Naujas pasiūlymas: ligos išmoka, jeigu nesergančiam vaikui paskiriama izoliacija

2020-09-14, socmin.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis numatoma laikino nedarbingumo metu mokėti ligos išmoką, kai nesergančiam mažam vaikui ar vaikui su negalia paskiriama izoliacija dėl COVID-19 plitimo grėsmės. Kitą savaitę trečiadienį šios pataisos bus pateiktos svarstyti ministrų kabinetui.

Šiuo metu ligos išmokos tėvams laikino nedarbingumo metu mokamos, kai vaikas serga, yra apsikrėtęs ar ugdymo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.

Nesant karantino, ligos išmoka tėvams už vaikus mokama:

KAI VAIKAS SERGA, APSIKREČIA. Kai vaikas serga bet kokia liga arba užsikrečia COVID-19, jo tėvai, globėjai ir dirbantys seneliai gali gauti nedarbingumą ir ligos išmoką sergančio vaiko iki 14 metų slaugymui ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų.

KAI MOKYKLOJE PASKELBIAMAS SPECIALUS REŽIMAS. Jeigu mokykloje yra paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas, ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai, globėjai gali gauti nedarbingumą ir ligos išmoką sveiko vaiko priežiūrai ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų.

Infekcijų plitimą ribojantį režimą arba, kitaip tariant, epidemiją skelbia savivaldybės Nacionalinio visuomenės sveikatos centro teikimu įvertinus sergamumo rodiklius. Kai savivaldybėje paskelbiamas toks režimas, mokyklų ir darželių administracija, suderinusi su savivaldybe, gali priimti sprendimą dėl laikino ugdymo veiklos nutraukimo keliose ar visose klasėse.

SIŪLYMAS! KAI VAIKUI SKIRIAMA IZOLIACIJA. Jeigu vaikas neserga ir mokykloje nėra paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas, bet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskiria vaikui izoliaciją, už vaiko priežiūrą gali būti suteikiamas nedarbingumo pažymėjimas, bet ligos išmokos šiuo metu „Sodra“ nemokėtų.

Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo skubos tvarka priimti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kad paskyrus izoliaciją vaikui iki 8 metų, 1-4 klasių pradinukui, taip pat pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą besimokančiam vaikui su negalia iki 21 metų, tėvai, globėjai ir dirbantys seneliai galėtų gauti ligos išmoką nustatytos privalomos izoliacijos laikotarpiu, bet ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų. Ligos išmokas bus siūloma išmokėti ir už laikotarpį iki pakeitimų įsigaliojimo.

„Ligos išmoką už vaikus iki ketvirtos klasės pabaigos ar vyresnius vaikus su negalia siūlome mokėti įvertinę šiuo metu esančią situaciją, kai nustačius COVID-19 apsikrėtusį asmenį atskiriems su susirgusiuoju bendravusiems vaikams paskiriama izoliacija, bet jie dar nėra pakankamai savarankiški pabūti namuose vieni. Gaudami ligos išmoką vaiko izoliacijos metu jo tėvai turės galimybę stebėti, ar vaikas gerai jaučiasi, padėti mokytis. Norime pastebėti, kad nors vaikas izoliacijos metu gali būti sveikas, tačiau vaiko tėvai turėtų užtikrinti, kad būtų laikomasi visų izoliacijos reikalavimų – nesilankyti viešuose renginiuose, nebendrauti su pašaliniais žmonėmis ir panašiai“, - sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Izoliacija vaikui gali būti skiriama grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies, kurioje vaikas buvo be tėvų ar globėjų, taip pat jeigu vaikas turėjo kontaktą su COVID-19 apsikrėtusiu asmeniu. Jeigu į koronaviruso paveiktą valstybę vaikas išvyko tuo metu, kai ji buvo įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, tuomet išmoka už vaiko priežiūrą tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams nepriklausys.

Prižiūrint vaiką socialiniu draudimu apdraustam suaugusiam asmeniui mokama ligos išmoka siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Išmoka mokama tik už darbo dienas.


Straipsnio komentarai

.. @ štiš2020-09-14
Nu tu davei gerą mintį apie tai kad į tuos korona viruso makaronus galima pažiūrėti ir iš tos pusės kur jie kabina makaronus apie "directed energy warfare". Nu žinai kai "shock and awe", kur kai trenkia elektra tai nuo to šoko gaunasi šokas ir šokiai, purtymaisi, trypimai, grimasos, tt. Kas galima (per izoliacija) jupiteriui tas negalima (per izoliacija) jaučiui. Kas per bulių bėgimą galima jaučiui tas negalima jupiteriui. jeigu tai saugumo sritis tai kaip bebūtų nekeista visada naudojamasi progomis ir stebima ne izoliacija, bet stebimas izoliacijos objektas. Nu čia kaip ta įdomi dainelė keistu pavadinimu "safety dance":
We can leave your friends behind
Cause your friends don't dance and if they don't dance
Well they're are no friends of mine.
Ta daina labai nesuprantama originalo kalba, bet kai tos dainelė kažkokių "belgų" buvo "išversta" į lietuvių kalbą tai žymiai "aiškiau": "kas nešokinės tas ...". Kai elementarūs dalykai tampa nebeaiškūs žmonėms viskas tampa reliatyvu: And you can act real rude and totally removed And i can act like an imbecile... As long as we abuse it, never gonna lose it. Bet tame ir esmė su dvikalbyste, kad jums visada atrodo kažkas, nes jūs priversti naudoti žodžius nors nežinojote to žodžio prasmės. Va ta daina apie šokinėjimą pagaliau paaiškina kas yra "pyd.....s", nes jūs visą gyvenima smagiai trypdami vartojote tą žodį, bet nežinojote ką reiškia. Nu jeigu jūs šokinėjate galvodami kad tai tarsi "užuovėja" kad nebūti nuteistam kaip "pyd... s", vadinasi jūs savo noru įlindote į spąstus, kurie suorganizuoti panašiai kaip muzikinių kėdžių žaidimas. Nustojus groti muzikai jūs turitė nustoti ir šokinėti ir pradėti sėdėti ant kažkokios kėdės kur sugalvota seka (n-1). Matot tas žaidimas kitose kalbose vadinasi kelionė į jėruzalę. Ir čia neaišku kur skaitosi jėruzalė - ar šokantieji už borto tam kad perskirti jūrą ar kad gautusi vienas nugalėtojas battle Royal. Problema tame kad jums dvejinasi akyse nuo atomo skaldymo, nuo klonavimo, nuo klonio gatvių patvorių, tt. Čia kaip ta mįslė apie visagalius dievus kur jie nevisagaliai, nes negalėtų sukurti akmens kurio negalėtų pakelti. Tokių baubiančių dievų yra pilna visur ir tai apgalvota ir "išsprendžiama" su rupybą ir piemenimis. Nu pvz bet kuris avinas ar avis yra dievas kuris "kuria" vilną. Ta vilna auga ir jeigu jos nekirptų vieną gražią dieną ta avis nebepakeltų vilnos svorio. Nu kaip kad būna obelys tiek prikuria vaisių kad neparamstytos šakos neatlaiko ir nulūžta. Jūs ir esate "dievai" kurie įkalinti bedugnėse stiklinėse pilyse. Kiek "gėrio" sukuriate. Jeigu nebūtų kanalizacijos tai nuskęstumėte savo "dieviškose" srutose.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
štiš2020-09-14
vaikams geriau pleistras tinka, izoliacija - elektrikams, laidų izolizvimui. Komentaras patinka Komentaras nepatinka