R. Kuncaitis: krepšinio aikštelėje reikia kovoti ir įrodinėti!

2020-09-12, Sergėjus GVILDYS
Treneris atostogų metu dalyvauja įvairiuose renginiuose: vaikų vasaros stovykloje mokė vaikus krepšinio paslapčių, gatvės krepšinio lygoje šmaikščiai teisėjavo oro karaliaus konkurse.
Treneris atostogų metu dalyvauja įvairiuose renginiuose: vaikų vasaros stovykloje mokė vaikus krepšinio paslapčių, gatvės krepšinio lygoje šmaikščiai teisėjavo oro karaliaus konkurse.

Baigiantis priverstinėms ilgoms krepšininkų atostogoms, susitikome su žinomu sportininku ir treneriu, garsinančiu Šilutės kraštą net ir už šalies ribų, Robertu Kuncaičiu. Patogiai įsitaisę kėdėse bei gurkšnodami arbatą pasikalbėjome apie krepšinį ir ne tik. Robertas mielai pasidalino savo mintimis bei įžvalgomis.

Į Rusnę – vandens keliu

Gatvės krepšinio lygos turnyras, šiemet įvykęs Rusnėje, sulaukė gražaus atsiliepimo iš R. Kuncaičio lūpų. Treneris stebėjo finalines varžybas ir net pats asmeniškai tapo turnyro dalyviu. Robertas buvo pakviestas teisėjauti oro karaliaus konkurse. Dalindamasis savo įspūdžiais jis buvo sužavėtas: „Vienareikšmiai smagu, trys malonumai viename – muzikos festivalis, krepšinis ir pasiplaukiojimas“.

Juk treneris, turėdamas potraukį keliauti vandens keliais, į Rusnę atvyko kateriu. Turnyro metu R. Kuncaitis atkreipė dėmesį į jauną atletišką vaikiną. Tai „Šilutės“ krepšinio komandos puolėjas Ernestas Sederevičius, iškovojęs oro karaliaus titulą. Pasak trenerio, jo dėmesį patraukė krepšininko atletiškumas. Jis pasidžiaugė sužinojęs, kad E. Sederevičius žaidžia „Šilutės“ komandoje. R. Kuncaičio nuomone, krepšininkas yra stiprioje komandoje, kurią treniruoja geriausias praėjusio sezono nacionalinės krepšinio lygos treneris, turi geras sąlygas perspektyviam karjeros augimui.

Krepšinyje reikia kovoti ir įrodinėti

„Šilutės“ krepšinio komandos trenerį Kęstutį Mačijauską ir jo atliktą darbą R. Kuncaitis stebėjo internetu. Šis jaunas treneris palieka neblogą įspūdį. Juk jo darbas įvertintas atitinkamai. Būti pripažintam geriausiu treneriu – tai aukšta vertinimo kartelė. Tačiau ateinantį sezoną jam reikės viską įrodinėti iš naujo.

„Mūsų darbe kiekvieną sezoną reikia įrodinėti. Sakyčiau, negi kiekvienose varžybose įrodinėjame savo pranašumus iš naujo. Toks yra krepšinio sportas – kiekvieną kartą reikia kovoti ir įrodinėti“, – dalinosi savo patirtimi Robertas. Visumoje, pažymėjo treneris, NKL žaidžiamas pakankamai aukšto lygio krepšinis ir lygos varžybas stebėti įdomu. Nacionalinėje lygoje komandose patirties semiasi jauni ir perspektyvūs  žaidėjai, kuriais mielai dalinasi veteranai. Keletas komandų, kuriose ugdomi stipriausių šalies krepšinio klubų dubleriai, taip pat priduoda atitinkamo žavesio lygos turnyrui. Šioje lygoje savo krepšininko kelią pradėjo ir vėliau išgarsėję krepšininkai Paulius Jankūnas, Donatas Motiejūnas ir daugelis kitų.

Neužmirštami nusipelnę asmenys

R. Kuncaitis visa širdimi atsidavęs krepšiniui ir neužmiršta bendražygių, įvairiai lydėjusių jį ankstesniais karjeros metais. Įkūręs „Pamario sporto labdaros ir paramos fondą“ tam, kad pagelbėtų plėtoti krašto sportą, renka pinigines lėšas. Ir štai jo iniciatyva surengtas nusipelniusių krepšinio sportui asmenų pagerbimas. Jiems dovanojamas išskirtinis šveicariškas laikrodis su Šilutės simbolika ciferblate, kurio neįmanoma įsigyti už pinigus. Jį galima tik pelnyti - tokia fondo įkūrėjo ir vadovo R. Kuncaičio nuostata.

„Šilokarčemos“ laikraščio skaitytojams, „Šilutės“ krepšinio komandos fanams, sirgaliams, komandos žaidėjams, treneriams ir rėmėjams R. Kuncaitis palinkėjo išlikti ištikimiems komandai net ir nelengvais momentas. Treneris sekmadienį išvyko į pasirengimą naujam sezonui su Maskvos srities „Chimki“ komanda, kur jau sudėliotas VTB lygos naujo sezono rungtynių grafikas. COVID-19 viruso pandemija įnešė korektyvų į sportininkų gyvenimą ir darbą, tačiau reikia tikėti, kad tai laikina ir bus nugalėtas ir šis neįprastas varžovas.


Straipsnio komentarai

..2020-09-12
Nu jo čia ir yra kamuolinių gauja. Aikštelė tai tarsi maidanėlis kur "priešaI" draugiškai "protestantinasi" žydėdami visi kartu vienybėje. Nu panagrinėkit lietuvos "sporte" figūruojančias pavardes, tarsi lietuva būtų kažkoks ne Maskvos CSKA filialas, bet ir būtų centrinis maskvos klubas. Pamenate seniau būdavo anglių karalystėje labai sportiški robinghoodai kurie irgi su lankais šaudydavo taikliai, tik jų kamuoliai ne tokie apvalūs. Matai "renka" pinigines lėšas ir ne taip kaip tie ubagai kur prie LiDL ar Maxijos stovi bandydami susišaudyti eurą bambaliui. Jis "profesionaliai" tarsi alibaba iš kažkokios sezamai atsiverk olos neša tiek kiek pajėgia kad užtektų vardiniams šveicariškiems laikrodžiams. Nu čia ir yra nacių aukso traukinio pėdsakai. Bet tai yra labai sudėtinga, nes matot vokiečių kalboje tas žodis toks "dviprasmiškas", kuris labiau gal verstusi ne tiek kaip traukinys bet "trauka", "geidimas", "norai", tt.. Nu su tomis legendomis naciai "paslėpė" savo tikrus kėslus. Matot panaši yla yra išlindusi jau per JT maišą, nes atseit vienas iš pasaulinės koncentracijos stovyklos gerų ketinimų tikslų yra išlaisvinti žmones nuo juos kankinančių "norų" sukišant juos į krematoriumus. Tad vėl atsiduriame prie "akligatvio", nes naudojami žodžiai kur jūs estate aklųjų karalystė tai yra nėra jums suprantamo "kūno". Tam jūs naudojate "vaizduotę" ir nuostabą keliantį protą ir iškarto statote save į vietą kuri pavojinga sau ir pavojinga kitiems. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?