Lyderis krito Šilutėje

2020-09-30
S. Gvildžio nuotr.
Šalies futbolo pirmenybių II lygos Vakarų zonos klubai praėjusį savaitgalį pradėjo finalinio etapo rungtynes. FK „Šilutė“ (vyr. treneris Svajūnas Česnulis), namuose atkakliai kovodama, išplėšė pergalę prieš lyderę Gargždų „Bangą B“ (vyr. treneris David Marques Afonso) – 3:2. Lemiamą įvartį po Dariaus Paldausko į svečių baudos aikštelę skersuoto kamuolio įmušė galva virsdamas puolėjas Robertas Šmitas. Tai buvo gražiausias rungtynių derinukas ir įvartis.

Gargždų „Banga B“ – „Bangos“ (aukščiausia lyga) dublerių ekipa. „Bangos B“ kraitis po 11 turų – 28 taškai, pirma vieta. FK „Šilutė“ derlius – 18 tšk., 6-a vieta. Aukščiausios lygos komandoms pagal kvotą leidžiama turėti pamainos gretose du pagrindinės sudėties žaidėjus, o jaunesniems nei 19-21 metų futbolininkams kvotų nėra. Švelniai tariant, kažin ar tai teisinga kitų komandų varžovių atžvilgiu, siekiančių kelialapio į I lygą.

Pasak S. Česnulio, „Bangos B“ gretose buvo net 7 jauni žaidėjai, kurie jau kartu treniruojasi su „Banga“. Bet kovingai nusiteikę šilutiškiai pajėgaus varžovo nepabūgo, iškart šoko ieškoti kuo trumpesnių kelių prie „Bangos B“ vartų. Svečiai atsakė kontratakomis. Epizodais kova dėl kamuolio virsdavo grumtynėmis, šiurkščiomis pražangomis. Neretai kovos būdavo daugiau nei futbolo. Įtampos palydovai – žaidėjų rėkavimai, keiksnojimai. Aikštės teisėjui Gevork Arakelian (Palanga) darbo netrūko, kaip ir „sirgalių“ replikų.

Šilutiškių pastangas vainikavo Andriaus Marcinkevičiaus (Nr. 8) įvartis, įmuštas 21-ą minutę  – 1:0. Svečiai nesutriko, po kampinio Jonas Bičkus smūgiu galva išlygino rezultatą – 1:1. Ir antrą įvartį šilutiškiai praleido po antro kėlinio pradžioje gargždiškių pakelto kampinio – 1:2. Įvartį 38-ą minutę pelnė Armandas Šveistrys. S. Česnulis keičia žaidėjus: vietoje Juliaus Užkuraičio išbėga puolėjas Vilius Giedraitis, A. Marcinkevičių keičia Martynas Golubovskis. Keitimai pasiteisina, V. Giedraitis 68-ą minutę išlygina rezultatą – 2:2. Kova užverda iš naujo.

Po vienos grubios dvikovos dėl kamuolio karingiausi komandų žaidėjai skuba į ratelį „aiškintis“, kurie kaltesni?! Bokso išvengta, bet tikrai nemaloni akimirka. Ir šilutiškiai, ir gargždiškiai nusitaikė į pergalę, nė vienas nenusileis. Pamariškiams pavyksta sukurti efektingą derinuką prie svečių baudos aikštelės: Dariaus Paldausko (Nr. 13) skersuotas kamuolys, nubrėžęs ore lanką, suranda prie svečių vartų tolimo dešiniojo virpsto puolėją Robertą Šmitą (Nr. 17), kuris šokdamas į priekį strėle galva „įkala“ pergalingą įvartį – 3:2. Tai atsitinka 76-ą žaidimo minutę.

Komandos draugai puola sveikinti Robertą. S. Česnulis atlieka taktinius keitimus: komandos kapitoną E. Užkuraitį keičią Z. Butkus, T. Kazlauskas išbėga vejon vietoje D. Paldausko. Dar anksčiau M. Vekterį pakeitė E. Dedurkevičius. Rungtynėms artėjant į pabaigą svečiai gauna teisę mušti baudinį prieš pat „Šilutės“ baudos aikštelės priekinę liniją. Vartininkas Artūras Normantas atremia pavojingą smūgį.

„Šilutė“ laimi ir atsirevanšuoja už pralaimėjimą Gargžduose, pirmojo rato varžybose. Iš šilutiškių rūbinės sklinda valiavimai. Gaila tik, jog per šias rungtynes net keturi šilutiškiai užsidirbo įspėjimus.

Kiti turo rezultatai: Plungės „Babrungas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ – 0:1, Klaipėdos „Atlantas“ – SG-FA „Šiauliai B“ – 1:1. Po „Bangos B“ pralaimėjimo Šilutėje į pirmą vietą turnyrinėje lentelėje iškopė FC „Neptūnas“, surinkęs 29 taškus.