„Bitutė“ vėl šurmuliuoja

2020-09-04, Leonas Mišeikis, vaikų vasaros poilsio stovyklos vadovas
Akimirka kartu su Pagėgių savivaldybės meru V. Bendaravičiumi. Autoriaus nuotr.
Akimirka kartu su Pagėgių savivaldybės meru V. Bendaravičiumi. Autoriaus nuotr.

Po renovacijos poilsiavietėje ,,Bitutė“, po dešimties metų pertraukos, vėl  šurmuliavo vaikų balsai. Rugpjūčio 4 d. netoli Bitėnų esančioje ,,Bitutės“ poilsio stovykloje baigėsi dvi savaites trukusi Pagėgių savivaldybės vaikų vasaros stovykla ,,Bitutė – 2020“.

Per dvi pamainas stovykloje pabuvojo 72 moksleiviai. Į stovyklą iš gimnazijų pakliuvo daugiau, o iš pagrindinių mokyklų - mažiau moksleivių. Stovyklaujančių vaikų tėvams už atžalų poilsį mokėti nereikėjo, nes pinigai buvo gauti iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Kiekvienai pamainai skirtingas renginių planas, atsižvelgiant į susirinkusių vaikų pomėgius ir gamtines sąlygas.

Stovykloje buvo atliekamas radialinis žygis į Rambyno regioninį parką, aplankant Bitėnų kapinaites bei M. Jankaus muziejų. Vaikai buvo mokomi turizmo paslapčių, kurias panaudojo būdami Tauragės Taurų parke.

Aplankėme Šilgaliuose esantį Nemuno žirgyną, pabuvojome Pagėgių pasienio rinktinėje, Bardinų užkardoje, stebėjome kinologų paruoštą programą. Visiems patiko vadovo siurprizas - plaukimas laivu ,,Skalva“ Nemuno upe. Vaikų saugumu rūpinosi patyrę vadovai Alma Mišeikienė, Danutė Baltrušaitienė, Laura Stūronienė, o maistą gamino Loreta Šėlina.

Produktus stovyklai tiekė UAB ,,Klaipėdos mėsinė“, UAB ,,Norfos mažmena“, AB Vilkyškių pieninė. Gautos pajamos už stovyklos nuomą bus panaudotos tolimesniam stovyklos modernizavimui ir kad kitais metais atvykstantys vaikai pajaustų kažką naujo ir rastų savo veiklai daugiau užimtumo vietų.

Labai dėkingi savivaldybės merui V. Bendaravičiui už rūpinimąsi stovyklautojais ir skyrimą lėšų šiai stovyklai. Lauksime kitų metų naujos stovyklos, naujų ispūdžių.


Straipsnio komentarai

..2020-09-04
kas čia įdomu tai ostapininkystės apraiškos, kur sudaromas įspūdis kad jeigu paminėta pinigai ir tai vadinasi ir yra ataskaita, nes pinigai papuolė į "geras" rankas. Ar čia kartais ne antavilių filialas? Visi skyrė lėšas, paslaugas, prekes, bet norima kad skaitytotas susiprastų kad tai buvo nereikalinga šitiems vaikams, kad šitie vaikai nori pasinaudoti tais pinigais kurie buvo jiems skirti jie turi ateiti stovyklauti sekančiais metais. Pinigai ryte kėdės vakare. Nu yra naudojamasi nesusietomis sąvokomis kaip antai miškas ir medžiai. Šiuo atveju yra svarbu ne vaikai, bet stovykla. Tai jau "dvaras", kuriame einama atlikti "lažo". Ta naujos kartos dvarininkystė sugalvota įdomiai, nes finansuojama iš biudžeto. Aišku tai yra ant tuščių apsukų, nes iš lažininkų "nieko" nereikalaujama išskyrus laiko, dėmesio, kūno, žodžio, tt. Kaip bebūtų nekeista tai vistiek yra vaikų ir gal būt ir suaugusiųjų išnaudojimas, net jeigu patys vaikai to nesako. Kodėl nutylėta kiek meras skyrė lėšų stovykai. Matot ir padėka išreiškiama tarsi tas bendaravičius kažkoks "cariukas". Ir čia nėra svarbu lėšų kiekis, bet "stogas" po kuriuo gali brexintis kažkokie tarptautinių programų "vystytojai" ir atvejo vadybininkai, anglių kalbų mokytojai, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka