Ačiū Jums, buvusiems mano mokytojams

2020-10-07

Kaip ir kasmet rudenį, prisimenu savo mokytojus. Deja, daugelį galiu jau tik prisiminti. Tai šviesios atminties mokytojai Banys, Žarlauskas, Teninytė, Rumšas, Drungilas, Kalinauskienė ir daug kitų, kuriems esu dėkingas už kantrybę ir suvokimą, kad ir iš labai ,,šakoto“ paauglio gali šis tas gautis.

Pavėluota ši padėka ir, tikriausiai, tai greičiau atsiprašymas už nepakankamą jų darbo vertinimą. Dabar suprantu, kodėl ir mano tėvai (jie taip pat buvo mokytojai) amžinami neturėdavo laiko. Ilgai, net dažnai ir savaitgalio vakarais, degindavo šviesą sėdėdami prie rašomo stalo, apkrauto sąsiuviniais ir knygomis.

Jų ,,sugaištas“ laikas formavo mūsų gyvenimus. Ačiū jiems už tai.

Dabar - rinkiminis laikotarpis, todėl būdamas politinės kampanijos dalyviu turiu bent glaustai išdėstyti savo ir savo atstovaujamos partijos - LR liberalų sąjūdžio - požiūrį į švietimą.

Pasitikiu mokyklų vadovais ir mokytojais, todėl  manu, jog turi būti nustatomi tik siekiami rezultatai, o būdai ir metodikos parinkimas paliktas nuspręsti mokyklos bendruomenei. Suprantu, jog pedagogai – sėkmingo švietimo pagrindas, todėl siekis, kad pedagogo atlyginimas būtų ne mažesnis nei 1,5 vidutinio šalies atlyginimo – būsimo Seimo uždavinys, nepriklausomai nuo rinkimų laimėtojų.

Sėkmės ir sveikatos šiuose mokslo metuose. 

Atskirai savo mokytojams – neskubėkite mūsų palikti, Jūs mums labai brangūs.  

Pagarbiai, Audrius Endzinas

 

Politinė reklama bus apmokėta iš A. Endzino rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. 2020/10/01-01