Pamariškiai siekė pergalių Gargžduose

2020-09-18
Zoninių varžybų nugalėtojai stalo tenisininkai (iš kairės): Domantas Kairys, Drąsida Bagdonaitė, Jonas Piekautas.
Keturios šilutiškių komandos rugsėjo 5 dieną dalyvavo Gargžduose vykusiose šalies seniūnijų XIII sporto žaidynių 2-ojo etapo varžybose. Kelialapius į finalą iškovojo stalo tenisininkai (vadovas-treneris Jonas Piekautas), tinklininkai (vadovas-treneris Alvydas Višinskas) ir krepšininkės (vadovė-trenerė Loreta Stančiauskienė). Į finalą neprasimušė šaškininkai (vadovas-treneris Romualdas Šimanauskas). Prizines vietas užėmusios komandos apdovanotos taurėmis, medaliais.

Šalies seniūnijų žaidynių organizatorius – Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, veikianti visuomeniniais pagrindais nuo 1991 metų Vilniuje. Žaidynės rengiamos trimis etapais: namuose, zonose (atrankinės), finale. Šiemet zonines varžybas jau priėmė Alytus, Gargždai, Jurbarkas, Utena. Priims Jonava, Radviliškis, Panevėžys, Šalčininkai. Komandos, užėmusios zoninėse varžybose 1-2 vietas, tęs kovą finale rugsėjo 26 dieną Palangoje. Į lemiamą etapą iškopė 3 šilutiškių komandos.

Kam sekėsi, kam nelabai klojosi...

Gargždų zoną sudaro Klaipėdos, Neringos, Rietavo miestų, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės rajonų savivaldybių seniūnijų komandos. Žaidynėse varžosi mažojo futbolo (5x5), krepšinio (3x3), parko tinklinio (3x3), stalo teniso (2+1), šachmatų, šaškių (2+1), virvės traukimo, smiginio, seniūnų trikovės komandos. Pagrindinė kovų arena – puikiai įrengtas Gargždų centrinis stadionas ir atskiros salės.

Šilutiškiai, matyt, kaip ir daugelis dėl vėl įsismaginusio COVID-19 į Gargždus važiavo be didesnių treniruočių. Geriausiai sekėsi mažosios raketės mėgėjams. Mūsų komandos garbę gynė Domantas Kairys, Jonas Piekautas ir Drąsida Bagdonaitė. Jie po atkaklios kovos įveikė Rietavo komandą – 3:2, Gargždų rinktinę – 3:1, Klaipėdos stalo tenisininkus – 3:1, taip pat konkurentus iš Salantų – 3:0. Šilutiškiai džiaugėsi pirma vieta. Komandos lyderiu buvo D. Kairys, laimėjęs visas partijas. Antri liko klaipėdiečiai, treti – salantiškiai.

Moterų krepšinio komandų – tik 3. Bet įtampos netrūko. Šilutės rinktinė: Loreta Stančiauskienė, Danguolė Černeckytė ir Inga Kuncaitytė. Taip, taip, Inga – Kuncaičių krepšinio dinastijos atstovė vis dar aikštelėje, kai labai reikia. Pirmose rungtynėse šilutiškės įveikė Klaipėdos trijulę, bet antras rungtynes pralaimėjo Gargždų ekipai. Komandos vadovė L. Stančiauskienė patyrė traumą, bet aikštelės nepaliko. Pirmą vietą užėmė gargždiškės, šilutiškės pelnė sidabro medalius, klaipėdiškės – bronzą.

Vyrų tinklinio komandų – 6. Jos suskirstytos į dvi grupes. Šilutės rinktinė (Denas Bagočius, Valdas Gečas, Vidmantas Sipas) grupės varžybose liko antra. Pralaimėjo Klaipėdos komandai. Pusfinalyje pamariškiai žaidė su kitos grupės nugalėtoja - Gargždų komanda. Laimėjo šilutiškiai. Kovoje dėl zonos varžybų čempionų titulų pamariškiai antrą kartą susikovė su klaipėdiečiais, kurie pusfinalyje nugalėjo Rietavo tinklininkus. Finalo kova vyko apylygiai, bet šilutiškiai neatsirevanšavo, nors trūko nedaug. Teko tenkintis antros vietos taure ir sidabro medaliais.

Šaškių komandų turnyre konkuravo 5 komandos. Žaista ratų sistema. Šilutės komanda (vadovas Romualdas Šimanauskas, Benediktas Bagočius, Algirdas Dulinskas ir Kristina Kryžanauskaitė). Laikas partijai vienam žaidėjui – 10 minučių. Beveik „žaibo“ turnyras. Ne visiems patogus reglamentas. Ilgai žiūrėti į lentą su šaškėmis ir rankomis spausti smilkinius nėra kada. Šilutiškiams nepavyko „nusikasti“ iki prizinės vietos, nes komandos lyderis, daugkartinis rajono čempionas B. Bagočius neišnaudojo savo potencialo.

Taip kartais nutinka net pajėgiausiems šaškininkams, kai paslystama, rodos, lygioje vietoje. Daug ką Šilutės šaškių-šachmatų klubo naudai nuveikęs A. Dulinskas neneigė, kad pamainos ruošimui skiriamas per mažas dėmesys. Seniūnijų žaidynės tokį signalą davė.

..2020-09-18
Neina suprasti išsireiškimo "veikianti visuomeniniais pagrindais" ar "sportas visiems". Ar čia kažkaip turi skaitytis kad visi sportuoja kai va keli buožės pastrikinėjo, pažaidė su kamuoliukais ir skaitosi kad galima forminti jog visa visuomenė sportuoja? Jie dirba tam kad jums nereikėtų. Čia tik geriausi sportuojančios visuoemenės sporto delegatai atrinkti demokratiškai. Gal visuomenė tai kaip another brick in the wall horizontaliai patiestas grindinys ant kurio tie buožės rieda ir dunda? Ar čia kažkaip "visuomeniniai pagrindai" tai kad jie sportuoja ne iš savo kišenės, bet ima už tai pinigus iš visuomenės biudžeto. Kaip nuvyko į varžybas? Negi rimtai visuomeniniu transportu? Tai yra ne mėgėjai, bet profesionalai - tai kažkoks profesionalios karinės tarnybos atspindys "visuomenėje". Komentaras patinka Komentaras nepatinka