Aplinkosaugininkams pranešama ir apie į namus parsineštus laukinius gyvūnus

2020-09-22

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybai praėjusį penktadienį paskambinęs asmuo teiravosi, ką daryti su vaikų į namus parsineštu stirniuku.

Iš viso rugsėjo 14–20 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimų tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 382 pranešimus.

Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 31 kartą, apie medžioklės – 28. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 27 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 31, nuotekų – 21, vandens taršos – 10, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 9, vandens transporto priemonių – 5, oro taršos – 15, neteisėtų kirtimų – 8 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius  laukinius gyvūnus pranešta 131 kartus, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 59 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 127 ir 60).

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 33 kartus.

Apie žvejybos pranešimus buvo pranešta 9 kartus (visi pasitvirtino), 12 kartų buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus – 8 pranešimai pasitvirtino. Apie nuotekų ir vandens taršą buvo gauti 6 pranešimai (visi pasitvirtino). Gautas 1 pranešimas dėl vandens transporto priemonių daromų pažeidimų pasitvirtino. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 4 kartus – pasitvirtino 3.

Priminimas: nesineškite į namus laukinių gyvūnų

Rugsėjo 18 d., penktadienį, Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybai paskambinęs asmuo pasakė, kad Šalčininkų rajone vaikai rado šalia kelio gulintį stirniuką ir parsinešė namo. Kadangi žvėrelis jau kelias savaites gyveno sodyboje, pranešėjas klausė, ką daryti.

Į nurodytą vietą nuvykę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai stirniuką rado ir susisiekė su Gyvūnų globėjų asociacija, kad žvėreliui būtų rasta laikina globa.  

Dar kartą primename, kad paimti suaugusius medžiojamuosius gyvūnus ar jų jauniklius ir laikyti nelaisvėje draudžiama. Be to, už šį pažeidimą gresia įspėjimas arba piniginė bauda.

Nors mums gali atrodyti, kad jauniklis pasimetęs nuo mamos, greičiausiai ji yra kur nors netoliese. Taigi, radus mažylį, geriausia jį palikti ramybėje – jokiu  būdu neliesti ir kuo greičiau nueiti šalin. Paprastai patelė iš tolo stebi savo jauniklį ir laukia, kada galės sugrįžti.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

.. @ logika 2020-09-22
tai nėra nelogiška, nes medžiotojams neitų sumedžioti to stirniuko kai tas stirniukas "gyvena" slapstydamasis kažkokiame garde žydėdami vienybėje su kitais gyvulių fermos gyvuliais. Vos ne kaip ta išgalvota Anne Frank. Medžiotojai neturi teisės medžioti pas žmones tvartuose. Jeigu nori sumedžioti tą stirniuką tai turi jį išlaisvinti ir paleisti. Nu kaip tame filme apokalypto. O garde medžioti turbūt nėra įdomu, nebent tas gardas labai didelis, kaip koks miškas. Arba gardo gyventojui kažkas atrodo apie pasaulio surėdymą. Medžiojimas nesiskaito kaip darbas, tai kažkokia keista pramoga, o gyvulių skerdimas tai jau atseit darbas. Taip kaip kabina buožės makaronus baudžiauninkams vėl susidaro tas pats įspūdis kaip atseit irgi būdavo senais buožių laukas. Į mišką galima eiti kaip į muziejų su visokiais gražos eskponatais: va ten šerno viduriai išvirtę, ten raitosi riebus žaltys, klaidžioja tarytum girtas Medžioklio sužeistas lokys, jau nekalbant apie galvažudžius kurie pagiedoja už jūsų sielą kai jus dailiai sudrąskys. Turi susiprasti kad bet kokio medžiojamo gyvūno tikslas gyvenime būti sumedžiotam. Žvėrys miške atseit drėbti iš to pačio gyvulinio molio kaip ir jėzus ar truman iš truman show - "valgykit mano kūna, valgykit mano kraują". Jie bėga nuo medžiotojų ne todėl kad pasprukti nuo kulkų, bet tam kad suteikti medžiotojams malonumo ir azarto. Kaip lietuvių kalboje žodis "grąža" dviskaita? Du gražu ar dvi grąžos? Va su ta dviskaita yra keista, kad jinai išgaravo iš lietuvių sąmonės tarsi stomatologija įstačius odontologijos rūmus į lietuvą. Gal čia irgi užuomina kad yra kita lietuva, kur iki šiolei naudojama dviskaita. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
logika2020-09-22
citata ,,...primename, kad paimti suaugusius medžiojamuosius gyvūnus ar jų jauniklius ir laikyti nelaisvėje draudžiama. Be to, už šį pažeidimą gresia įspėjimas arba piniginė bauda''
Tuo tarpu medžiotojams galima tuos gyvūnus medžioti...t.y. šaudyti...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?