Įsisukusi gyvenimo verpetuose kraštietė rankdarbius primiršo trumpam

2020-09-05, Raimonda Lomsargytė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo bibliotekininkė
Darbai atkeliavo iš Jungtinės Karalystės. Autorės nuotr.
Darbai atkeliavo iš Jungtinės Karalystės. Autorės nuotr.

Visą vasarą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus džiugino kraštietės Dianos Zalcaitės-Caulfield kūrybinių darbų paroda „Laiko dulkes nupūtus“.

Mintis surengti parodą kilo pamačius pas jos mamą jaunystėje sukurtų darbų aplanką. Parodos autorė puikiai pažįstama Ramučių gyventojams, nes čia prabėgo jos vaikystė ir kiekvieną vasarą su šeima atostogauja pas mamą. Tik šiemet pandemija sujaukė atostogų planus. D. Caulfield jau daugelį metų gyvena Jungtinėje Karalystėje. Išvykusi dirbti į svečią šalį sutiko savo būsimą vyrą, su juo sukūrė šeimą ir susilaukė dviejų sūnų.

Susitarus dėl piešinių eksponavimo, autorė pasiūlė kitų savo darbų, nes atrado naują hobį – nėrimą. Siuntinys su nertais žaislais ir kitomis grožybėmis atkeliavo iš Jungtinės Karalystės.

Dianos pažintis su rankdarbiais buvo tik Ramučių pagrindinėje mokykloje. Nėrimo, mezgimo, siuvinėjimo pagrindus jai atskleidė šviesaus atminimo mokytoja Alma Macijauskaitė. Vėliau mokėsi Šilutės Vydūno gimnazijoje, Klaipėdos pedagogikos aukštesniojoje mokykloje, kur daugiau dėmesio buvo skiriama dailei. Taip atsirado jos piešiniai.

Įsisukusi gyvenimo verpetuose kraštietė rankdarbius primiršo, nes nebuvo nei laiko, nei noro. Tik išėjusi motinystės atostogų, atsiradus daugiau laiko, vėl prisiminė malonumą nerti. Pirmiausia numezgė antklodes sūneliams, po to kepurytes ir kita, vėliau atėjo eilė snaigėms, angeliukams ir kitiems kalėdiniams žaisliukams. Bandė nerti krepšius iš virvių, tačiau jos užima daug vietos, tad šio pomėgio atsisakė. Galiausiai visai netyčia užsikrėtė megztų žaislų manija ir nebegali nustoti tai dariusi. Žaisliukai tokie mieli, kad visiems norisi paimti juos į rankas ir prisiglausti.

Visus autorės darbus galima pamatyti feisbuko puslapyje „Diana‘s crafts“.


Straipsnio komentarai

.. @ Dažnai..2020-09-06
aš nebuvau internatietis arba buvau "paimtas" iš kažkokio kūdikių internato. Nors va ta šlykštynė visada ir bandydavo sudaryti tokį įspūdį kaip blogai kažkokiuose internatuose. nors kai dar buvau priešmokyklinio amžiaus buvo uždarę į tuberkuliozinį internatą kur prie bažnyčios tas toks įdomus pastatas. Ne dėl tuberkuliozės. Aš buvau sveikas. Atseit po blatu nes tenais geras maitinimas, gal "atšers" tarsi aš koks gyvuliukas. Taip ir sakydavo į akis. Matai aš tuose pragaro namuose buvau labai liesas. Nežinau kiek laiko ten prabuvau. Gal pusę metų. Man tenais vaistų neduodavo. Tik vitaminus.Nežinau gal kažkam pagailo bandė "padėti" kažkaip, gal kažkam šikna degė, bandė kažkaip atstatyti padėtį, tt.. Kaimybė dirbo kitoje tuberkuliozinėje įstaigoje kur būvo šilutėje. Nu toje internate tai manęs neatšėrė. Tas maistas nebuvo ypatingas. Bet kažko neigiamo to internato atžvilgiu negaliu pasakyti. Nu buvo keista kad dantų nepatikrino, nes mačiau palėpėje turėjo senovines dantų grežimo mašinas kur su kojomis minamos kaip kalvaratai. Keistos tos diskotekos vaikams. Bet buvo šaunu kad jie padėjo su šlapinimusi naktį į lovą kas namuose buvo didžiausia tragedija, nes sanatorijoje sanitarė pažadindavo naktį nuvesdavo į toletą ir tiek problemos. Kad ir dabar teisiškai ta šlykštynė "motina" tebesiskaito kaip mano motina. Ir jinai man irgi į akis taip ir sako. Jo tu tubūt buvai sukeistas. Ir aš nieko negaliu daryti iš viso. Man visiškai neįdomu jokie archyvai, nes tenais viskas vistiek suklastota. Nu jinai visada ir žaidžia "uberalles" dvikalbystės žaidimukus, kur viskas turi visokias kitokias prasmes. Nu žinai keistuolių teatras yra ne tik tas kur keistai elgiasi, bet tie kurie keičia santvarkas, sukeičia kūdikius gimdymo namuose, sukeičia analizus ligoninėje taip kad būtų vėžys tam kuriam to nėra, tt. Jai tai nei šilta nei šalta kad jos "tikrasis" vaikas kažkur prapuolęs. Nu kas liečia "šeimą" nėra jokių vilčių čia. Tai ir yra jų "arkliukas" ant kurio jie joja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ..2020-09-06
Dažnai girdėdavau žodį - ,,internatietis'' Po juo slepiasi kitoks gyvenimas.
Valstybės karjeros tarnautojams tebegalioja vištidės principas...kur kiekviena naglesnė višta ar vištinas stengiasi, per kitų galvas, užsikabaroti kuo aukščiau ir iš ten apdergti žemiau tupičias(-ius)
Ačiū už nuoširdumą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ štiš2020-09-05
ne apie apvalumų apvalumus eina kalba. jeigu žemė apvali tai kam ją tada valyti? ar ne sviestuotas sviestas gaunasi su tais etniniais valymais? numegzk man mama drąsos kelią... tik kad aš niekada neturėjau mamos, turėjau tik žodį "mama" už kurio slėpėsi visada baisi raganų ragana. Nu žinai kai būna kokios nors discovery laidos apie gyvunėlius ir rodo kokį beždžioniuką našlaitį, kuriam duodamas pliušinis žaislas kad jam galima būtų į ką įsikibti. Tai aš nei to neturėjau. Vietoj maisto duodavo maisto pakaitalą guminę soskę. Valgai visą dieną savo seiles. Labai liekninanti dieta. Siūlau pabandyti. Tad ką aš turėjau omenyje? visų pirma visuomenės išsisluoksniavimą, kur geografinės teritorijos ir sienos tai tik butaforija. Kalba eina apie žmonių klases, kastas, rangus, socialinę padėtį, iškrypimus ir nukrypimus nuo "normos", tt. Tad čia žodis "kraštietė" įgauna visiškai kitokią prasmę. Pvz karjeros valstybės tarnautojai atseit kopia tarsi piramidės laiptais, nors tenais akivaizdu kad tai labiau panašu į kopėčių pagaliukus, kur tie pagaliukų kraštai vienas su kitu visiškai nesusisiekia. Kitas "kraštiečių" atvejis tai dar įdomesnis, nes kalba eitų apie brexitininkystę. Nu jau atsibrexitinusi ir įsitvirtinusi "tremtinė", kuri atlieka kažkokią vartymosi kaip inkstas taukuose bausmę baudžiamojoje kolonijoje ruošia dirvą kitos "kraštietės" atsibrexitinimuisi. Aš daug laiko irgi praleidau tarybiniais laikais ramučiuose, nes tenais "tėvas" turėjo bityną. tik ne pačiuose ramučiuose bet pora kilometrų žemiau užtvankos prie tenenio sodyboje ant kalniuko. Tai tuose ramučiuose ten nieko nebuvo iš viso. Orvelina ir šneka vėjus kažkokie brexitistai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
štiš2020-09-05
Kiek kraštų turi kamuolys? Žemė juk apvali. Jei iš to paties darbo - darbietė...jei gamina konservus - konservietė...jei tvarkymo darbus dirba - tvarkietė...jei iš to paties urvo - urvietė, jei braido po tą patį purvą - purvietė...jei vaikšto vingiais - vingietė..curvietė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-09-05
kraštietė tai labai apgaulingas terminas, nes jeigu kažkas gyvena ant krašto ir tai ne bedugnės kraštas tai tie kraštiečiai vienu metu skaitosi kaip kraštiečiai iš karto keliems kraštams. Tai ir yra girdymas bedugnine rugine prie bedugnės. Bedugnės atžvilgiu visi bedugnės kraštai yra lygūs tai yra nėra iš viso jokio krašto. Nu įsivaizduokit jeigu yra šulinys be dugno ir ta erdvė užpildyta oro, tai čia tik jūsų protui atrodo kad duobė baigiasi ties šulinio kraštu. Kalba eina apie bedugnę, o ne apie dugnę. Nėra dugno ir viršuje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka