Pagal priemonę „Atostogos medikams“ turizmo verslui jau išmokėta per 1 mln. eurų

2020-09-29, enmin.lrv.lt

Pagal priemonę „Atostogos medikams“  turizmo paslaugų teikėjams už suteiktas paslaugas jau išmokėta 1 mln. eurų kompensacijų. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis už 200 eurų pasinaudoti iš viso galės 64 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.

„Džiaugiuosi, kad ši priemonė yra tokia sėkminga – ja labai domisi tiek asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos, tiek turizmo paslaugų teikėjai. Svarbu ir tai, kad tokia padėka koronaviruso pandemijos laikotarpiu dirbusiems medikams suteikia ne tik galimybę jiems pailsėti, bet ir progą užsidirbti regionų verslams pasibaigus turizmo sezonui“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Kompensuojamomis turizmo paslaugomis iš viso galės pasinaudoti beveik 44 tūkst. licencijuotų medikų ir per 20,5 tūkst. nelicencijuotų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, kurių sąrašus iki rugsėjo 1 d. sudarė visos Lietuvos savivaldybės. Projektą administruojanti nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ nurodo, kad paslaugomis jau pasinaudojo daugiau kaip 4 tūkst. medikų, dar 21 tūkst. yra rezervavę paslaugas. Šiuo metu patenkinta per 1,3 tūkst. mokėjimo prašymų, o už suteiktas turizmo paslaugas „Keliauk Lietuvoje“ yra išmokėjusi kompensacijų už 1 mln. eurų.

„Priemonė yra skirta ne tik atsidėkoti medikams, bet ir suteikti paramą turizmo verslui, nukentėjusiam nuo pandemijos, todėl šis projektas yra aukščiausias visos mūsų komandos prioritetas – kad būtų užtikrintas sklandus ir greitas kompensacijų už suteiktas paslaugas išmokėjimas, neskaičiuojamos nei darbo valandos, nei atiduotos jėgos. Dėl to šiandien jau galime pasidžiaugti, kad turizmo paslaugų teikėjus pasiekė pirmasis milijonas“, – sako „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

Primename, kad paslaugų teikėjai, norintys pasinaudoti priemone, vis dar gali registruotis ir tapti projekto „Atostogos medikams“ dalimi. Registracijos forma pateikiama čia.


Straipsnio komentarai

..2020-09-29
Nu čia matyt kažkas panašaus į paliaubas aktyviuose karo veiksmuose, nors ta daktarų grupuotės karyba labiau panaši į konclagerių valymumo iniciatyvas kur atseit išsirinkę išrinktuosius juos toliau išrinkinėjo guldydami į socialinės distancijos gylio griovius ir dezinfekuodami įtartinus lavonus krematoriumų krosnyse. Atseit daktarų grupuotė daro pertrauką nuo gulėjimo ant krematoriumų krosnių ir savo pilvų trynimo su klipatų pelenais veiklos. Trins savo drąsius kelėnus. Nors gal "keliauk" reiškia kad šaudys į kelėnus. Tad čia nieko naujo tame žydrabarzdžių kanibalų fronte kur kryžiuočiai aiškina kad reikalinga ryt kūną ir gerti kraują. Matot lietuvoje kažkur 30 gyventojų tenka vienas gydytojas, įskaitant vaikus, invalidus, senelius, biudžetininkus, kariškius, tt. O kur dar visokie sanitarai, paramedikai, rangovai ir subrangovai dirbantys medicinos ir farmacijos įstaigose? Turbūt tas karas sugalvotas panašiai kaip su daktaro kamara lukiškėse. Kryžiuočiai arti laiko tuos kuriuos laiko kaip savo priešais. Nu kaip matadorai su buliais koridoje. Tai ir yra kažkokia ispaniškoji inkvizicija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?