (MGL), bet neviršija 5 MGL. Socialinės apsaugos išmokų ataskaitos rodiklių bei bazinio bausmių ir nuobaudų dydžio nustatymo įstatymo 5 str. 2 d. nurodo, kad teisės aktuose, reglamentuojančiuose nusikalstamų veikų ir administracinių nusižengimų kvalifikavimą bei bausmių ir nuobaudų dydžių apibrėžimą ir apskaičiavimą, vartojamas rodiklis „minimalusis gyvenimo lygis“ (MGL) yra tapatus ir lygus baziniam bausmių-nuobaudų dydžiui, dėl ko taikytinas LR Vyriausybės 2017-08-30 d. nutarimas Nr. 707 „Dėl bazinio bausmių ir nuobaudų dydžio patvirtinimo“. Patvirtintas bazinis bausmių ir nuobaudų dydis – 50 eurų.

Subendrinta bausmė

Teisiamoji A. N. padarė baudžiamąjį nusižengimą nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, prieš priimant ir įsiteisėjant Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų 2020 m. liepos 24 dienos baudžiamajam įsakymui. Šio teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta galutinė bausmė subendrinta apėmimo būdu, griežtesne bausme apimant švelnesnę, su 2020 m. rugpjūčio 20 dienos nuosprendžiu ir paskirta vienu trečdaliu sumažinta galutinė bausmė už dvi nusikalstamas veikas – laisvės apribojimas šešiems mėnesiams.

Nuteistoji įpareigota per bausmės vykdomą laikotarpį nebendrauti su nukentėjusiuoju. Laisvės apribojimo bausmės vykdymo pradžia nuteistajai A. N. skaičiuojama nuo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų š. m. liepos 24 dienos  baudžiamojo įsakymo vykdymo Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriuje dienos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant skundą Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.


Straipsnio komentarai

.. @ Tomas2020-08-31
tavo papildoma informacija nepapildo ir neįneša aiškumo į bylą apie patį konfliktą, kuris pateikiamas taip tarsi veiksmas vyksta durnyne ir teismo rūmų ir policijos personalas nesugeba suvaldyti savo globotinių, arba pats personalas ir smurtauja naudodamiesi savo visuomenės grietinėliška (kremine krematoriumų) padėtimi. Nu kad yra lapės sulindusios į vištidę. Kitas atvejis kad su civiliais žaidžiami kariniai žaidimukai ir čia yra labai sudėtinga, nes tie žaidimukai taip sugalvoti kad būna visi prieš vienus vartus vienas prieš visus vartininkus. Nu įsivaizduok visos lietuvos žemė tai tarsi šachmatų lenta sudalinta į langelius, kur tik ostapininkams matosi "žaidimas", kurį jie simultaniškai žaidžia su visa gyvulių ferma gindami tuos gyvulius į krematoriumus, saugodami pakeliui kad nemestų tako dėl patvorio, padėdami sukrauti į krematoriumų krosnis. Ir tai nėra dėl "turto", tai yra dėl užkariavimo, pergalės, gražinimo, kur jie gražina teritorija, nes turtas būdamas aborigenų rankose yra negražus, apdergtas, aplūžęs, tt. Jie viska pagražina, sutvarko, papoliruoja, sužydi tvoros, tt.. Nu kryžiuočiai veikia tarsi tai kažkas panašaus sugalvota į "paskutinį teismo" makaronus biblijose ir jie teismo vykdytojai, kur jie yra "uber alles". Jums šakės. Jūs esate nusidėjėliai, ne dėl to kad kažką prisidirbę, bet dėl to nes jums nėra nieko padėta toje naujoje ateityje. Tai žudymas kardais prieš kuriuos nepašokinėsi, galingi visus skalpuojančių indėninių plunksnų vėjas prieš kurį nepapūsi pvz tai ką jūs suprantate apie valstybę ir vyriausybę yra senas suvokimas. Tokiems senukams nėra vietos šalyje, nes naujas valstybės valdymo modelis tokių senukų nenumato. Panašiai kaip ta savaime išsitrinanti fotografija "atgal į ateitį". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomas2020-08-30
Ten ne viskas parašyta juos sūnus Emilis su banditais užpuolė sudaužė mašina kur veži 3 mažus vaikus dar vyksta tyrimas buvo susprogdintas lauko toletas ir namo langai buvo išdaužyti ten ta šeima gavo bėkti naktį nes iki dabar tuo kaimyno kieme stovės kameros Emilis ir juo mama užvaldė kaimyno turta sustatė kameras policija nieko daryti nenori liepi turta atiduoti kaimynams kad tas žmogus nesutiko gavo savo namus palikti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-08-29
Nu vėl mažutis išlindo iš kažkokių mažutynų ir mažutina visus per visus galus tarsi to teismo sprendimo yra per maža. Nesudėjo pakankamai taškų ant kažkokių raidžių. Negalima atmesti kad mažučiui labiau prie širdies uber alles kraštų abėcėlės kur būna, ne tik raidelės QXW, bet ir taškai ant raidžių kraunami su margaryčiomis taip kad nepasirodytų maža vadinasi man rodos umlautai. Nu ir kokiuose nuostabaus proto protezavimo universitetuose mokslo daktarų grupuotė užsiimama analogijų mokslu? Ar čia tas graikiškas gyvenimas gyvuliniuose namuose? Neaišku. Ar analogijų mokslas turi savo fakultetus, katedras, laboratorijas, tt? Ar tai skaidoma į kažkokias tyrimo sritis? Nu pvz daktarų grupuotė nuskausminimui vartoja analginą, kuris turbūt padeda ne tik skaudant dančiui, bet ir esant hemorojui. Aišku kaip niekas skaudančio danties netrina su analgino tabletėmis, taip ir hemorojaus netepa su tomis tabletėmis. Va matot kaip pavojinga gali būti geltonų krantų analogijos? Ypač tai pasidaro pavojinga kai atrodo nepaliekama jokios išeities, nes suskaldoma visuma naudojantis juodai baltus yin yangus ty arba vs arba. Arba kalnas eina pas muhamedą arba muhamedas eina ilsėtis 6 pėdos socialinės distancijos ramybėje po kalneliu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?