Jovita Korčuganova: „Intrigos, pavydas - visada greta“

2020-09-06, S. Jašinskienė
-„Nuolatinis ėjimas pirmyn suteikia tai, link ko eini“, - sako Jovita Korčuganova. Asmeninio archyvo nuotr.
-„Nuolatinis ėjimas pirmyn suteikia tai, link ko eini“, - sako Jovita Korčuganova. Asmeninio archyvo nuotr.
„Rampų šviesos, žėrintys aprėdai, audringos ovacijos, gerbėjų gėlės... Apie tai galėjau tik pasvajoti“, - sakė pagėgiškė Jovita Korčuganova, buvusi Pavlovaitė, šiuo metu - Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro atlikėja. 

Suprato, kad kitoks balsas

Jovita pasakojo: „Muzikuoti, savo gyvenimą susieti su muzika motyvuotai siekiau nuo pat paauglystės. Kai man buvo dešimt-vienuolika metų, pati supratau, jog mano balsas kažkoks kitoks, nei šalia dainuojančių mergaičių.“

O dainavo Jovita nuo pat pirmosios klasės tuo metu itin populiariame vaikų pop muzikos chore „Voriukas“, kuriam vadovavo Irena Ubartienė. Daugelį kartų dalyvauta Lietuvos moksleivių konkurse „Dainų dainelė“ (dainavo duete su Milda), daugelį kartų „šturmuota“ scena Palangos estrados festivalyje „Laumės juosta“, pabuvota Švedijoje, Rusijoje, Vokietijoje. Žinoma, baigė mokslus Pagėgių muzikos ir sporto mokykloje, kur fortepijono specialybės mokė žinoma pedagogė Nadiežda Snigir.

Visi pažinojo

Tuomet visi puikiai pažinojo savito balso savininkę Jovitą ir visaip stengėsi, kad jai būtų pasiekiamas kelias į didžiąją muziką. Tada aktyviai veikianti Švedijos organizacija „Pagalba Lietuvai“ padovanojo Jovitai pianiną, kad tik ji galėtų mokytis muzikos mokykloje.

Šiandiena Jovita prisimena, kad gyvenimas tada  jų šeimos tikrai nelepino. Anksti netekus tėčio, mamai tikrai buvo sunku vienai auginti dvi dukras ir pasirūpinti jų gerove bei įgūdžių lavinimu. Bet versti muzikuoti Jovitos niekada nereikėjo. Ji tai darė pati, be prievartos ir su dideliu malonumu. Todėl po dešimties klasių įstojo į Stasio Šimkaus konservatoriją Klaipėdoje. Jau tada turėjo tikslą – menų akademiją.

„Jei ne konservatorija po dešimties klasių, tada reikėjo sukti galvą, iš kur gauti 18-19 tūkst. litų studijoms akademijoje. Todėl sąmoningai pasirinkau konservatoriją su mintimi, kad iš jos stosiu tiesiai į akademiją. O jau ką kalbėti apie tai, jog pagrindinis mano tikslas buvo bet kokia kaina pasiekti Vilnių“, - prisiminimais dalinosi Jovita.

Taigi, po Stasio Šimkaus konservatorijos sekė studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ir neskaitant vaikystės muzikavimų, mokslai truko devynerius metus.

Dar ir dirbo

„Besimokydama visada kažką dirbau, nes reikėjo pinigų pragyventi Vilniuje. Trečiame kurse įsidarbinau Vilniaus chore. Besimokant magistro studijų pirmame kurse, gavau pasiūlymą dirbti teatre ir dirbu iki šiol. Mano pareigybė teatre vadinasi - choro artistė. Teatro choras suskirstytas į 4 etapus. Aš esu aukščiausioje kategorijoje, tačiau atlyginimas tikrai neįspūdingas. Bet kai dirbu savo mylimą darbą ir tai traktuoju kaip hobį, lyg ir nederėtų skųstis. Dirbame kaip ir kiti teatrai, per dieną - keletą valandų, o ruošdamiesi naujam pastatymui darbo valandų neskaičiuojame“, - pasakojo Jovita.

Ar jau žiūrovai pažįsta Jovitą kaip atlikėją? Moteris sakė to nesiekianti, bet teigė, kad malonu, jog teatre, kuriame darbuojasi apie 500–600 žmonių, savi jau žino, kad ji yra atlikėja.

Vis mokėsi

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ne mažai darbų atlieka su užsienio režisieriais, atlikėjais. Ir Jovitai ne kartą vienoje scenoje teko darbuotis su atlikėjais iš įvairių šalių. Tačiau asmeniškai Jovitai nusišypsojo laimė dirbti su viena geriausių Moldovos operos dainininke, dėstytoja Liliya Sholomey. Tuomet Jovitai teko vykti į Moldovą, mokytis ir net gyventi dėstytojos namuose. Teko dirbti su garsia Londono teatro operos soliste, pedagoge Svetlana Strezeva. Su šia pedagoge Jovita dirbo online režimu. Jovita prisiminė, kad akademijoje būdavo meistriškumo kursai, kurių ji stengdavosi niekada nepraleisti.

Jovita džiaugiasi, kad teatre jau gan dažnai atlieka solo partijas, gauna puikius vaidmenis, tačiau tikina, kad tai tik dėl to, jog nei akimirkai neapleidžia darbo. Pasak jos, tai nuolatinis ėjimas pirmyn, tobulėjimas, kuris dirbant tokį darbą yra neišvengiamas. Ir tik ėjimas nuolat pirmyn duoda tai, link ko yra einama. Tai nėra paprasta. Muzikos pasaulyje, kaip ir visur kitur, reikia tvirto charakterio, mokėjimo pakovoti už save, kartais net „įjungti“ blogą charakterį. O tai kainuoja daug emocijų. Jovitai tai nepriimtina.

Dirba su geriausiais

Šiuo metu pagėgiškė dirba su geriausiais teatro atlikėjais, tačiau ji sako, kad intrigos, pavydas - visada greta. Ir bet kada gali atsirasti tokių, kurie į jos sėkmę pažiūrės toli gražu ne geranoriškai, bet linkėdami tik blogo. Yra ir tokių, kurie tai daro be skrupulų, akivaizdžiai.

Jovitos mylimiausia rolė – solinis Sofijos vaidmuo Giedriaus Kuprevičiaus balete. Tačiau moteris išėjo į motinystės atostogas ir vaidmuo atiteko kitai atlikėjai. Tai dar vienas įrodymas, kad nuo scenos negali nulipti nė vienai dienai.

Daug darbų sutrukdė karantinas, COVID-19. Tad neaiškūs ir ateities planai. Tačiau teatras ruošiasi gastrolėms Kinijoje. Ir Jovita turi viltį į šias gastroles vykti, nes šiuo metu dirba daug ir intensyviai.

Gimė dukra

„Kuomet gimė dukrytė Saulė, visi darbai sustojo. Tokiame darbe negalima nubėgti, parbėgti. Tad šis laikas sąmoningai buvo skirtas dukrytei“, - sakė Jovita.

Tėvai, abu būdami muzikantais, anksti įžvelgė mažosios Saulės gebėjimus ir nuo šešerių mėnesių dukra lanko muzikos mokyklėlę. Beje, Jovitos vyras Edgaras - puikus gitaristas, dirbantis privačioje muzikos mokykloje.

Žinoma Korčuganovų šeima turi vizijų ir ateičiai. Jovita nepaliaujamai ketina tobulėti ir siekti kuo daugiau atlikti solo partijų. Kartais nedrąsiai su Edgaru pamąsto apie privačios muzikos mokyklėlės steigimą. Ir žinant Jovitos ryžtą siekti savo tikslo, visa tai turėtų būti ne svajonės, o artimiausiu laiku tapti realybe.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

oo2020-09-09
labai žavi ir talentinga! Didžiausia pagarba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mama2020-09-08
kas čia per marazmatiko šizofreniko svaičiojimai komentare be pavadinimo ..2020-09-07?
Labai gražiai straipsnyje aprašyta. Tai tokios tos merginos-moters pavardės ir nieko čia nepakeisi. O komentatoriaus artimieji turėtų pasirūpinti jo psichinės sveikatos būkle... kažkaip....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-09-07
Labai intriguojančiai skambančios pavardės korčuganova, pavlovaitė, tt.. Negi rimtai tai priežastis dėl ko žmonės pavyduliauja laurų kvartalams? Gal svetlana ir sergėjus kažką žino apie tokius liguistus susirgimus? Jie atseit kažkoks baltoslavijos pavyzdys kur susilieja tvorų basliai ir pavirsta į kryžius. Matot pas piratus ir vikingus tuose laivuose irgi visada būdavo didelis kryžius, ant jo ir kabindavo bures. Tik nekaldavo su viniukais. Pririšdavo su virvėmis ir mazgais, panašiai kaip tas kapitonas kur atseit save prisirišo tam kad nešokti už borto kai klausysis sirenų suokimo. Tame ir esmė su tomis "sirenomis" yra lygiai ta pati makaronystė kaip ir su jėzumi ar alibabomis ir keturesdiašimt plėšikų ar kitomis "eutanazijos" formomis, kur atseit kaip sekundės banke - reikia pinigų, pinigų yra. Nu jeigu padėtis yra be išeities, tai mirtis nėra išeitis, taip kaip savižudybė nėra išeitis. Mes kalbame apie "išeitis", o ne stalinizmus kur viskas sprendžiama pagal stalininkeliečių logiką. Tereikalinga suvėlinti ir nevažiuos gyvuliniaeme vagone ta problema, nes nespės pvz suviduriuos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?