Pavojingas ir nuostolingas kuriozas Šilutės rajone: vairuotojai nesuprato, kad tai gaisras

2020-09-27

Nei kelyje Šilutė–Klaipėda dėl gedimo sustojęs kurjeris, nei dūmijantį mikroautobusą matę pro šalį važiavę vairuotojai laiku nesuprato, kad transporto priemonė dega. Liepsnai įsisiautėjus, vairuotojui teko karštligiškai gelbėti bent krovinius, o užgesinti degantį variklį pavyko tik profesionaliems gelbėtojams.

Siuntų pilną mikroautobusą vairavęs jaunas vyras nuo Šilutės pusės važiavo uostamiesčio link, kai įtaręs transporto priemonės gedimą saugiai ir laiku sustojo šalikelėje ties Saugų gyvenviete (Šilutės r.).

Tuo metu pro šalį važiavusių kitų transporto priemonių vairuotojai matė, kad „Volkswagen Crafter“ priekis rūksta, o siuntų išvežiotojas ramiai sėdi prie vairo ir kažką aiškinasi mobiliuoju telefonu.

Ir kurjeriui, ir aplinkiniams tuo metu tikriausiai atrodė, kad įvyko variklio aušinimo sistemos gedimas – išsisandarinus radiatoriui ar vamzdeliams, ant įkaitusių detalių pakliuvęs antifrizas akimirksniu virto garais ir kilo į viršų.

Analogiškos situacijos dažnai pasitaiko per mašinų susidūrimus: iš suniokotų aušintuvų skystis patenka ant karštų variklių, ir aplinkiniams neretai klaidingai pasirodo, kad po avarijos dar ir kilo gaisras.

Tačiau šiuo atveju buvo atvirkščiai – menami garai ir tiesų buvo gaisro dūmai. Kai po kelių minučių iš mikroautobuso variklio skyriaus pliūptelėjo atvira ugnis, vairuotojui teko šokti į lauką. Penktadienio vakarą skubios pagalbos numeriu 112 apie įvykį pranešęs vaikinas pats liepsnų sutramdyti nesivylė, tačiau bent pasistengė išgelbėti krovinį: atidarė jų skyrių ir ėmė krauti dėžes iš mikroautobuso ant žemės.

Pirmasis į iškvietimo vietą atskubėjo ugniagesių gelbėtojų komanda iš netoliese esančių Saugų. Gaisrininkams ugnies plitimą greitai pavyko sustabdyti. Netrukus čia pasirodė ir ekipažas iš Šilutės, kuriam pasiekti įvykio vietą prireikė kiek daugiau laiko. Gaisras buvo užgesintas visiškai.

Ugnis spėjo pridaryti rimtos žalos: variklio skyrius gerokai apdegė. Tiesa, visą mikroautobusą ir laiku iškrautą krovinį pavyko išsaugoti.

Pasak patyrusių gelbėtojų, transporto elektros instaliacijos gaisrus, jei įmanoma imtis aktyvių veiksmų pačioje pirminėje fazėje, reikia pradėti nuo esminio žingsnio: pasistengti greitai ir saugiai atjungti akumuliatorių. Jei to padaryti nepavyksta, gaisras plinta sparčiau, jei svylantys laidai vis dar maitinami elektra, yra sunkiau juos užgesinti.

15min.lt


Straipsnio komentarai

..2020-09-27
čia kuriozas yra ne pats eismo įvykis, bet kad vietinė žiniasklaida persispausdina straipsnį iš vilniaus 15min, kuriems kažkaip viskas matyt yra greičiau, nors ir toliau. Gali būti kad žaidžiama kažkaip su honorarų sistema, kur tie straipsniai atsispindi pirmiau ten kur veidrodžių karalystėje geresnis avinėlių kratymasis ar purtymasis. Nu yra kuriozas su pancerovozais, kuris atseit kilęs iš šilutės, nors aš tokio neprisimenu, kaip ir visokių paciukų. Atseit teatras buvo šilutėje. Nieko panašaus. Aš prasimokiau 3-ioje vidurinėje nuo pirmos iki 12 klasės ir nebuvo nei sykio kad būtume ėję į teatrą. I kiną ėjome kelis kartus. Buvo ypač privaloma eiti į tą keistą baidyklių filmą "baidyklė". Jugi jeigu bandyti versti iš baltoslavų kalbos pavardę pugačiova (nuo žodžio pugat) į lietuvių tai ir yra kažkas panašaus į gąsdinimus, baidymus, baidykles. Tad su dvikalbystėmis yra įdomūs ir kažkokie kiti variantai, negu kad tai tik durninimas ir uber alles nesamonės. Gal būt klojami iš karto dvigubi pamatai ar bėgiai. Asigrežinėjant ar atsukinėjant laiką tada galima pravažiuoti visiškai atvirkščiai nugalėtojams rašant istoriją. Komentaras patinka Komentaras nepatinka