Pamariškiai „nudyrė kailį“ kauniečiams, bet jiems tą patį iškrėtė šiauliečiai

2020-10-02
Sergėjaus Gvildžio nuotraukos
Sergėjaus Gvildžio nuotraukos
Šilutės stadione rugsėjo 19 dieną Lietuvos mažojo futbolo veteranų (40 metų ir vyresni) čempionato 3-iojo turo rungtynėse varžėsi pirmą vietą užimantis Alytaus FK „Dainava“ (12 taškų), Šiaulių „Liūtai“ (4 vieta, 6 tšk.), Kauno „Šilainiai“ (5 v. 4 tšk.) ir FK „Šilutės veteranas“ (8 v., 3 tšk.). Dzūkai lyderio pozicijų niekam neužleido, o pamariškiai „nudyrė kailį“ kauniečiams, bet šiauliečių barjero neperšoko.

Senjorų mažojo futbolo (8x8) pirmenybės startavo liepos 11 dieną Jonavoje. Dalyvauja 8 komandos. Alytaus „Dainava“, Jonavos „Klevas“, Kauno „Šilainiai“, „Virpstas“, Kėdainių „Nevėžis“, Šiaulių „Liūtai“, FK „Šilutės veteranas“ (vadovas Saulius Malinauskas, treneris Svajūnas Česnulis) ir Ukmergės „Vienybė“. Antrojo turo varžybos vyko Alytuje, trečiasis turas surengtas Šilutėje. Kiekviename ture komandos žaidžia po dvejas rungtynes.

Kol kas sėkmingiausiai žaidžia dzūkai, iškovoję 4 pergales iki turo Šilutėje. Į varžovų vartus per ketverias rungtynes jie buvo įmušę 34 įvarčius, praleidę 3. Įdomu, kad „Dainavos“ komandoje įvarčius pliekia buvęs vartininkas Ž. Karčemarskas. Šilutėje alytiškiai nugalėjo Šiaulių „Liūtus“ – 2:0 ir Kauno „Šilainius“ – 5:1. Veteranai žaidžia du kėlinukus po 25 minutes. Šilutės ture teisėjavo Lietuvos futbolo federacijos skirti teisėjai klaipėdiečiai E. Gaigalas ir T. Lavrinavičius.

„Šilutės veteranas“ (S. Malinauskas, V. Čiumakovas, L. Gedvila, E. Kolpertas, V.Petkus, V. Pielikis, J. Užkuraitis, E. Užkuraitis, A. Trakšelis, R. Zapolskis) pirmas rungtynes praėjusį šeštadienį žaidė su Kauno „Šilainiais“ (vadovas G. Stelmokas). Kauniečių komandos gretas sudarė mėgėjai. Jų žaidimo braižas skyrėsi nuo pamariškių. Kauniečiai žaidimą grindė trumpesniais kamuolio perdavimais, o šilutiškiai stengėsi rengti staigesnes, greitesnes atakas. Mūsiškiai pirmi praleido įvartį – 0:1.

Tarp kauniečių pasižymėjo J. Čivinskas. Bet svečiai neilgai džiaugėsi. Rezultatą išlygino S. Malinauskas – 1:1. Taip baigėsi pirmoji rungtynių pusė. Po pertraukėlės du gražius įvarčius į kauniečių vartus įpliekė E. Užkuraitis. Tai padarė po greitų prasiveržimų, kai didesnė dalis varžovų nespėjo grįžti į savo aikštelės pusę. Aišku, kauniečiai tikėjosi įveikti „raudonuosius velnius“ (raudona apranga) šilutiškius, bet neįstengė, pamariškiai nugalėjo - 3:1.

Antras rungtynes „Šilutės veteranas“ žaidė su Šiaulių „Liūtais“. Varžovų komandos garbę gynė keli buvę šalies aukščiausiosios lygos futbolininkai. Saulės miesto komanda buvo šiek tiek jaunesnė, lieknesnė nei pamariškių. Svečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, mėgindami sukurti šimtaprocentines progas prie šilutiškių vartų. „Liūtai“ veikė ne jėga, o gudrumu, išnaudodami platesnį savo techninio žaidimo arsenalą. Taip begaudydami rimtą šansą šiauliečiai praleido įvartį į savo vartus.

Tarp šilutiškių pasižymėjo V. Pielikis – 1:0. „Liūtai“ savo žaidimo taktikos neatsisakė ir po kelių tikslių žemų kamuolio perdavimų jų įvarčių „mašina“ N. Čepas smūgiu iš arti išlygino rezultatą – 1:1. Antrame kėlinyje jis persvėrė rezultatą „Liūtų“ naudai – 1:2, nors pirmas tai anksčiau padaryti galėjo E. Užkuraitis, netikėtai atsidūręs vienas prieš šiauliečių vartus. Anot S. Česnulio, Evaldas truputį sutriko, sustojo ir jo smūgiuotas kamuolys nuskriejo aukštai virš skersinio.

Pamariškiai su pralaimėjimu nesusitaikė, veržėsi priekin, tačiau buvo nubausti trečiu įvarčiu, kurį įmušė K. Kucevičius – 1:3. Rungtynių pabaigoje V. Čiumakovas galėjo sušvelninti rezultatą, bet šiauliečių vartininkas suspėjo ranka atmušti iš arti spirtą kamuolį. „Šilutės veteranas“ po 6 rungtynių turi 6 taškus. Paskutinis, ketvirtas, turas bus žaidžiamas Kaune spalio 3 dieną.


Straipsnio komentarai

Na2020-10-06
Evaldas Užkuraitis tikrai paseno,jau 40????????????,bet žaisti jam dar kaip ir ankstoka,bet šilutėje galima Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-06
Kodėl nepagvildena pancerovozai kiek šitie žaidimai kainuoja šilutės, lietuvos, KAM, ES, NATO, etc biudžetams ir iždams? Jugi šita kamuolinių gauja nežaidžia iš savo pinigų. Jugi jie diria kailį tų kurių vardu žaidžia. Jugi jokių žiūrovų nėra. Nu ir kas kad viskas gražiai suorganizuota, veikia kaip šveicariškas laikrodis. Tada reikalinga klausti ne kam gerai gyventi lietuvoje, bet kam būna lengva karinėse pratybose? Ir čia negalima nieko "nagrinėti" kabinėjantis prie kaip tik dėl to sunumeruotų kabinetų kur tose biurokratinėse makaronystėse atseit ir slepiasi visi atsakymai į jūsų neatsargiai panorėtus klausimus. Tenais ir būtų žaidžiamas lygiai toks pat futbolas su jūsų nuostabą keliančiais klausimais, atveriant vis naują nesamonių prirašytą atviros informacinės visuomenės papkę. Nu patys pagalvokit va žaidžia dvi vienuolių komandos po vienuolika žaidėjų. Vienas lauke nesiskaito kaip karys. Tai yra fizinis asmuo pavirsta juridinio asmens dalimi. Futbolo komanda tai juridinis asmuo. Nu ir iš karto problema. Kam lengva tokiame karavane? Atseit vienuoliai tai kaip kupranugariai bėgioja po aikštę, treneris tik stovi patvoryje ir spokso cypdamas visaip. Bet dauguma tų kupranugarių turbūt visiškai nežino kaip tvarkytis su karavano juridiniais reikalais: buhalterija, mokesčiais, "ryšiais", tt. Jeigu netyčia kažkuriam kupranugariui užkrautumėte tokią naštą jam iš karto sulūžtų stuburas. Viskas yra reliatyvu su kailių dyrimais. Ir va čia yra problema su pancerovozais, kurie atseit gali jums bet ką išgvildenti taip kad jums kažkaip pradėtų atrodyti teisybės ir tvarkos viltis tunelio gale, morkos formos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?