A. Endzinas: „Atsiprašau nepelnytai nuvertintų mokytojų“

2020-09-04
Istorijos mokytojas S. Zdanevičius pasitiki A. Endzinu ir kviečia už jį balsuoti.
Istorijos mokytojas S. Zdanevičius pasitiki A. Endzinu ir kviečia už jį balsuoti.

Aidint skambučiui, skelbiančiam mokslų metų pradžią, aš noriu atsiprašyti pedagogų bendruomenės. Atsiprašau, kaip Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, dalyvaujantis sprendimų priėmimų procese. Aš atsiprašau už tuos nepopuliarius sprendimus, kurie nedžiugina mūsų mokytojų naujais mokslo metais, – sako Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, liberalas Audrius Endzinas. - Tačiau linkiu išlikti pasiaukojančiai ištikimiems savo profesijai, nors ir nepelnytai nuvertintiems“.

Mokytojas pasitiki politiku

Šilutės Vydūno gimnazijos istorijos mokytojas Saulius Zdanevičius įsitikinęs, kad vietinių problemų mokyklose atsiradimas užprogramuojamas toli, dar Vilniuje. Pavyzdžiu čia gali būti priimtas Tarybos sprendimas dėl mokinių skaičiaus klasėje padidinimo iki trisdešimties. „Ugdymo procesas nukentės vienareikšmiškai, nes padidinant darbo krūvį pedagogui, neabejotinai nukenčia ugdymo kokybė. Gerai kad šią problemą gerai žinantis ir įstatymų leidybos patirties turintis Audrius Endzinas kandidatuoja ir sieka tapti LR Serimo nariu“, – sako S. Zdanevičius.

Pedagogas, ne vienerius metus pažįstantis A. Endziną, pasitiki juo ir žino, kad politikas sprendimus priima apgalvotai ir žodžių vėjais netaško.

Spragas reikia ištaisyti

Apmaudo gaidelė skamba A. Endzino balse ir kalbant apie rajono mokytojų atlygį už darbą karantino metu. Visi, kas nors kiek susipažinę su pedagogų darbo ypatumais, supras politiko rūpestį. Juk karantino metu mokytojų darbo krūviai pasiskirstė nevienodai. Ir kalbėdamas apie tuos, kuriems teko didžiausi išbandymai, A. Endzinas įsitikinęs, kad rajono valdžia tiesiog privalėjo surasti pinigų už papildomą darbą. O ir šaltinio toli nereikia ieškoti. Juo galėjo būti nepanaudotos lėšos socialinėms reikmėms, kurios buvo perskirstytos statybų sektoriui.

Tačiau daugumos valia buvo kitokia. Tokių „dovanėlių“ fone galima surasti taisytinų spragų ir teisės aktuose, kuriais vadovaujamasi. A. Endzinas įsitikinęs, kad kai kurie teisės aktai turi būti neatidėliotinai taisytini ir tai bus vienu iš pirmųjų darbų, jei rinkėjai juo pasitikės.

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš specialiosios Audriaus Endzino politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 2020/09/04-04