Vydūniečiai pabuvojo Ispanijoje

2014-06-03, Gerda BELOKOPYTOVA
Vydūniečiai iš arti susipažino su ispaniškuoju gyvenimu.
Vydūniečiai iš arti susipažino su ispaniškuoju gyvenimu.
Vydūno gimnazija kartu su Ispanijos Les Carolines mokykla dalyvauja mainų programoje. Vydūniečių viešnage Valensijoje (Ispanija) užsibaigė pirmasis mainų etapas. Kadangi gimnazistų grupelė buvo nedidelė, mokiniai turėjo progą pagyventi net keliose ispanų šeimose ir iš arčiau susipažinti su jų kasdienybe.
 
Gimnazistus lydėjusi mokytoja Lolita Kučinskienė pasakojo, kad šilutiškiai Ispanijoje viešėjo jų velykinių atostogų metu, todėl daugiau laiko buvo skirta pramogoms. „Daug saulės vonių, ilgų vakarojimų ir neskubių rytų. Turėjome galimybę pasivaikščioti po Valensiją ir aplankyti žymiausias vietas, tokias kaip Katedros aikštė, Rotušė, šv. Mergelės aikštė – istorinis Valensijos centras, papuoštas įspūdingu fontanu, reprezentuojančiu Turijos upę su aštuoniais drėkinamaisiais kanalais“, - įspūdžiais iš neseniai įvykusios kelionės dalijosi mokytoja L. Kučinskienė.

Vydūniečiai turėjo galimybę aplankyti ir keletą muziejų. „Ypač didelį įspūdį paliko netradicinė ekskursija laiku, pavadinta „Minties vystymasis“, kur pasitelkus specialiuosius efektus, projekcijas, architektūrinius elementus atkuriama minties vystymosi istorija nuo viduramžių laikų iki šių dienų, atskleidžiama, kaip nelengvai pažangios idėjos skynėsi kelią, kiek daug gėrio ir blogio egzistuoja tuo pačiu metu ir kaip daug priklauso nuo to, ką mes pasirinksime. Lankėmės ir Modernaus meno muziejuje, ir pramoginiame Guliverio parke, nuostabaus grožio Xabia kurorte, Valensijos paplūdimyje ir, žinoma, bendravome, bendravome, bendravome“, - pasakojo mokytoja.
 
Pakutinę viešnagės dieną visi susirinko Las Carolines mokykloje, kuri šventė Meno savaitę, todėl visur buvo galima matyti piešinių, fotografijų, įvairių ekspozicijų šia tema. Turėjo šilutiškiai galimybę sudalyvauti ir keliose pamokose. ,,Buvome apsupti šypsenų ir smagaus šurmulio, nes mokykloje mokosi vaikai nuo darželinukų amžiaus iki 16 metų“, - sakė L. Kučinskienė. Tądien vyko ir lietuvaičių išlydėjimo ceremonija. Mokytoja pasakojo, kad visa mokykla po atostogų susirinko pasisveikinti ir išlydėti vydūniečių. Liūdna skirtis, bet kiekvienas išsiskyrimas yra naujų susitikimų pradžia, todėl belieka laukti ispanų, atvykstančių į Šilutę birželio 9–16 dienomis. „Mūsų paruošta programa ne mažiau įdomi ir įvairi, todėl tikimės, kad ispanai taip pat turės gerą progą pažinti kitokią šalį“, - sakė mokytoja.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!