K. Mačijauskas: sieksime aukščiausio tikslo - laimėti čempionatą

2020-09-27, Sergėjus Gvildys
„Šilutės“ vyr. treneris K. Mačijauskas pasirengimo naujam sezonui metu ketina sužaisti daugiau draugiškų rungtynių.
„Šilutės“ vyr. treneris K. Mačijauskas pasirengimo naujam sezonui metu ketina sužaisti daugiau draugiškų rungtynių.

Naujai sukomplektuota „Šilutės“ krepšinio komanda pilnu krūviu pluša treniruotėse. Vyrai ruošiasi naujo sezono kovoms, kuris startuos jau spalio 15 dieną. Šis pokalbis su vyriausiuoju treneriu Kęstučiu Mačijausku apie komandos pasirengimą įvyko po vienos treniruotės.

- Kaip pakeitė įprastinį komandos formavimo procesą naujam sezonui užklupusi COVID-19 pandemijos banga?

- Na, pirmiausia liga, išplitusi po pasaulį ir neaplenkusi Lietuvos, atėmė mums galimybę kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų praėjusiame sezone. Jaučiau tos komandos potencialo pulsą, kviečiantį kovoti su lyderiais. Tačiau yra tokia situacija ir reguliariajame sezone iškovota 3 vieta yra taip pat geras rezultatas. Naujos komandos formavimui didelę įtaką padarė sutrumpėjęs Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatas. Įprastai sezonas krepšininkams prasidėdavo nuo rugpjūčio ir tęsdavosi iki balandžio mėnesio. Šiais metais mūsų pasirengimas prasidėjo mėnesiu vėliau. Daugelis lietuvių ieškojo ilgesnių čempionatų užsienio lygose. Galima juos suprasti, nes savo pajamas užsidirba žaisdami: kuo ilgesnis čempionatas, tuo ilgiau gauna atlyginimą. Mūsų komandos komplektavimui padėjo tai, kad dalis žaidėjų studijuoja ir jiems yra patrauklesnis trumpas čempionatas, dėl galimybių skirti daugiau laiko mokslams.

- Naujoje komandoje pasikeitė didžioji dalis krepšininkų. Ar pavyko suformuoti komandą, kuri atitiktų trenerio žaidimo matymą?

- Taip, formuojant komandą naujam sezonui, pirmas tikslas buvo išlaikyti kuo daugiau krepšininkų iš ankstesnės komandos. Tiems krepšininkams, kurių neliko komandoje kuo pakeisti, ieškojome panašaus žaidimo stiliaus. Iš esmės tai padaryti pavyko. Į LKL išvykusį Paulių Pošką, aukštą ir metantį iš toli krepšininką, pakeitė panašaus žaidimo stiliaus amerikietis Gabe’as Kingas. Mindaugas Stašys geriausiai atstoja Andrių Gaidį, Tadas Poška gali atstoti Byroną Sanfordą. Kahlilas Thomasas yra panašus savo žaidimu į Omarą Alstoną ir turėtų jį geriausiai pakeisti. Praėjusį sezoną šis aukštaūgis rungtyniavo „Jonavos“ klube ir NKL buvo rezultatyviausias bei naudingiausias šios ekipos žaidėjas. K. Thomasas vidutiniškai per 29,5 minutės pelnė po 14,2 taško, atkovojo po 8,9 kamuolio, atliko po 1,4 rezultatyvius perdavimus, perėmė po 1,1 kamuolio bei rinko po 18 naudingumo balų.

- Tai iš esmės komandos žaidimo braižas keistis neturėtų?

- Ne, tikrai nesikeis. Išliks tas pats žaidimo braižas: agresyvi gynyba ir greitas puolimas, paremtas tolimais metimais.

- Kokie tikslai keliami sau ir komandai?

- Kaip visuomet tikslai yra keliami aukščiausi – laimėti čempionatą, patekti į finalo ketvertą. Šiemet sezonas bus neįprastas su pašaliniais faktoriais, kurie turės įtakos. Dar šiandien neaišku, ar rungtyniausime stebint žiūrovamss, ar be jų. Jei bus nuspręsta rungtyniauti be žiūrovų, neteksime šeštojo žaidėjo faktoriaus. Man, kaip treneriui, visuomet padeda sirgalių palaikymas. Jaučiu atsakomybę prieš juos, tuo pačiu motyvuoju žaidėjus. Bus labai gaila, jei neturėsime jų palaikymo.

- Kaip vyksta pasirengimo procesas, ar išvysime draugiškų rungtynių?

- Komandos pasirengimo naujam sezonui procesas vyksta trim etapais. Pirmajame etape vyksta krepšininkų fizinis pasirengimas. Yra tokių, kurie nesportavo kelis mėnesius, todėl būtina visus paruošti fiziškai, sustiprinti sportininkų organizmą, kad sezono metu būtų mažesnė traumų rizika. Tam yra atliekami specialūs fiziniai pratimai, dirbama be kamuolio. Šį etapą jau pabaigėme. Dabar krepšininkus įvedame į žaidimą. Treniruojame žaidimo taktiką, komandos puolimą ir gynybą. Netrukus prasidės ir trečiasis etapas - draugiškos rungtynės. Mano noras yra sužaisti ne mažiau dešimties tokių rungtynių. Jau rugsėjo 18 dieną žaisime Tauragėje. Dar turėtume vykti į Klaipėdą, Palangą, Mažeikius. Draugiškų rungtynių cikle gerinsime krepšininkų susižaidimą, numatysime, kokių derinių mums reikia.

- Su komanda darbuojasi fizinio parengimo treneris Tomas Munius. Kaip vertinate šio specialisto prisijungimą prie komandos?

- Tai yra aukščiausio lygio specialistas, vienas iš geriausių Lietuvoje. Nepabijosiu šito žodžio. Prieš keletą metų užmegzti ryšiai su juo, kuomet komandą treniravo Laimonas Eglinskas, padėjo prisivilioti šį trenerį į Šilutę. Jo indėlis į komandos fizinį pasirengimą yra didžiulis. T. Muniaus dėka žaidėjai parengiami ne tik fiziškai, tačiau ir sustiprinamas organizmas traumų prevencijos prasme.

- Šiais metais komandos sudėtyje išliko du sporto mokyklos auklėtiniai: Robertas Miliauskas ir Vygandas Radišauskas. Kiek jie prisidės prie komandos pergalių?

- Sunku pasakyti, koks jų indėlis bus. Tai priklausys nuo jų pačių valios ir noro. Visa tai yra uždirbama liejant prakaitą treniruotėse. Žinoma, norisi, kad mūsų krašto krepšininkai tobulėtų ir siektų savo aukštumų karjero. Tačiau šiandien abu šie krepšininkai negali pilna jėga treniruotis dėl traumų.

- Pastebima tendencija, kad sporto mokykloje ugdyti krepšininkai, prisijungę prie vyrų komandos, yra lengviau pažeidžiami. Prisiminkime ir brolius Rimkus, kurie paskutinį sezoną nežaidė dėl traumų. Gal krūviai yra per dideli, ar sportininkai nepakankamai paruošti?

- Sunku pasakyti, kaip yra iš tikrųjų. Tačiau kartu su T. Muniu pastebėjome, kad Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai yra fiziškai silpnesni. Gal sporto mokyklos ugdymo procese yra nepakankamai skiriama dėmesio jaunųjų krepšininkų fizinių krūvių ugdymui. Čia, vyrų krepšinio treniruočių salėje, fiziniai krūviai yra didesni. Todėl šiandien T. Munius individualiai dirba su šiais krepšininkais, kad pasiektų reikalingą lygį. Tai yra labai svarbu.

- Ar turite papildomos veiklos arba užsiėmimų, ar jie susiję su krepšiniu?

- Nuo šių metų pradėjau dirbti krepšinio treneriu sporto mokykloje. Renku vaikų, gimusių 2013 metais, grupę. Tai faktiškai dabar esantys pirmokai. Tai vieno iš mano tikslų – treniruoti vaikus - įgyvendinimas. Naudodamasis proga noriu pakviesti vaikų tėvelius savo atžalas atvesti į šią sporto sekciją. Kas žino, gal iš dabartinio pirmoko išaugs nauji Timinskai, Marčiulioniai ar Saboniai.


Straipsnio komentarai

.. @ Jonas2020-09-28
Nu jeigu vyksta kažkokie nesuprantami reiškiniai tai negalima naudotis "mokslu", nes tenais mokslo daktarų ir kabina makaronus apie tai kas nėra žmonėms savaime suprantama. Čia svarbu nes kalba ir eina apie aklųjų karalyste. Jums reikalinga mokslas, kuris palyginus su "mokslu" yra panašus analogas kaip brailio raštas palyginus su hologramomis. Pvz energija iš niekur neatsiranda ir niekur neišnyksta, o vienos rūšies energija gali virsti arba būti pakeista į kitos rūšies energiją. Nu šitie kamuolinių gaujos nariai tai pilni energijos palyginus su vietiniais klipatomis. Jeigu jie daužo kamuolį dabar šilutėje tai kažkur kamuolių daužymo garsai turėjo pasibaigti kai jie atsibastė čia. Jugi kiekvieno žaidėjo žingsnių dundesys, kvėpavimas ir kamuolio daužymas yra individualus ir unikalus, turbūt kaip pirštų anspaudai kriminologijoje. Nu reikalinga žiūrėti kas sukūrė ir siunčia tuos biologinius ginklus. Jeigu neina nustatyti tai dar nereiškia kad čia viešnios iš ateities, kurios drąsesnės, vikresnės, stipresnės, tt negu jūs. Kad kažkas "nematytas" tai čia yra labai apgaulinga, net jeigu to trenerio fizionomija tokia labai unikali. Kaip kokio antano kuris irgi keliaudamas į žvaigždes, nukeliavo net į seimą. pats pagalvok apie makiažą. Moteris praleidus 15 minučių prie veidrodžio gali tapti visiškai neatpažįstama vien tik pasimakliavojus ir susišukavus kitaip plaukus. Man labai keista ta visa žmonių identifikavimo sistema kur atseit pasieniečiai iš mažytės nuotraukytės pase sugeba atpažinti žmones. Jie tik patikrina ar dokumentas tikras ir tiek. Ir to paso tikrumu negali nei tikėti nei netikėti nes yra pasaulyje tūkstančiai spec tarnybų kurioms reikalui esant tą pasą gali padirbti per tris minutes taip kad atrodys dar geresnis negu vietinis. Tik paskutiniai lodoriai perklijuojinėja nuotraukas ar padirbinėja dokumentus. Nu kaip tas šilutės daktarų grupuotės viršininkas. Tai dalis spektaklio, kad nukreipti dėmesį nuo kažko. Nu ir į ką reikalinga kreiptį dėmesį - į dėmesio kraipytojus. Ir jeigu vizginamos kalės tai netoli turi vizgintis ir kaliniai su "dog tags". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2020-09-28
:DD, Šilutės komanda be vietinių, trenerį niekur tai nematytą? Komentaras patinka Komentaras nepatinka