Aidėjo šūviai, gaudė keturračiai

2020-10-03, Kpt. Kęstutis Dembinskas, Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 305 pėstininkų kuopos vadas

Rugsėjo 26-27 dienomis Šilutės rajone vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 305-osios pėstininkų kuopos lauko taktinės pratybos ,,Pamarys-20“.

Tokios pratybos Šilutės rajone rengiamos kiekvienų metų rudenį. Pratybų metu kariai pasitikrina savo įgūdžius, kurie gludinami metinio kovinio rengimo ciklo eigoje. Kariai savanoriai treniruojasi atlikti įvairius veiksmus, tačiau esminis akcentas nesikeičia – veikti mažomis grupėmis, greitai keisti buvimo vietas ir operatyviai vykdyti taktines užduotis, kurios iš anksto planuojamos atsižvelgiant į galimas grėsmes mūsų valstybės saugumui.

Pagrindinės tokių pratybų užduotys: atsakomybės rajono stebėjimas, objektų apsauga ir pagrindinių kelių kontrolė.

Pratybos ,,Pamarys-20“ sulaukė nemažai susidomėjimo iš vietinių gyventojų, kadangi didžioji dalis užduočių vyko gyvenamosiose teritorijose ar šalia jų, tad atsitiktiniai praeiviai galėjo karių veiksmus stebėti iš arti. Didesnio aplinkinių dėmesio kariai sulaukė naudodami geresnio pravažumo civilines transporto priemones. Sutikti vietiniai gyventojai rodė susidomėjimą, nes pirmą kartą matė karių grupes važiuojančias keturračiais motociklais, kurie netikėtai pasirodydavo ir greitai vėl dingdavo iš jų akiračio.

Labiausiai džiugina Šilutės rajono gyventojų teigiamas požiūris ir palaikymas savo krašto kariams savanoriams. Aplinkiniai neslėpė savo draugiškų šypsenų, pamatę savanorius sveikindavosi rankos mostu ir linkėjo sėkmės, kas karius dar labiau motyvavo stengtis gautas užduotis atlikti kuo geriau.

Taip pat primename, kad tarnauti Lietuvos Kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgose gali visi 18-60 m. amžiaus Lietuvos piliečiai, tinkami pagal sveikatos būklę ir neturintys baudžiamosios teisės nusižengimų.

Jeigu nori išmokti karinės taktikos subtilybių, įgyti būtinų savigynos įgūdžių, išbandyti kažką naujo ir prasmingo, o svarbiausia atlikti savo pilietinę pareigą – stok į Krašto apsaugos savanorių pajėgų gretas ir tapk vienu iš mūsų.

Parodyk savo ryžtą ginti Lietuvos laisvę ne tik žodžiais!


Straipsnio komentarai

.. @ Local guy2020-10-06
užmiršai pasakyti "please". Kaip galima ilsėtis jeigu nėra ramybės per jūsų šaudymus, gaudimus, pergalingus šokinėjimus per kapinėse nenuilstamai kasamas tranšėjas ir griovius, kerzavų trypimus, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Local guy2020-10-06
Tu gal geriau pailsek... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-03
Matot jūs aborigenai agituojami "parodyti" savo ryžtą ginti lietuvos laisvę. Šitie talibano aparteidiniai gestapininkai rūpinasi "mūsų valstybės saugumu". Jeigu jūsų cypteltas "ryžtas" pasirodys kaip grėsmė šitiems "mūsų" valstybės "mūsiškiams" tai jie tuojau jus veikdami nedidelėse grupėse ir sugrūs tą "grėsmę" į krematoriumo krosnį. Matot kaip šlykštynės išsireiškia džiugina šilutės rajono gyventojų "teigiamas" požiūris, ne į šilutės rajono savanorius, bet "savo krašto" savanoriams. Tai nėra šilutiškiai ar lietuviai, nors gali būti. Tai pavyzdys kaip sukonstruota trojos arklių dvikalbystė. Tame ir esmė kad čia ne pratybos, bet patyčios, kur jie su tais prieštvaniniais ginklais ir ekipiruote bando nukreipti dėmesio nuo užkriptologintų (slaptų) modernių karo veiksmų, kurie vyksta kiekvieną minutę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?