Galvoju, ko galiu tikėtis iš kandidatų į Seimo narius

2020-10-03, Saulius Zdanevičius

Norėčiau, kad mano Šilutė, kurioje dirbu, ir Gardamas, kuriame gyvenu, neliktų Dievo užmirštu kraštu.

Akivaizdu, kad, pvz., Birštonas nors ir nėra ,,kylanti žvaigždė Europos turizmo žemėlapyje“ ir turėdamas vieną upę turizmą vysto greičiau nei mes, turintys didžiąją dalį Lietuvos vandenų. Apmaudu.

Važiuoju dviračiu nuo Klaipėdos pro Dreverną, Svencelę, Kintus į Šilutę. Matau, kaip tvarkomas Klaipėdos rajonas - mes stipriai atsiliekame. Jei taip ir toliau, liksime ,,užgesusia turizmo žvaigždute“. Nors ir turime tokius perlus, kaip Ventė, Mingė ar Rusnė. Neišnaudojame to. Kaip ir neišnaudojame natūralaus Kauno ir kitų miestų gyventojų susidomėjimo mūsų Klaipėdos kraštu, jo unikalia istorija. Vis dar trūksta išplėtotos infrastruktūros - dviračių takų, greito ir pigaus kelto į Neringą, net asfaltuoto kelio į Mingę.

Pagaliau, o ką daryti Šilutėje į ją atvažiavus?

Taip, estakada pastatyta, dar keli kilometrai kelio – puiku, to labai reikėjo, bet tai ir viskas. Vienas verslas nesutvarkys to, ką turi padaryti valstybė.

Tai ir mąstau, ar Seimo nariui, gyvenančiam Vilniuje, labai įdomu, kaip vystyti turizmo verslą pas mus, už trijų šimtų kilometrų nuo jo namų? Abejoju.

Galvoju, ar Seimo narys, kuris per visą savo kadenciją pasižymėjo nebent tuo, jog niekur nedalyvavo, nieko nekalbėjo, gali inicijuoti pokyčius? Abejoju.

Suprantu, kad norint teikti įstatymų pataisas, galinčias padaryti reikiamus pokyčius mūsų krašte, reikalinga patirtis ir žinios, ne vien gražios kalbos.

Pavyzdžiui, Šilutėje viešėjo susisiekimo ministras, jam buvo pasiūlyta upių suneštą` smėlį panaudoti kelių tvarkymui - pašalinti iš upių, o ne supilti pakrantėse seklumų pavidale.

Naftininkų išgaunamą sūrų vandenį plačiai naudoti žvyrkelių laistymui (pamenate,  kas darėsi statybos metu važiuojant į Rusnę) - sutaupytume ir kelių tvarkymui ir automobilių priežiūrai...

Jeigu tokių dalykų negali sutvarkyti ministras, tai gal reikia pataisyti įstatymus.

Norint kalbėti apie krašto kultūrinį paveldą, sudominti žmones mūsų kraštu, reikia bent jau gerai žinoti krašto istoriją bei mokėti ją pateikti. Be to, sugebėti skaičiavimais pagrįsti investicijų prasmingumą.

Dabar žiūriu į kandidatų sąrašą. Iš karto atmetu kandidatą, kuris slėpė mokesčius ir buvo už tai teismo nubaustas – bus blogas Seimo narys, jei jau dabar praktikuoja mokesčių slėpimą.

Nebalsuosiu ir už automobiliu tvoras varčiusį, o po to iš įvykio vietos pabėgusį kandidatą.

Dar poros triukšmadarių tiesiog nesuprantu.

Apie ,,labai patyrusius“ ir gražiai kalbančius jau pasisakiau. Kas liko? Taip, aš balsuosiu už Audrių Endziną, ir ne todėl, kad jis koks nors ypatingas mano draugas. Bet todėl, kad jis tiesiog objektyviai gali daugiau nuveikti mūsų kraštui. Tikiuosi, kad neapsiriksiu pasirinkdamas A. Endziną.

Užs. Nr. 2020/10/03-01


Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?