Neįgaliųjų sporto ir poilsio šventė buvo graži

2020-10-09, Asociacijos „Traksėdžių viltis“ informacija

Rugsėjo 27-ąją iš pat ryto sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis“ nariai  rinkosi Rusnėje Vasiliauskų kaimo turizmo sodyboje „Vorusnėlė“, kurioje suorganizuota sporto ir poilsio šventė bendrijos nariams ir jų šeimoms.

Gamta džiugino geru oru, šventės dalyviai rinkosi gerai nusiteikę, pasirengę sportuoti ir laimėti. Į sporto varžybas pakvietėme ir klubo „Sielos paguoda“ komandą. Dalyviai susirinko iš viso rajono.

Šventė prasidėjo bendrijos himnu ir vėliavos pakėlimu. Dalyviai aktyviai įsijungė į bendrą mankštą. Komandos išbandė jėgas įvairiose rungtyse: šaškės, baudų metimas į krepšį, žiedų užmetimas ant stovo, kamuoliukų metimas į taikinį, smiginis, žaidimas „Boccia“, rungtyniavo estafetėse. Smagiausia rungtis buvo, pagalvių mūšis.

Vienas sportininkas galėjo pasirinkti ir dalyvauti visose sporto šakose. Šventės metu sportininkai išbandė savo jėgas, pademonstravo savo gebėjimus. Asmenys su labai sunkia negalia galėjo stebėti varžybas, mėgautis gamta, bendrauti su šeima ir draugais. Šventės pabaigoje geriausi sportininkai buvo iškilmingai apdovanoti medaliais bei diplomais. Visiems šventės dalyviams įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.

Sporto šventė suorganizuota vykdant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinant sveikatingumo projektą „Judam, krutam visada, sportas - mūsų sveikata“. Iš projekto lėšų įsigytos sporto priemonės, reikalingos treniruotėms ir sporto šventei, taip pat, pamaitinti sporto šventės dalyviai.

Mes sportuojame ne tik sporto šventėse, bet palaikome sportišką draugystę ir su bendrijos „Kretingos viltis“ neįgaliaisiais, kurie su savo sportine programa mus aplankė Šilutėje rugsėjo 29 dieną ir parodė savo sportinius sugebėjimus. Pakvietė Šilutės socialinių paslaugų centro dienos socialinė globa institucijoje klientus prisijungti ir išbandyti savo jėgas kartu estafetėse ir kitose įdomiose rungtyse.

Tokie renginiai - tai galimybė susitikti, pabendrauti, pasimatyti su senais draugais, išbandyti sportines jėgas. Neįgaliuosius suburianti šventė, susitikimai, dar kartą parodė, kad negalia – ne kliūtis aktyviai gyventi.

Norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo, kad ši šventė būtų graži.


Straipsnio komentarai

.. @ Šilutiškė2020-10-09
Jeigu intelektas sutrikęs tai nebėra intelektas. Nu čia tik tyčiojasi iš tų žmonių su visokiomis pravardėmis. Nu panaši analogija: huliganas išspardo dantis ir sako va sutrikusi burnos kramtymo funkcija. Tu šneki apie vaiką tarsi tai būtų tavo nuosavybė. Savų vaikų nebūna, taip kaip nebūna svetimo skausmo. "Savo" vaikas į kurį ir su savo dievagojimais ir mušimais į krūtine ir šaudai kaip "sava". Suprask kad jokie save liaupsinantys žodžiai nieko nereiškia tik priešiškumą blaivybei. Patvoriniai hroniai išmoko kaip papūgos kažkokių karksėjimo metodų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškė 1 komentatoriui2020-10-09
Žmogau,kas tave nuskriaudė,kad nežinai ant ko ir dėl ko pyksti ir nervuojiesi.Pirmiausia, tamsta, nepažįsti tų žmonių,tai yra tėvų organizacija ,auginanti sutrikusio intelekto asmenis.Šventėje dalyvavo tėvai ir vaikai bei svečiai,jeigu galvoji,kad Tėvai,pašventę savo gyvenimą vaikams juos skriaudžia,pasakysiu ,kaip tikra motina, aš už savo vaiką galiu ,kaip tigrė bet kam gerklę perkąsti,jeigu pamatysiu jį skriaudžiant.Tamstos problemos,kad esi nelaimingas gal pozityviau žiūrėk į tai ką mata aplinkui.Jeigu nori susipažinti ir pabendrauti,maloniai kviečiame į "Šilutės Viltis"būstinę,kad artimiau susipažintume.Pamatysi,kad tie žmonės yra pamaitinti,sutaisytais dantimis,gydomi ,aprengti ir ,kad tėvai nėra prasigėrę degradai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-09
Ir vėl tas nenustojamas girtavimas kur patys giriasi tam kad būtų girti. Nes yra kažkokie lėšų įsisavinimo metodai panašūs į šventikų ritualus ar lapių medžioklę, kur reikalinga atsižymėti panašiai kaip kad kalės atsižymi patvorius su geltonu lietumi. Kaip galvojate kodėl klipatos aprengti oranžine uniforma kaip kokie kaliniai pas ISIS, guantaname ar kituose amerikos kalėjimuose. Tai kodėl tie prižiūrėtojai patys nenori pailsėti nuo šaukštų kilnojimo ir pasportuoti? visi tokie riebūs riebūs, bet kažkodėl skaitosi "įgalūs", nors turbūt užpakalio nusivalyti su ranka nepasiekia. Kažin ar lieka kas nors klipatėlėms pavalgyti ar maitinami tik dvasiniu penu, viltimis ir paguodomis? Nu kai ISIS išleisdavo filmukus apie galvų pjovimus tai ir yra alegorija į psichiatrija, kur jie tokie sukti kad gal bet ką apvynioti ant piršto ir nusukti galvą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka