Susitikime su „Baltosiomis pirštinėmis“ – ypatingas dėmesys rinkimų skaidrumui

2020-09-30, policija.lrv.lt

Policijos vadovai, susitikę su visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadove Marija Šaraite, aptarė pasirengimą artėjantiems Seimo rinkimams. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas rinkimų skaidrumui, galimiems rinkėjų papirkinėjimams, informacijos keitimuisi.

Kiekviename teritoriniame policijos komisariatuose bus paskirti atsakingi asmenys, su kuriais stebėtojai turės nuolatinį kontaktą, o esant poreikiui, galės susisiekti ir aptarti aktualijas. Ypatingas dėmesys ir prioritetas bus skirtas problematiškiausioms savivaldybėms. Aptarti konkretūs pavyzdžiai ir situacijos, kaip reikėtų elgtis, gavus jautrios informacijos.

Vienas iš aptartų klausimų - galima policijos rėmėjų pagalba. Policijos rėmėjai padės tiek stebėtojams, tiek policijai, prižiūrės viešąją tvarką apylinkėse bei prieigose.

Policijos darbas vyks viešai ir neviešai, prieš rinkimus ir rinkimų metu pareigūnai atidžiai stebės elektroninę erdvę ir reaguos į galimus pažeidimus. Pareigūnų kontrolė bus organizuojama trimis lygiais, užtikrinant tam tikrus saugiklius – rajono, apskrities ir centriniu mastu.

Policija primena, kad rinkimuose būtina laikytis saugumo reikalavimų, visi atėję balsuoti privalo dėvėti veidą ir burną dengiančias apsaugos kaukes, laikytis saugaus atstumo.


Straipsnio komentarai

..2020-09-30
Nu čia toks sviesto sviestavimas kad net nejuokinga. Nu jugi yra jau stebėtojai. Tai kuo šitie stebėtojai "lygesni" negu anie stebėtojai? Stebėtojai kurie stebi stebėtojus. Ar jie čia geresni nes su pirštinėmis? Tie dabar paprasti rinkimų stebėtojai turbūt irgi bus ne tik su pirštinėmis bet ir su kaukėmis. Baltos pirštinės yra paradinės uniformos dalis kariniame jūrų laivyne, skirta garbėtroškiniams paradams, kad nukreipti dėmesį nuo raudonai žibančių rankų. Nu čia irgi kažkas panašaus. Tarsi kapitonas ateina į diedovščinos kajutę ir naudoja baltą pirštinę kaip sensorių kad nustatyti ar reikalinga dulkinti jungas naudojant spalvotus kodus. Bet va kas įdomiausia tai policija kuri turėtų žmones nuo apsišaukėlių, sukčių, aferistų ginti, saugoti, padėti, bet viską daro atvirkščiai. Atseit atvažiavo kažkokie terbakrauskiai ir pastrojino policijos viršininkus jų pačių kabinete. Tai kokia čie "demokratija" kad reikia tiek tų stebėtojų, spoksotojų, sekimo, tt.. ir vis tiek tokios miklios rankos, nes akivaizdu vien užmetus akį į pavardes, kad viskas suklastota. Policijos bananų respublika. Nu nebuvo tokių pavardžių kaip "šaraitė" per milijonus metų.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?