Viskas apie paskolas automobiliui įsigyti

2020-09-14, Pranešimas spaudai

Daug dalykų šiandien yra finansuojami svetimais pinigais, t.y. paskolomis. Kažkada tik labai stambios vertės pirkiniai buvo finansuojami pinigais iš šalies, o dabar net ir kasdienės prekės yra vis dažniau perkamos lizingo ar vartojimo paskolos pagalba. Tarp tokių pirkinių atsiduria ir automobilis: specializuotų paskolų automobiliui įsigyti skaičius auga tiek pasiūloje, tiek paklausoje.

Tokios paskolos yra dviejų formų: galite gauti autolizingą arba labiau įprastą paskolą automobiliui įsigyti. Nepaisant visų savo panašumų su kitomis paskolomis, šios šiek tiek skiriasi nuo jų bei iškelia keletą papildomų klausimų. Visgi automobilis yra pakankamai specifinė prekė, kuri reikalauja pirkėjo nueiti kiek ilgesnį biurokratijos kelią. Kaip taisyklė, kuo didesnės vertės pirkinys, tuo daugiau sąlygų pirkėjui reikia išpildyti. O jei tokį pirkinį finansuosite paskola, tų sąlygų tikrai nesumažės. Dažnai nutinka priešingai: atsiranda papildomų detalių.

Automobilis yra didesnės nei vidutinė vertės pirkinys, o ir reglamentavimą jis turi specifinį. Todėl nenuostabu, kad paskolos automobiliui ieškantiems ir ja finansuoti transporto priemonės įsigijimą norintiems asmenims gali kilti papildomų klausimų. Šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į svarbiausius jų.

Bendra kreipimosi dėl paskolos automobiliui tvarka

Skirtumai tarp įprastos vartojimo paskolos ir tos, kuri skirta trasporto priemonei įsigyti neegzistuoja. Kiekvienam, kuris kreipiasi dėl šių paskolų yra taikomos vienodos bazinės sąlygos, kurios gali kisti nebent dėl konkrečių kreditoriaus reikalavimų. Nesant tokiems reikalavimams, jums tereikia:

  • būti 18-70 metų amžiaus;
  • turėti Lietuvos pilietybę arba leidimą nuolatos gyventi šalyje;
  • neturėti pradelstų mokėjimų ir įsiskolinimų, kurie viršytų 40% mėnesinių pajamų.

Jei atitinkate šiuos reikalavimus, o jūsų pasirinktas kreditorius nekelia jokių papildomų sąlygų, prašymą paskolai gauti galite pateikti standartiniais būdais: internetu arba kontaktiniu telefonu. Jei kreditorius turi savo aptarnavimo skyrių (-ius), galite kreiptis ir į juos. Kartais gali būti atsižvelgiama į jūsų kredito istoriją. Norėdami su ja susipažinti ir ją įsivertinti, visada galite apsilankyti https://www.manocreditinfo.lt.

Tipinės paskolos automobiliui atveju, jums nereikės palikti užstato ar turėti laiduotoją. Jums bus paskolinta norima suma pinigų, kurią galėsite panaudoti savo norimos transporto priemonės įsigijimui. Tokiu atveju automobilis priklausys jums, o paskolos sutartis nebus tiesiogiai surišta su automobilio ar kito turto nuosavybe.

Autolizingas, arba kaip nusipirkti automobilį išsimokėtinai

Autolizingas veikia kitokiu principu nei aukščiau aprašyta paskola automobiliui. Šiuo atveju jūs automobilį nusipirksite išsimokėtinai, bet iki galutinės, sutartyje numatytos įmokos, automobilis priklausys ne jums, o autolizingą suteikiančiam kreditoriui, t. y. automobilis bus registruotas kreditoriaus vardu.

Norint pirkti automobilį išsimokėtinai, jums reikės:

  • užpildyti lizingo paraišką pagal pasirinkto kreditoriaus reikalavimus;
  • susitarus dėl konkrečių detalių, atvykti pasirašyti sutarties;
  • būtinai užregistruoti automobilį kreditoriaus vardu.

Konkrečios proceso detalės gali skirtis, nes kai kurie kreditoriai gali taikyti daugiau arba mažiau reikalavimų nei yra įprasta ar nei numato įstatymas. Tačiau pačią proceso esmę numato šie trys žingsniai.

Paskola už automobilį

Viena iš specifinių paslaugų, kurias teikia būtent šioje srityje veiklą vystantys kreditoriai yra paskola už automobilį. Tai reiškia, kad jūs galite gauti paskolą geresnėmis sąlygomis užstatydami kreditoriui savo automobilį. Tokiu atveju automobiliu vis dar galėsite naudotis kaip ir iki sutarties momento, tačiau jūsų nemokumo atveju jis bus perleistas kreditoriui. Taip pat visos sutarties galiojimo metu bus apribotos jūsų galimybės išvykti į užsienį.

Norint gauti paskolą užstatant savo automobilį, tam reikės susirasti šioje srityje veiklą vykdantį kreditorių, kuris teikia šią paslaugą bei kreiptis dėl tokios paskolos standartiniu, aukščiau aprašytu būdu. Su savimi reikės turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vairuotojo pažymėjimą, automobilio techninį pasą ir savo banko sąskaitos numerį.

Patvirtinus jūsų prašymą, kreditorius įvertins automobilį ir nustatys jo vertę, kas įtakos jūsų galimo gauti kredito dydį ir kitas sąlygas.

Kurią automobilio įsigyjimo finansavimo formą pasirinkti? Tai labiausiai priklauso nuo konkrečių sąlygų, kuriomis jums siūloma skolintis. Todėl nepamirškite neskubėti priimti sprendimo bei dėl paskolos kreiptis bent į kelis kreditorius, kad šie pateiktų preliminarias savo sąlygas.


Straipsnio komentarai

Tomas2021-06-05
parama Komentaras patinka Komentaras nepatinka
theresa oliver2020-09-15
Aš esu Theresa Oliver vardu. bet aš gyvenu JAV, prieš keletą mėnesių buvau finansiškai apkrautas ir dėl savo nevilties mane sukčiavo keli internetiniai skolintojai. ir dėl savo profesijos, nes esu vieniša mama, turėjau 2 vaikus ir visą pasaulį, atrodė, kad tai kabo ant manęs, ir aš skundžiuosi ir diskutuoju su savo socialinės žiniasklaidos draugu, gyvenančiu (LENKIJA), kuris mane nukreipė labai patikimam skolintojui (ponia Antonia Rowan) iš (CREDIT-SUISSE) paskolų paslaugų, ji buvo gelbėtojas DIEVAS, išsiųstas gelbėti mano šeimos paskolą 85 000,00 USD su 3% palūkanų norma, be jokio streso, susisiekite su savo credit-suisse147@hotmail.com Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-09-14
matot čia visų pirma yra paaiškinama kažkas apie pinigų kilmę. Tai svetimi pinigai. Angliškai "alien". Ateivių pinigai. Bet kokie pinigai nėra jūsų pinigai, net jeigu tie pinigai yra jūsų kišenėje. Pinigai būtų jūsų jeigu jūs būtumėte tuos pinigus pats sukūręs, sumaišęs dažus, sumaketavęs, išspausdinęs, tt.. Tad čia viskas visiškai kitaip su tomis paskolomis ir nesvarbu ar tai mašinai, butui ar kažkokios vyriausybės paskolos imamos visų žmonių vardu. Tai ir yra vergovinė santvarka kur pardavinėjami gardai skirti žmonėms laikyti. Nu kiekviena valstybė tai kaip vergovės laivas, kur dugne laikomi prirakinti vergai kurie laikomi padugnėmis. Jie nežino kas ten viršuje darosi. O tenais atrakcionų parkai, amerikietiški ir rusiški kalniukai, malūnsparnių aikštelės, švediški stalai ant kiekvieno kampo, povandeniniai laivai, tt. Bet tame ir esmė kad nežinojimas neatleidžia nei nuo bausmės nei nuo atsakomybės. Jūs atseit kaip tie jūreiviai kurie užsikišę ausis keliauja kad negirdėti sirenų kaukimo ir nereiktų šokti už borto. Tai kaip jie girdi kada nustoja groti sirenų muzika ir reikalinga pradėti šokti sėdėti ant kėdžių? Ar gal todėl tai ir vadinasi tas muzikinių kėdžių žaidimas "kelionė į jėruzalė", nes nešokinėtojai turi kelauti už borto ir kaip raganinės mozės praskirti jūrą kad galima būtų keliauti į jėruzalę. Nu ta dovydo žvaigždė pilna piramidžių. Nors panašios piramidės būdavo ir ant tualetų. Moteris piramidė kuri stovi normaliai. O vyrams piramidė būdavo žemyn galva. Komentaras patinka Komentaras nepatinka