Atvažiavo į Šilutę vogti...

2020-09-19, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Tauragiškis 50-metis U. Š., atvežtas draugo į Šilutę tvarkyti savo reikalų, be kita ko sumanė pasidairyti parduotuvėse ir pavogti įvairių prekių. Kaip tarė, taip padarė. Iš parduotuvės „IKI“ (Dariaus ir Girėno g. 11) išsinešė nesumokėjęs 17 pavadinimų maisto produktų, iš „LIDL Lietuva“ (Tilžės g. 22A) su vežimėliu išsivežė 30 pavadinimų prekių. Bet čia buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Tai įvyko šiemet, liepos 23 dieną, apie 14 val.

Vežėjo neįdavė

Solidaus amžiau tauragiškio U. Š. „misija“ Šilutėn visiškai nepasisekė. Anksčiau 8 kartus teistas vyras, norėjęs sužinoti savo likimą kitoje byloje, teigė reikiamo asmens neradęs nei darbe, nei namuose. Beldęs į duris, bet niekas neatidaręs.

Apklausiamas U. Š. parodė, jog galvojęs palaukti, jam būtino žmogaus, tikėdamas, jog vėliau pavyks susitikti. Per tą pauzę nuvažiavo į „IKI“ parduotuvę, tai yra apie 12 valandą. Kad trauks į parduotuvę vogti, U. Š. automobilio vairuotojui nesakė. Tokią istoriją pareigūnams pasekė įtariamasis vagis. Norite tikėkite, norite ne...

Vežėjo pavardės nenurodė, pasakė, kad tai jo draugas vardu Romas ir dėl to „atsikabinkite“. Vairuotojui už kelionę (už degalus) sumokėjo. Pastarojo inkognito išsaugojo. Baudžiamajame įsakyme, kuriuo U. Š. skirta arešto bausmė, jį atvežęs asmuo daugiau nebeminamas, nors į liudytojus būtų tikęs. Patyrę nusikaltėliai stengiasi draugų neišduoti. Gal ir vėl anie bus reikalingi. Juk nelaisvė ne amžina.

Tikėjosi likti nepastebėtas ir neatpažintas

Vaikščiodamas po “IKI“ parduotuvę U. Š. rinkosi ir dėjosi į krepšį maisto produktus: dešras, vištieną, kalakutieną, kiaulieną, sūrius „Liliputas“ (3 vienetus), po du „Rokiškio grand“ ir „Džiugo“ sūrius, taip pat krevetes, kokoso riešutus, persikus, abrikosus. Susikrovė ir pagrobė 17 pavadinimų prekių, kurių vertė - 158,20 euro. Prisirinkęs pilną pirkinių krepšelį išėjo per pagrindinį įėjimą. Vagišius manė, kad jo nepagaus, o per vaizdo kameras neatpažins ir taip parsiveš į namus įvairių maisto produktų ne vienai dienai.

Vienu momentu prie lentynų matė atėjusį savo vairuotoją, nusipirkusį bananų. U. Š. pavogtas prekes sudėjo į vežėjo automobilio bagažinę. Po to nuvažiavo į Tilžės g. 22A, į parduotuvę „LIDL“. Į parduotuvę kartu su U. Š. nudrožė ir automobilio vairuotojas Romas. U. Š. tvirtina nesakęs draugui, kad prekes vogs. Žinoma, vėl tikėjo, kad pasiseks prasprukti nesumokėjus už prekes ir išnešti sveiką kailį. Šilutėje gi svetimas, kas jį pažins, jei vaizdo kameros ir užfiksuos?

Taip, matyt, save guodė U. Š., stumdamas vežimėlį su pasiimtomis gėrybėmis. Ilgapirštis nesikuklino, pririnko 30 pavadinimų prekių. Parduotuvės asortimentas platus, yra ką rinktis, čiupti. Traukė ne tik karšto rūkymo kumpis, dešrelių virtines, upėtakį, kavą, bandeles, keksus, arbūzus, bet ir apdarus. Tauragiškis „nutrenkė“ moteriškus batelius, nėščiosios suknelę, tris skirtingų kainų moteriškas liemenėles, 2 poras puskojinių.

Iš šalies nepasakysi, kad U. Š. rinkosi bet ką. Regis, pavykus „operacijai“, ketino pradžiuginti ne vien save. Nepavyko. Vaizdo kameros jį užfiksavo abiejose parduotuvėse. Tą dieną U. Š. dėvėjo mėlynos spalvos džinsus, šviesiai mėlynus marškinius, galvą dengė juodos spalvos kepurė su snapeliu, per petį buvo pasikabinęs vyrišką rankinę. Priėjęs prie šaldytuvo su mėsos gaminiais juos atidžiai apžiūrinėjo. Iš parduotuvės „LIDL“ U. Š. išstūmė prekių kupiną vežimėlį nesumokėjęs.

Pagrobto turto vertė – 220,63 euro. Solidžiai „apsipirkta“. Bet prie automobilio „pirkėjo“ laukė staigmena: policijos pareigūnai. U. Š. į Šilutę atvežęs vairuotojas dar buvo parduotuvėje. Kas beliko policininkų užkluptam vagišiui? Tik prisipažinti. Visos pavogtos prekės grąžintos pagal pakvitavimą parduotuvėms.

Teisėsaugos pareigūnams žinomas

U. Š. anksčiau teistas 8 kartus, administracine tvarka baustas 17 kartų. Taigi, teisėsaugai žinomas. Paskutinius du kartus pelnė laisvės apribojimo bausmes pusmečiui ir 9 mėnesiams pernai rugsėjo ir spalio mėnesiais už pasikėsinimą padaryti nusikalstamą veiką (LR BK 22 str. 1 d.) ir vagystes (LR BK 178 str. 2 d. ir 1 d.) Bausmes pelnė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose ir Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmuose. Teistumas neišnykęs. Skirtos bausmės poveikio nepadarė. Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Virgina Pankauskienė rugsėjo 2 dieną nuteisė kaltinamąjį U. Š. baudžiamuoju įsakymu pagal LR BK 178 str. 4 d. (nedidelės vertės svetimo turto vagystė). Už tai numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Kaltinamasis neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko su siūlomos bausmės rūšimi ir dydžiu (Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Stefa Dalia Ramanauskienė). U. Š. prisipažino kaltu, gailėjosi padaręs baudžiamąjį nusižengimą. Prisipažinimas lengvino jo atsakomybę, o sunkino – recidyvisto reputacija. Apvogtos UAB „Palink“ (parduotuvė „IKI“) ir UAB „LIDL Lietuva“ civilinių ieškinių nepareiškė, pretenzijų neturėjo, kadangi prekės buvo grąžintos. Už vagystę iš parduotuvės „IKI“ kaltinamajam U. Š. skirtas 20 parų areštas, už vagystę iš parduotuvės „LIDL Lietuva“ – 24 parų areštas.

Subendrinus paskirtas bausmes, prie griežtesnės bausmės pridedant švelnesnę, skirtas 36 parų areštas. Paskirtą bausmę sumažinus vienu trečdaliu U. Š. Marijampolės pataisos namuose praleis 24 paras. Ar pasitaisys? Suprantamas rūpestis, bet iš anksto brėžti optimistinį ar pesimistinį atsakymus būtų neapdairu. Viskas priklauso nuo nuteistojo valios ketinimų. Gal kuomet, jei Lietuva dės rimtas pastangas tapti gerovės valstybe ir tą viziją ne nuolat deklaruos, vizgindama uodegą prieš rinkėjus, o imsis įgyvendinti mažindama socialines atskirtis, skurdą, skirdama didesnį dėmesį švietimo būklei, kultūrai, tuomet ir nusikaltimų skaičius turėtų kristi.

Jokia paslaptis, kad atskiro individo nuotaikoms, lūkesčiams tiesioginę įtaką daro bendros negatyvios gyvenimo realijos: nedarbas, žmonių susvetimėjimas, amoralumas bei kiti neigiami reiškiniai, daugiau ar mažiau paliečiantys kiekvieną visuomenės narį, jo požiūrius, sprendimus, kuriuos keliu pasukti, ką daryti.


Straipsnio komentarai

Joo 2020-09-26
Lanzbergiams sėdėt i neužtektų ir viso gyvenimo kiek yra prisivogę. bet niekas nesodina, mat prokurorai savi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-09-19
Kas čia ką žino. Gal viskas atbulomis kaip toje apysakoje The Cop and the Anthem. kažin kodėl autoriaus pavardė rašoma vien iš didžiųjų raidžių? Gal nenori kad susidarytų klaidingas įspūdis apie mažą ūgio kategoriją, atseit pats žmogus drėbtas smūgiuojant iš didžiųjų raidžių? Paskaitykit paskutinį paragrafą. Matot čia kalba eina apie atskirus individus. Pats mažutis nėra atskiras ar atsiskyręs, jis dalis kažkokio iškrypėliatinio proletariato susivienyjimo, gaujos, bandos, profsąjungos, tt. Jam nereikia lūkesčiuoti nes pas jį "gyvenime" apie viską pagalvota, nu kaip magneto ar elektros grandinės poliai - ir teigiama ir neigiama, o visa kita yra "neutralu" arba kitaip tariant nulinė fazė, žemė, tt.. Tad čia kažkaip rubikonas ir neprieštarauja kažkokiems rubikoniniems dėsniams - jūs žemėti aborigenai, kilę iš dulkių, virstate dulkėmis. O kad norite dulkintis tai čia tokia "jūsų" prigimtis, todėl jie jus ir dulkina per visus galus. Jis matai toks supratingas kad gali kalbėti už "kiekvieną visuomenės narį". Tame ir esmė kad jis turi omenyje kažkokią kitokią visuomenę, kur jūs tarnaujate gerų geriausiu atveju kaip gyvulių fermos gyvūnas. Nu ale tas naparnikas MIB filme. Moka ne tik uodegą vizginti, bet ir kalbėti. Jugi sako kad kūčių naktį gyvuliai tvartuose šneka. Užsitesė ta kūčių naktis. Knygas rašančių kalių kalėdos... Jus skaito kaip sezamai atsiverk intelektualinės nuosavybės lobių prikrautas knygas. One man's trash is another man's treasure. Komentaras patinka Komentaras nepatinka