Lemiamose rungtynėse šilutiškius nuo pjedestalo nubloškė Kybartų „Sveikata“

2020-09-10
Sergėjaus Gvildžio nuotr
Sergėjaus Gvildžio nuotr

Šilutės stadione rugpjūčio 29-ą surengto tradicinio Leono Chomičiaus 24-ojo mažojo futbolo (8x8) veteranų turnyro intriga išsilaikė iki pat 5-ojo, paskutinio turo, kuomet į čempionų titulus dar pretendavo aikštės šeimininkų, Vilniaus ir Marijampolės komandos. Deja, šilutiškių viltis netikėtai į šipulius sudaužė Kybartų „Sveikata“, o vilniečiai nelauktai lengvai sutriuškino suvalkiečius – 4:0. Tokiu pat rezultatu pralaimėjo ir FK „Šilutės veteranas“ rinktinė. Pirmą vietą užėmė Vilniaus ekipa, antrą – Kybartų, trečią – Marijampolės. Pamariškiai, aplenkę Plungės bendraamžius, liko ketvirti.

Turnyre dalyvavo 5 komandos. Neatvyko Lietuvos medikų rinktinė. Anot FK „Šilutės veteranas“ prezidento Sauliaus Malinausko, planavę priimti 8 komandas, bet COVID-19 virusas sumaišė kortas. Atvyko Vilniaus (vadovas Jurij Pestov), Marijampolės (Žydrūnas Buzas), Kybartų (Šarūnas Litvinas), Plungės (Adomas Zamulskis) komandos. Plačiausią žaidėjų sąrašą turėjo turnyro organizatoriai šilutiškiai: Vladimiras Čiumakovas, Linas Gedvila, Darius Igaris, Vaidas Petkus, Vaidas Pielikis, Saulius Malinauskas, Mindaugas Lileikis, Eugenijus Kolpertas, Artūras Skikas, Robertas Sūdžius, Mantas Šilingas, Nerijus Šeputis, Jurijus ir Evaldas Užkuraičiai (tėvas ir sūnus), Arūnas Trakšelis, Renatas Zapolskis, Olegas Vasiljevas.

Trūko tik dviejų lyderių: traumuoto Roberto Šmito ir Svajūno Česnulio. Nežaidė ir rusniškis puolėjas E. Kolpertas, pajutęs prieš pat varžybas nugaros skausmus. Bet ir be jų pamariškių rinktinė, daugelio veteranų turnyrų nugalėtoja bei prizininkė, atrodė galinga ir grėsminga. Tą iš pradžių parodė ir šis turnyras, bet finišo tiesiojoje mūsiškiams „pagalius į ratus“ pakišo kovingai pasišiaušusi Kybartų komanda, dar prieš turnyrą tvirtinusi nieko nebijanti. Kai kas tai palaikė pagyromis iš kalno.

Lygiųjų turas

Turnyro atidarymas – be dūdų. Merkė lietutis, apniukęs dangus. Per tokį orą ilgų atidarymo kalbų nevarysi. Dalyvius pasveikino ir turnyro žaidimo sistemą priminė FK „Šilutė“ administratorius Vidas Augustinavičius. Garbės svečias - Chomičių futbolo dinastijos atstovas, buvęs žinomas vartininkas Valentinas Chomičius.

Žaista ratų sistema. Rungtynių trukmė: du kėlinukai po 15 minučių. Ketverios rungtynės – 120 minučių žaidimo kiekvienai komandai. Nemažas krūvis senjorams, kai rungtynėse vienuolika prieš vienuolika žaidžiama 90 minučių.

Turnyro teisėjai – Nerijus Giedraitis ir Marijus Jazbutis. Jie ištvėrė, kaip ir futbolininkai. Beje, svečiai oro nekeikė, girdi, kitokio pamaryje ir nebūna, nors pernai žaidė šildant saulutei. Pirmojo turo poros: Šilutė (raudona apranga) – Vilnius (žalia-juoda), Marijampolė (melsva-juoda) – Plungė (geltona-mėlyna). Šilutiškiai ir vilniečiai įvarčių neįmušė, nors progų turėjo abi komandos. Vilniečiai, susikūrę patogią situaciją prie mūsiškių vartų ieškojo dar geresnės, gaišdavo ir liko be nieko. Šilutiškiai atvirkščiai: skubėjo šaudyti pro šalį. Rezultatas – 0:0. Vilniečiai, būsimieji čempionai, suskaičiavo turėję 6 progas. Marijampolės-Plungės rungtynės taip pat baigėsi taikiai – 1:1. Pirmavo žemaičiai, bet marijampolietis Nerijus Strolys išlygino rezultatą. Komandos užsidirbo po 1 tašką.

Vilniečiai – ant bedugnės krašto, pamariškiai „išmaudė“ žemaičius

2-as turas. Apsiniaukę, bet nebelynoja. Nekaršta, nešalta – geras oras futbolui. Kybartų komanda (avietinė-pilkšva) aktyviai pradėjo rungtynes prieš vilniečius. Įvarčius į sostinės komandos vartus įpliekė Mantas Akucevičius ir Henrikas Katilius – 2:0 Besibaigiant kėlinukui J. Pestov švelnino rezultatą – 2:1.

Po pertraukėlės atakų bangas kelia vilniečiai. Edvinas Greičius išlygina rezultatą, o pergalingą įvartį trenkia Gžegoš Stupak – 2:3. Vilniečių žmonos džiūgauja. Jos spėjo sužinoti, jog turnyro nugalėtojų laukia ne tik taurės, medaliai, bet ir 10 kg rūkytas šamas.

Šilutiškiai, žaisdami prieš atkaklius žemaičius iš Plungės, pirmi „įkalė“ įvartį – 1:0. Tai pirmame kėlinuke po gražaus derinuko padarė Mantas Šilingas, gavęs trumpą perdavimą prie pat svečių vartų virpsto. Mantui bereikėjo tiksliai kyštelėti koją prie kamuolio. Jis neprašovė. Plungiečiai labai stengėsi pakeisti rungtynių eigą savo naudai, bet šilutiškiai atsilaikė. Vilniaus ir Šilutės komandos į turnyrinę lentelę įsirašė po 3 taškus.

3-iajame ture Šilutės komanda ilsėjosi. Marijampoliečiai įtemtoje dvikovoje paėmė viršų prieš kybartiškius – 1:0. Įvarčio autorius – Ž. Buzas. Kitoje aikštėje Plungė pristabdo Vilnių – 2:2. Žemaičiams įvarčius pelnė Kęstutis Stankus ir Marius Riepšas, vilniečių gretose pasižymėjo Arūnas Jasiulis ir Edvinas Greičius.

Žemaičiai atgavo kvapą, bet 4-ame ture „krito“ po Kybartų žaidėjų kontratakų – 0:2. Įvarčius „sukalė“ Linas Bubnys ir Henrikas Katilius.

Kybartų „Sveikata“ nebeketino sustoti, „galando kirvius“ prieš paskutines rungtynes su į nugalėtojus taikančiais šilutiškiais. Mūsiškiai taikiai baigė rungtynes su Marijampolės komanda – 1:1. Pamariškiai pirmavo po Nerijaus Šepučio įvarčio, bet suvalkiečius išgelbėjo Tomo Jankausko įmuštas įvartis. „Sūduvos“ veteranai – pajėgi, techniška komanda, bet atvažiavo tik 10 žaidėjų. Tai grėsė nuovargiu – keičiamų žaidėjų suolelis buvo trumpas.

Po 3 rungtynių Vilniaus, Šilutės, Marijampolės komandos turėjo po 5 taškus, Kybartai – 3 tšk., Plungė – 2 tšk. Aiškiausi pretendentai į nugalėtojus ir prizininkus – pirmos trys išvardintos komandos. Tačiau futbolo rezultatai ne visada nuspėjami.

Šilutiškių lūkesčiai – į šipulius...

Pamariškiams sidabro medalius būtų užtikrinusios lygiosios su Kybartų komanda, nes 5-ojo turo rungtynėse Vilniaus ekipa „sumalė į miltus“ pavargusius Marijampolės senjorus – 4:0 (1:0). Įvarčius internacionalinės komandos naudai mušė Gžegoš Stupak, E. Greičius, Luka Lapševič ir Taras Oriol.

Vilniečių persvara išryškėjo antrajame kėlinuke. Tokiu pat rezultatu lemiamas rungtynes prakišo ir šilutiškiai. Siekta pergalės, bet, kaip sakoma, gauta „kakton“. Netikėtas pralaimėjimas nubloškė mūsų komandą į ketvirtą vietą, o Kybartų „Sveikata“ stryktelėjo į antrą vietą. Į Šilutės vartus įvarčius mušė Š. Litvinas - 2, Andrius Kochanauskas ir Henrikas Katilius – po 1.

Trečia liko Marijampolės komanda, surinkusi tiek pat taškų kiek ir Šilutės ekipa, bet į varžovų vartus įmušusi 3 įvarčius, praleidusi 6. Šilutiškių įmuštų-praleistų įvarčių santykis – 2:5. Suvalkiečiai buvo rezultatyvesni.

Šilutiškiai tenkinosi ketvirta vieta. Labiausiai nusiminę į persirengimo kambarėlį pėdino Plungės žaidėjai, kuriems liko penkta vieta. Jie net atskirai nenusifotografavo, nors visuomet įsiamžindavo atminimui. Bet per apdovanojimo ceremoniją plungiškiai atkuto. Juk pakvipo rūkyta žuvimi.

Apdovanojimai

Turnyro organizatorius FK „Šilutės veteranas“ gerai pasiruošė tradiciniam renginiui. Pritraukta rėmėjų, talkininkų (Arūnas Jagminas, Eugenijus Kolpertas, VšĮ „Šilutės sportas“ ir kiti). Komandoms prizininkėms įteiktos taurės, medaliai, komandų vadovams, kapitonams – lauknešėliai su karšiais, upėtakiais, unguriais, šamais. Pasveikinti geriausi komandų žaidėjai: Valerijus Golubovskis (Vilnius), Marius Mikelkevičius (Kybartai), Edgaras Beršta (Marijampolė), Mantas Šilingas (Šilutė), Marius Riepšas (Plungė). Apdovanojimus teikė futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas kartu su garbiu svečiu Valentinu Chomičiumi. Plojimų ir šypsenų netrūko. Apdovanojimų ceremonija nubraukė nuo senjorų veidų nuovargį. Vėliau surengtoje užstalėje buvo ir alaus sočiai.

Turnyrinė lentelė (vieta, komanda, įmušta-praleista įvarčių, taškai):

  1. Vilnius               9:4   8 tšk.
  2. Kybartai             8:4   6 tšk.
  3. Marijampolė      3:6   5 tšk.
  4. Šilutė                 2:5   5 tšk.
  5. Plungė               3:6   2 tšk.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?