Aptarti klausimai dėl daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimo Pagėgių savivaldybėje

2020-09-20, Inga Kuzmarskienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

Rugsėjo 9 dieną Pagėgiuose vyko Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuotas seminaras Pagėgių savivaldybės gyventojams dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo savivaldybėje. Seminaro metu aptartos programos įgyvendinimo sąlygos pagal priimtą Lietuvos Respublikos valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą bei jį lydinčius teisės aktus, aptarti daugiabučių namų atnaujinimo energetiniu-statybiniu bei ekonominiu požiūriu aspektai.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje gali dalyvauti visi norintys dar nerenovuotų daugiabučių namų (daugiabutis namas – tai trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas, kuriame gali būti ir negyvenamųjų patalpų – prekybos, administracinės, viešojo maitinimo ir kitos) gyventojai, surinkę didesnį nei 50+1 proc. daugiabučio namo gyventojų pritarimą namo atnaujinimui (modernizavimui).  Daugiabutis namas turi būti pastatytas pagal galiojusius iki 1993 m. statybos techninius normatyvus.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa suteikia galimybę užsitikrinti Valstybės paramą būsto atnaujinimo darbams. Planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama, o kompensaciją už šildymą gaunantiems gyventojams kompensuojama 100 proc. projekto išlaidų.

Seminare dalyvavęs Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius kvietė gyventojus dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje ir pasinaudoti galimybe gauti Valstybės paramą būsto atnaujinimo darbams.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad senos statybos namų atnaujinimas (modernizavimas) yra neišvengiamas dėl jų techninės būklės. Atlikus atnaujinimo darbus pagerėja ne tik juose gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos, bet ir sumažėja būsto išlaikymo, šildymo išlaidos, pakyla ir būsto vertė.

Iškilus klausimams dėl daugiabučių namų atnaujinimo prašome kreiptis į Pagėgių savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėją Valdemarą Dikmoną, tel. 8 441 70 400, el. paštu: v.dikmonas@pagegiai.lt arba nemokama informacijos linija tel. 8 800 20012.


Straipsnio komentarai

..2020-09-21
Kas per rūmai, kas per prašmatniai atrodančios kėdės. Nusipirko daugiau negu 12, turbūt su margaryčioms kad visiems ostapininkams pakaktų. Tie du į priekį pasodinti turbūt dėl to kad gražiausiai apsirengę ir jiems nereikalinga rūpintis garderobo atnaujinimu? Pas merą batai blizga. Kažin ar pats nusivalo ar jau atvejo vadybininkai yra pagėgiuose sukurę atitinkamas darbo vietas atvytiesiems? Mačiau tokias darbo vietas niujorke pas patvorinius (wall street). Ir kas įdomiausia tie patvoriniai naudojasi tomis paslaugomis, nes jie sukūrę kažką ko patys nesugeba padaryti. Arba jie patys tik kažkokių psichopatų sukurtas "produktas", kuris bet kokiu atveju bus psichopatinis. Atsisėda į tokią aukštą kėdę kaip į sostą ir kol jiems valomi batai jie skaito WSJ ar Financial Times. Tie laikraščiai spausdinami ant rožinio popieriaus matyt tam kad nereikėtų dėvėti rožinių akinių ant tų taukuotų rožų. Gali nuvalyti kokius nori batus kad ir iš raudonos zomšos. Nors gal šiais laikais jau popierinių laikraščių žmonės nelabai skaito? Su pirštuku pabrauko neišmanūs aborigenai veidrodukus primenančius stikliukuose. Tas centre tai iš viso atrodo puikiai pasipuošęs, palyginus su kitomis pilkomis vištelėmis. jis palyginus su kitais regintis kuris į viską žiūri ir "mato" su queer eye for the "straight" guy. Viskas sukoordinuota suderintos spalvos ne tik su savimi, bet ir su aplinka. Kaip galvojate kur jisai užsisakinėja ir kas jam išspausdina jo vizitines korteles? Tame ir esmė kad jeigu jūs bomžas prie jo prieisite jam bus nesmagu kad jo aplinkoje taip negražu. Jis rūpinasi savo aplinkos apsaugos grožiu. Kaip koks chameleonas. Visi kiti palyginus su juo atrodo kaip mužikai, kaip musės barščiuose. Tie jo raudoni zomšiniai batai turbūt ne maximoje ir ne lidl ir ne norfoje pirkti. Turbūt už tokių batų kaina galėtų 30 porų Lidl nusipirkti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?