Susitikimas su teismo pirmininke

2015-02-13, Elena Žąsytienė, Vainuto gimnazijos socialinė pedagogė

Vasario 9 d. keturiolika Vainuto gimnazijos II- III gimnazijos klasių mokinių išvyko į Šilutės apylinkės teismą. Pažintinės išvykos tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą bei skatinti mokinių, mokytojų ir teisėsaugos institucijų bendravimą ir bendradarbiavimą.
Gimnazistus pasitiko Šilutės apylinkės teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė. Pirmininkė mokinius nusivedė į posėdžio salę, kur parodė, kas ir kur sėdi teismo proceso metu. Kur laukia liudytojai ir nuteistieji.Gimnazistai sužinojo,kokie yra Lietuvos Respublikos teismai.

Po to užėjome į teismo pirmininkės kabinetą. Pirmininkė parodė savo darbo „įrankius“- kodeksus, pasakojoapie teisėjo darbą,  darbo pobūdį,  veiklos sritis, teismų sistemą, funkcijas. Papasakojo, kokią mantiją vilki ir  kokį nešioja skiriamąjį ženklą teisėjas, prokuroras, advokatas, kaip nagrinėjamos nepilnamečių bylos. Mokiniai sužinojo, kad prokuroras vykdo baudžiamąjį persekiojimą. Jis surašo kaltinamąjį aktą ir valstybės vardu kaltina. Advokatas –konsultuoja piliečius, paruošia ieškinius teismui. Notaras atlieka  sandorius, vykdo teismo sprendimus.Teismo pirmininkė  paragino mokinius būti atsakingiems, nenusikalsti, saugoti savo asmens duomenis ir nebūti patikliems, nes kartais to nesuvokdami žmonės būna įtraukiami į nusikalstamą veiką.

Mokinius domino ir tai, kokias studijas reikia baigti norint dirbti teisme teisėjo padėjėju arba teisėju, koks jų atlyginimas. Teismo pirmininkė pasakė, kad teisėjo darbas reikalauja aukštojo teisinio išsilavinimo, kad yra labai įdomus bei atsakingas, kad teisėjas visada ir visur privalo elgtis labai atsakingai ir nepriekaištingai. 

Vainuto gimnazijosmokiniai liko sužavėti ir yra labai dėkingiuž malonų priėmimą ir  įdomų pasakojimą.

 


 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?