Kompensacijoms individualių namų renovacijai – triskart daugiau paraiškų, nei planuota

2020-09-02, am.lrv.lt

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pagal paskelbtą papildomą kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai, skirtai sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį, sulaukė 406 prašymų už 3,88 mln. eurų. Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos buvo numatyta 1 mln. eurų parama.

Paraiškas buvo galima teikti nuo rugpjūčio 3 d. iki 31 d. APVA per mėnesį įvertins gautus prašymus ir juos pateikę gyventojai spalio pradžioje sužinos, ar jiems bus rezervuota parama individualių namų modernizavimui.

Pagal tokio pobūdžio kvietimą š. m. pavasarį APVA sulaukė 732 prašymų už beveik 7 mln. eurų, ir 685 pareiškėjams rezervuota 6,29 mln. eurų, o 2019 m. gauti 293 prašymai už 2,83 mln. eurų. Iš Klimato kaitos programos šiai paramai buvo numatyta skirti 3 mln. eurų.

Projektai atrenkami konkurso būdu pagal nustatytus kriterijus ir nepriklausomai nuo paraiškos pateikimo pirmumo.


Straipsnio komentarai

..2020-09-03
nu vienas atvejis su "klimato kaitos" makaronais tai kad talibaninis gestapas nemeluoja. Ir čia gali būti keli variantai. Kalba ir eina apie "brexit", "migraciją", judėjimą, ateitininkų atėjimą, misionieriai, tt. Nu įsivaizduokite aparteidas brexitinasi iš vienos klimato zonos į kitą. Įsivaizduokite atsibasto į šilutę kažkoks kryžiuočių batalionas kurie prieš tai gyveno pietų amerikoje amazonės tropikų platumose, prie pusiaujo. Tada ta šilutė visai ne šilutė jiems, o kažkokia labai atšiauri šaltutė, ir tas lietuvos lietus palyginus su džiunglių liūtimis jiems turbūt atrodo juokingas. Bet visa tai nesvarbu, nes jie supranta kad jiems reikalinga įsirengti būsta atitinkamai, nes čia iš vietinių nėra ko mokintis, nes jų paprasčiausiai nėra ir nebuvo. Tad mes ir "stebime" palaipsninį kažkokį teritorijos "užkariavimą" ir įsisavinimą, kuris šiuo atveju nieko nesiskiria nuo pvz antarktidos teritorijos "urbanizacijos". Patys gyvulių fermos "žmonės" yra visiškai nesvarbu. Kitas atvejis su "klimato kaita" tai mažiau akivaizdus, bet skausmingesnis nes eina prieš jūsų pasaulėžiūros suvokimo "plauką". Tada klimato kaita yra karybos sąvoka kur turima omenyje "psichologinis klimatas". Kaip tas vaikų žaidimas "šilta/šalta". Nu ir čia labai sudėtinga. pvz per pastaruosius 20 metų lietuvoje labai pasikeitė psichologinis klimatas kas liečia iškrypėliatą, garbėtroškinius paradus, gražulio kelnes, vaivorykštes, tt. Ir čia akivaizdu kad viskas kas šnekama ir rodoma tuo atžvilgiu geltonosios spaudos priespaudoje yra "man-made". Tai yra įvykdytas litvicidas ir palaipsniui į buvusių žmonių vietą atbrexinta gaujos labai netolerantiškų iškrypėliato batalionų, kurie netoleruoja iš viso nieko tame tarpe ir "netolerancijos". Jie toleruoja tik "įsakymus", o visa kita jiems nesvarbu. Taip sukuriamas kažkoks šviesių žmonių įspūdis, nors tai visai ne žmonės (ne civiliai). Ir su psichologinio klimato kaita, mes ir prieiname prie "hearts and minds" doktrinos. Bet koks skirtumas kur aklas "prieina", jeigu jie patys savo kūnu ir žodžiu nieko nereiškia. Vadinasi nėra nieko išskyrus misionierių iš indėnų skalpų pešiojamas galingas plunksnas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?