A. Endzinas įsitikinęs, kad soduose gyvenančių asmenų naštą galima sumažinti

2020-09-25
Tereikia naujų LR Seimo įstatymų. Taip būtų pasiekta, kad savivaldybės pradėtų rūpintis sodų bendrijose esančiais keliais“, - įsitikinęs A. Endzinas.
Tereikia naujų LR Seimo įstatymų. Taip būtų pasiekta, kad savivaldybės pradėtų rūpintis sodų bendrijose esančiais keliais“, - įsitikinęs A. Endzinas.

Dabar galiojantys įstatymai turi spragų. Pavyzdžiui, jie dar nėra sutvarkyti taip, kad sodų sklypuose gyvenantys asmenys turėtų tokias pat sąlygas gyventi ir turėti visiškai normalų elektros, vandens ir kanalizacijos tiekimą bei tvarkingus, savivaldybės prižiūrimus kelius. Taip galvoja Šilutės liberalų kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą Audrius Endzinas.

Jaučiasi antrarūšiais

Pasak politiko, dabar žmonės, gyvenantys soduose, dažnu atveju jaučiasi antrarūšiais. „Yra gyvenviečių, kuriose tik keletas sodybų. Tačiau iki jų yra nutiesti ir elektros tinklai, ir seniūnijos prižiūri kelius. Yra ten net vandentiekis. O miestų sodų bendrijose, nors jos ir Šilutės pašonėje, priverstos pačios kooperatiniu principu rinkti mokesčius iš savo narių, kad galėtų sutvarkyti kelią, jį nutiesti. Ko gero, visi puikiai žinome, kad vis daugiau gyventojų įsikuria soduose, o ne tik turi savo daržą ar sodą“, - kalbėjo kandidatas.

Jis pastebėjo, kad nedidelius 6 ar 12 arų sklypus pamėgo jauni žmonės. Todėl drąsiai juos perka ir čia kuria savo gyvenimus – pasistato gyvenamuosius pastatus. Taip, anot pašnekovo, ir gimsta alėjos, tačiau jos nebūna prižiūrimos, o jų infrastruktūrą privalo kurti ten gyvenantieji.

Turi rūpintis patys sodininkai

„Gerai, jei bent elektros tiekimo linijos nutiestos ir jų eksploatavimas perduotas įmonėms, kurios tuo ir rūpinasi. Yra daug vietų, kur sutvarkytos vandens tiekimo ir nuotekų sistemos, - tuo pasirūpino vandentiekininkai, mat siekia didinti klientų skaičių. Net Žemaičių Naumiesčio gyvenvietėje yra tokių gyventojų sodybos, kurios negali prijungti prie nuotekų sistemos. O kiek sodų bendrijose... Išlieka problema – keliai, kuriais turi rūpintis sodų savininkai, nors už kelius moka tiek pat, kiek ir miestuose gyvenantys“, - dėstė A. Endzinas.

Jis įsitikinęs, kad soduose gyvens dar daugiau žmonių. Todėl būtina pirmiausia pripažinti ir įteisinti tokių gyvenviečių egzistavimą. Būtina, kad rajono savivaldybė turi būti įpareigota rūpintis sodų bendrijoje elektros tiekimu, vandentiekio sistemomis bei kelių priežiūra.

„Šį tikslą pasiekti galima. Tereikia naujų LR Seimo įstatymų. Taip būtų pasiekta, kad savivaldybės pradėtų rūpintis sodų bendrijose esančiais keliais“, - įsitikinęs A. Endzinas.

To jis siektų, jei taptų LR Seimo nariu.

 

Politinė reklama, bus apmokėta iš A. Endzino rinkimų sąskaitos. Užsakymo Nr. 2020/09-23-11