Mykolinėse – ūkininkai, muzikantai ir daug kopūstienės

2020-10-04, Violeta Vilniškytė

Savaitgalį jūra žmonių susirinko Žemaičių Naumiestyje ant Žaliojo kalno, kur suorganizuota derliaus šventė „Mykolinės“.  Netrūko čia geros nuotaikos ir padėkų darbščiausiems krašto ūkininkams.

Iškilmingas atidarymas

Šventė prasidėjo nuo ryto sportinėmis varžybomis. Ir rankos lenktos, ir tinklinis bei krepšinis žaistas. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale rinktasi į kraštiečių sueigą, kurios metu vyko parodos „Diena, tapusi istorija“ uždarymas. Čia svečiavosi ir Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos etnografinis teatras „Negelys“ .

Ant Žaliojo kalno, Vanagių piliakalnio, paskelbtas iškilmingas šventės atidarymas su timpanų dūžiais ir varinių pučiamųjų ansambliu. Kūrinius atliko ir kantri muzikos grupė „Karčiama“, Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“. Atlikėjų Irūnos Puzaraitės-Čepononienės ir Mariaus Jampolskio dainos visus išjudino. Tad šokančių netrūko.

Šventę vedė humoro grupė „Ambrozija“. Todėl geros nuotaikos visiškai netrūko. Šokio sūkuryje sukosi Juknaičių ir Švėkšnos  vyresniųjų šokių grupių šokėjai.

Vyko teatralizuoti ūkininkų kiemelių pristatymai: „Metturgis“ (mėsos turgus), XIX a. antroji pusė; „Mėmelio ir Žemaičių rubežiaus grūdų turgus“, XX a. pirma pusė; „Smetonos laikų pieno turgus“, XX a. antroji pusė; „Tiesiai iš valties sodo, daržo ir miško gėrybės“, XX a. pirmoji pusė; „Otės, pūkiai ir tinklaičiai“, XIX a. pabaigos-XX a. pradžios žuvų turgus.

Netrūko svečių

Į tradicinę šventę sugužėjo daugybė krašto gyventojų, svečių. Susirinkusiuosius sveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gražiausių linkėjimų puokštę įteikė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda.

Netrukus didelis dėmesys skirtas ūkininkams. Pagerbti konkurso „Metų ūkis 2020“ rajono nugalėtojai. Trečiosios vietos šiais metais atiteko net dviem ūkininkų šeimoms. Vida ir Algimantas Kliučinskai iš Užlieknių kaimo (Šilutės sen.) turi pienininkystės ūkį. Trečiąja vieta šiemet dalijasi ir Linos bei Mindaugo Balčiauskių šeima iš Juškaičių kaimo (Gardamo sen.). Poros ūkyje – trijų veislių mėsiniai galvijai. Ūkininkai pasakojo, kad jų pievose ganosi vieninteliai Lietuvoje veršeliai, gimę iš implantuotų embrionų.

Antrąja vieta „Metų ūkis 2020“ šiemet nominuotas Vytauto Kuzmos iš Žemaičių Naumiesčio augalininkystės ūkis. Pirmosios vietos nugalėtojai šiemet – mišraus ūkio savininkas Tomas Kazlauskas iš Laučių (Šilutės sen.).

Minėtiems ūkininkams padėkas įteikė ir LR Seimo narys A. S. Nausėda, kuris ir dėkojo, kad jie yra puikūs pavyzdžiai šalia esantiems.

„Esate nenuilstantys ir mūsų kraštui bei jo žmonėms labai reikalingi. Jūsų vykdomi projektai yra tarsi ilgaamžis Lietuvos auksas, kuris garsina ir puošia mūsų valstybę. Siekiate pažangiai ūkininkauti ir nepamiršti ekologinės pusiausvyros, stengiatės būti naudingais visuomenei, negailite jėgų savo idėjoms įgyvendinti“, - padėką perskaitė Seimo nario padėjėja Lijana Jagintavičienė.

Išrinkti geriausi virėjai

Didelis ir nuoširdus ačiū ištartas ir iš LR Žemės ūkio rūmų pirmininko Arūno Svitojaus lūpų. Jis taip pat įteikė padėkas.

Europos Parlamento narys Bronis Ropė taip pat nepamiršo pamario krašto darbštuolių. Už sėkmingą šeimos ūkio puoselėjimą ir įgyvendintą  trumposios maisto grandinės modelį padėkos raštas įteiktas Astai ir Remigijui Marozams, už šeimos kelių kartų ūkininkavimo, tradicijų tęstinumą ir puoselėjimą - Dovilei ir Tomui Žymančiams.

Apdovanoti ir geriausi kopūstienės virėjai. Garbingą trečią vietą užėmė Šilutės H. Šojaus muziejaus komanda, kurios vyriausia virėja - Indrė Skablauskaitė.

Antroje pozicijoje – naumiestiškių komanda „Švogeriai“. Jiems vadovavo vietiniams gerai pažįstamas ir geros nuotaikos nestokojantis Stasys Baltutis.

Pergalę šventė bendruomenė „Draugai“. Jie turėjo du virėjus – Daivą Toliušienę bei Tomą Žymančių.

Vakarą vainikavo grupės „Žemaitukai“ koncertas.

Sekmadienį skubėta į šv. Mišias Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje.


Straipsnio komentarai

..2020-10-04
čia jau talibano misionieriai thanksgivinasi dėkodami vietiniams aborigenams kuriuos suštabeliavo į krematoriumų krosnis. spooks spookinasi. atseit vargšai anksčiau važinėdavo su arkliais ir karietomis, bet va gegučių lizdams sukukavus pavirto tos karietos į baisius moliūgus ir žirgai pavirto į visokias graužinienes. Tik nutyli parazitai apie vežimus kur traukia juos į priekį nematomi arkliai sugrūsti po kapotu. Va įdomu kas atsitiko su pelenės krištoline kurpaite. Pažiūrėkit į nuotrauką. Kaip trečiojo reicho garbėtroškinių paradų batalionas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?