Grasina susprogdinti Šilutės teismą, nužudyti teisėjus

2015-02-18, Stasys BIELSKIS
Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė teigė, kad grasinantys laiškai nėra dažni atvejai.
Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė teigė, kad grasinantys laiškai nėra dažni atvejai.

Policija pranešė, kad vasario 4-ąją Šilutės rajono apylinkės teisme iš vyriškio buvo gautas grasinančio pobūdžio laiškas, atsiųstas iš tardymo izoliatoriaus. Laiške grasinama nužudyti ir sužaloti teisėjus.

Panašų grasinimą Šilutės teismas gavo ir vasario 6 dieną – iš to paties tardymo izoliatoriaus išsiųstą laišką pasirašė jau du vyrai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės specialistė Rūta Janavičiūtė „Šilokarčemai“ sakė, jog dėl šių įvykių Šilutės policijoje pradėti ikiteisminiai tyrimai. Pasak jos, ant vokų buvo parašytos laiškų siuntėjų pavardės ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus atgalinis adresas.

„Laiškų turinys buvo grasinančio pobūdžio – kad nužudys, papjaus, - pasakojo R. Janavičiūtė. - Kad nebūtų įvykdyti tie grasinimai, jie prašė pervesti atitinkamas pinigų sumas į jų asmenines sąskaitas. Abiem atvejais vyrams yra pareikšti įtarimai, pradėti ikiteisminiai tyrimai, tikslinamos kai kurios aplinkybės. Bus apklausiami tiek įtariamieji, tiek teisėjai“.

Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė „Šilokarčemai“ teigė, kad grasinantys laiškai nėra dažni atvejai. Nuo 2012 metų iki šiol iš viso teisme gauti  keturi tokie laiškai.

„Vienas laiškas buvo adresuotas teismo pirmininkui – reikalavo 10 tūkst. eurų, - sakė V. Pankauskienė. – Antrajame laiške reikalavo į tris sąskaitas pervesti po 300 eurų. Aš nežinau, kodėl jie mums parašė, pažiūrėjau duomenis – Šilutės teisme jie nebuvo teisti. O gal laiškus jie pasirašė svetimomis pavardėmis? Teisėjų pavardžių jie nenurodė, o kreipėsi į visus. Grasino, jog susprogdins teismą, kad vaikų neišleistume vienų, kad jie mus seka, žino, kur gyvename. Rašė – jeigu nenorite, kad taip atsitiktų, perveskite pinigus, laikas tiksi... Nurodė, iki kada pervesti. O epitetai ten tokie, jog čia negalima kartoti tokių žodžių“.

Teismo pirmininkė teigė, kad ji turi reaguoti į tokius laiškus, nes negali žmonės nebaudžiami taip elgtis. Yra institucijos – tegul atlieka tyrimus.

V. Pankauskienė pateikė dar vieną atvejį: „Grasina jau ne pirmą kartą. Grasinimų būna ir teismo posėdžių metu. Neseniai kaltinamasis viešai pagrasino teisėjui ir prokurorui. Ši jo byla jau perduota teismui. Tai taip ir gyvename“.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila „Šilokarčemai“ taip pat pripažino, kad grasinimai nėra dažni nusikaltimai. „Dėl tokių įvykių pradedame ikiteisminius tyrimus, tie asmenys, jei nustatoma nusikalstamos veikos požymių, už tai atsako kaip ir visi kiti, ir bylos keliauja į teismą, o nusikaltėliai laukia bausmės, - teigė M. Draudvila. – Dėl pastarųjų grasinančių laiškų pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 1 dalį“.

Šis straipsnis pavadintas: „Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas“ ir skelbia: „Tas, kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“.

Tad už kažkokią nusikalstamą veiką nuteisti vyrukai dabar jau gal bus teisiami ir už antrą nusikaltimą – grasinimus nužudyti...


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?