Turizmo aktualijos Pagėgių krašte

2020-09-25
Istorijos inkubatoriaus pastatas Vilkyškiuose
Istorijos inkubatoriaus pastatas Vilkyškiuose

VšĮ „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ kartu su partneriu – Sovetsko miesto savivaldybės administracija - nuo 2019 m. rugpjūčio 10 d. įgyvendina tarptautinį projektą Nr. LT-RU-1-031 „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“, finansuojamą 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis (toliau – EKPP).

VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ yra pagrindinis paramos gavėjas. Bendra projekto vertė – 698 867 Eur, iš kurių – 628 980,30 Eur yra finansuojama ES lėšomis. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai.

Nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio suformuota nauja projekto Nr. LT-RU-1-031 darbo grupė. Projekto vadovo pareigas užima ilgametę darbo patirtį turinti Ligita Kazlauskienė. Projekto finansininkė - Dalia Šėperienė, projekto viešųjų pirkimų specialistė – Jūratė Milašauskienė, projekto viešinimo specialistas – Evaldas Mockus.

Šiuo projektu siekiama ne tik atgaivinti Kaliningrado srities ir Klaipėdos krašto bendrą istoriją, ją tinkamai ir šiuolaikiškai reprezentuoti, bet ir didinti vietos žmonių bei turistų susidomėjimą bendru paveldu ir taip prisidėti prie kultūrinio dialogo skatinimo, regiono patrauklumo didinimo bei turizmo vystymo bei plėtros.

Labai svarbu bendrai veiklai sutelkti institucijas, turizmo centrus, muziejus, asociacijas. Tuo tikslu š. m. rugsėjo 10 d. vyko Jurbarko krašto turizmo ir verslo atstovų infoturas Mažojoje Lietuvoje, kuriame dalyvavo VšĮ „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ direktorė Ilona Meirė, tarptautinio projekto Nr. LT-RU-1-031 projekto vadovė L. Kazlauskienė ir projekto viešinimo specialistas E. Mockus.

Jurbarko krašto turizmo ir verslo atstovai buvo supažindinti su vykdomu tarptautiniu projektu „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“, jo vykdomomis veiklomis ir lankė šiuo metu Vilkyškiuose įrenginėjamą „Istorijos inkubatorių“. Taip pat susipažino su siaurojo geležinkelio ekspozicija, turėjo galimybę išbandyti naujai pastatytus pontoninius lieptus keliaudami Pagėgių krašto laivu „Skalva“ su vietos gide Giedre Skipitiene.

Vienas iš pagrindinių projekto tikslų yra lankytinų objektų pritaikymas turistų poreikiams, pasitelkiant kuo įdomesnes vizualines raiškos priemones ir istorines detales. Tad infoturo metu buvo aplankyti ir kiti Pagėgių krašto lankytini objektai: kaimo turizmo sodyboje „Senasis Rambynas“ įsikūrusi Prūsiškos buities ekspozicija po atviru dangumi, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus ir Mažosios Lietuvos paveikslų sodas, Rambyno regioninio parko lankytojų centras.

Norinčius sužinoti daugiau apie bendrą projektą kviečiame sekti facebook`o paskyrą „Istorijos inkubatorius“.


Straipsnio komentarai

iR APAKĘS IR PAŠIURPĘS2020-09-28
0,7 mln? Kai apie 10 tūkst. eurų naudojo Jurbarko, Šilalės, Tauragės ir Pagėgių savivaldybės bendrame projekte, (irgi europiniai pinigai buvo) tai Kuturio dėka visos televizijos rodė, laikraščiai rašė, Kuturys, Miliūtė ,,dulkinosi" feisbuke, kad savivaldybė maža, nereikia laidyt pinigų. Direktorę išėdė, bet meru už tai šio ,,žmonių gelbėtojo" vos vos neišrinko, ale dabar, kai atėmė iš Kazlauskienės vietą- viskas gerai. Chameleonas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apakęs2020-09-26
Projekto vadovė “turinti didelę darbo patirtį” kame? Mokykloje, savivaldybės taryboje ar turizmo veikloje? Eilinis ES lėšų iščiulpimas, o Sovetsko meras vėl atvažiuos su Georgijaus juostele papuoštu automobiliu? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-09-26
neina suprasti jūsų kišamų trigrašių, tarsi išsireiškimas "nulinė vertė" turėtų įnešti kažkokio aiškumo į ostapininkų neštą ir pamestą situaciją. Jūsų paaškinimas irgi neturi jokios vertės, nebent jūs kaip ir kiti projektuotojai naudojatės karinės propagandos dvikalbyste. Gal nemeluojama nes jeigu projektas gali būti charakterizuojamas kaip "nulinės vertės" tai reiškia kad vyks kažkokios vertės sunaikinimas, paverčiant vertę į nulį, viešojo intereso vertės pasisavinimas (privatizavimas), sukeičiant vertę su beverčiu kiču, tt. Nu tada tokie projektai tai kaip koks "mission impossible" sunumeruotų okeanų filmai, kur pvz muziejuje saugomas kažkoks brangakmenis ir jis sukeičiamas su beverte kopija, tam kad vagystės nepastebėtų iš karto. Ir jeigu vietiniai aborigenai neatskiria kur auksas, o kur tik žibų žibėjimas, tai jie ir nenusipelno jokios vertės. Tai turbūt tarnauja ne tik kaip patyčios kur vietiniai aborigenai garbina netikrus pranašus, bet ir kaip kažkoks patvirtinimas kad vietiniai nenusipelno rūpintis tuo kuo "rūpinasi" taip atmestinai, nesuprasdami kuo rūpinasi. Konvertuojama jūsų turtai - verčiant juos į nulį. Nu kaip su tomis istorijomis apie kolumbus, kurie amerikoje vystydavo kažkokią prekybą su vietiniais aborigenais kuriuos vadindavo indėnais, nes atseit tie aborigenai niekuo nesiskirdavo nuo aborigenų indijoje. Tie indėnai atseit visiškai nevertino aukso kuris mėtydavosi jiems po kojomis. Tie kolumbeikiai patys tingėjo pasilenkti ir paimti tą auksą. Jiems įdomiau buvo su indėnais vystyti kažkokias "programas". Taip ir šilutėje su kolumbeikiais ieškančiais ir atrandančiais visokias draugystes, kur kergiami balti arkliai panašiai kaip robin hoodiniai amūrai kur šaudosi su strėlėmis. Matai kokią vertę sukūrė turizmo srityje visiškai iš nulio. Jie turėtų imti kažkokį procentą nuo kiekvieno turisto kuris atvažiuos paspoksoti į tą skulptūrą kuri stovi ant jų makaronų pagrindo. Kada padarys tiltą į rusnę mokamą kaip į kokį manhatanną? Ir kaip dalį tų pinigų atiduoti kolumbeikiams, kad atsiskaityti už intelektualinės nuosavybės makaronų lobius?
Atseit visa lietuvos vyriausybės užsienio politika rusijos atžvilgiu vos ne karinės parengties stovio. Jeigu kas nors URM ministerijoje ir padaro pertrauką nuo kriuksėjimo prie švediškų stalų tai tik jeigu reikia eiti aiškinti kažką apie rusiją ir putiną. Kodėl niekas nesirūpina linkevičiaus ar kitų panašių veikėjų viršsvoriu? Kodėl jie niekada nedalyvauja jokiuose "sveikos" gyvensenos renginiuose. Ar jie pasmerktieji kamikazės ir neturi jokių vilčių nes yra apsiforminę kažkaip "op" kad jų sveikata jau peršokusi 6 pėdų socialinės distancijos gylio griovį? Sveiku protu nesuvokiama beprotybė, kuri plėvesuoja kaip įdomi vėliava ant šito konclagerio durnyno stogo. Čia reikalinga atkreipti dėmesį į dvigubą "istorijos" istorinimo niuansą, kur jie atseit keliauja laiku nusukę nugarą į ateitį. Jie nedaro nieko blogo jie tik garbina netikrus pranašus. Jiems dabartis yra kažkas netikra išgalvota. Tam kad neatrodyti kvailai jie susigalvoję makaronus kad jie atseit iš kažkokios praeities. Šiuo atveju yra ir kitas įdomus momentas nes ir tarybų sąjungos laikais rusija ir mažoji lietuva buvo vienas teritorinis vienetas kuris buvo pavaldus maskvos karaliams. Lygiai tokia pat situacija buvo ir tais laikais kol nebuvo ribentropovo molotovo akto: pirmojo, antrojo ir trečiojo reicho laikais lietuva ir kaliningradas buvo vienas teritorinis vienetas pavaldus kažkokiai kitokiai maskvai, kuri buvo kažkur vokietijoje. Va kas įdomu kad jie dabar atseit grįžinėja tik į antrojo reicho laikus. Tai yra vyksta parengiamieji darbai trečiam reichui.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
xxx2020-09-26

100% pritariu jūsų komentarui, nulinės vertės projektas, ir tokių projektų savivaldybėje be galo daug.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyres2020-09-25
Čia ne turizmo aktualijos , o ES pinigėlių ,,įsisavinimas ''per nulinės vertės skambius projektus. Na, dar pinigėliu iešmininkų pakeitimas, persistumdžius prie lovio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka