Šilutės vaikų darželyje apsinuodijo vaikai

2020-10-16
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Šilutės lopšelyje darželyje „Ąžuoliukas“ rugsėjo pabaigoje galimai maistu apsinuodijo keli vaikai. Oficialiais duomenimis, užfiksuotas keturių vaikų susirgimas. Dėl šios priežasties Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnyba atlieka tyrimą. Tiksli apsinuodijimo priežastis nustatinėjama. Darželio patalpos papildomai dezinfekuotos.

Apsinuodijimo priežastis nežinoma

Šilutės vaikų lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ darbuotojams, vaikams ir jų tėveliams - neramios dienos. Įtarus masinį vaikų apsinuodijimą, Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnyba atlieka tyrimą. Šios tarnybos atstovas teigia, kad oficialiai užfiksuotas keturių vaikų susirgimas dėl apsinuodijimo. Ar apsinuodyta maistu ar dėl higienos pažeidimų, nežinoma, kadangi priežastys dar nenustatytos.

Tarnybos specialistai tiria ne tik galimybę apsinuodyti maistu, bet ir galimą ligos nešiotoją. Tačiau tik surinkus pilną informaciją iš visų laboratorinių tyrimų, bus daromos išvados ir įvardinta apsinuodijimo priežastis.

Kokybei - didžiulis dėmesys

Įstaigos direktorė Daiva Mikulskytė teigia, kad nuo rugsėjo 23 dienos oficialiai apsinuodijo keturi vaikai iš dviejų grupių. Neoficialiais duomenimis, sergančių apsinuodijimu vaikų yra daugiau, jie nepatenka į oficialią statistiką, nes nesikreipė į gydymo įstaigą. 

Pasak direktorės, apsinuodijimo priežastis nežinoma, net neįsivaizduoja, kur galėtų būti tas apsinuodijimo šaltinis. „Esame tikrinti Maisto ir veterinarijos tarnybos, kuri nerado jokių pažeidimų. Maistą gaminame patys, konvekcinėse krosnyse, produktus perkame iš skirtingų tiekėjų, kurių kokybei skiriame didžiulį dėmesį“, – sakė D. Mikulskytė.

Direktorė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad dabartinėje situacijoje dėl COVID-19 yra padidintas dėmesys higienai. Todėl nieko neįtaria, kur galėtų slypėti šio apsinuodijimo priežastis.


Straipsnio komentarai

.. @ Odeta2020-10-16
neturėtum klausinėti tokių klausimų. Tam ir yra tėvai kad nevedžiotų vaiko ten kur vaikui nesaugu (nesuprantama). Vaikams iš viso nesuprantama kam tie lopšeliai darželiai reikalingi. Tai tokia kvaila situacija, tarsi pedofilų klano antavilių bitės yra tokios nusipenėjusios pasidarė kad žmonės turi patys nusiravėti šieną nuskabyti žiedelius ir sunešti kad jos susimildamos nugriebtų nektarą ir išdulkintų žiedadulkes. Nu ir panagrinėk tas fotografijas šių laikų darželių. Nu jo kiek to ugdymo, lavinimo, kiek priemonių, viskas blizga ir žiba visokiais auksais. Vien renginiai, projektai, spektakliai, pasirodymai, tt. Tie vaikai tokie užimti už gerklių. Bet jeigu koks renginys tie vaikučiai stovi su gražiausiu milijonais kainuojančiu kostiumu tarp dar brangesnių dekoracijų, jiems taip nesuprantama ką čia su jais išdarinėja tos raganos. VIskas atrodo saldžiai kol giriasi, bet vaikams labai karčios ir nepraryjamos tos promilės. Nu ir čia toli nereikalinga eiti. Pats panagrinėk to personalo "užklasinę" veiklą kur tos saldžiai suokiančios raganos stumdo visokias šundaktarystes: neolife, herbalife, amway, tt. Ir čia žodis "stumdo" perkeltine prasme, nes visiškai neaišku šitas karinių operacijų aspektas. Greičiausiai forminamasi gaudant kunigų naudą atbulomis per antstolius ir notarus ant atstumtųjų ir nustumtųjų. Nu yra plaunami pinigai. Vaikai tai tik priedanga. Kuo skiriasi priešmokyklinis ugdymas nuo ikimokyklinio ugdymo? Gal čia kažkaip kitaip pvz "priešmokyklinis" ugdymas užsiima priešų ugdymu? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Odeta2020-10-16
Tai kaip reikia vaika vesti i darželi kai taip vaikai snesaugu???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-16
ką reiškia tas posakis, kad proto su šaukštu neįkrėsi? Lietuvoje toks įdomus komunizmas, kad visi proletarai vienyjasi į kažkokį "ein reich". Įsivaizduojate yra įkurtas sambūris kur vienyjasi visi lietuvos darželiai kurių pavadinimas yra "ažuoliukas" tame tarpe ir šita terbakrauskių gvardija. Nu apie kokią higieną gali būti ir kalba? Ką reiškia išsireiškimas "skiriame didžiulį dėmesį" ar "padidintas dėmesys"? Turėtų skirti pakankamą dėmesį. Kodėl toje patarlėje nenurodoma kokio dydžio deguto šaukštas pagadina medaus statinę? Komentaras patinka Komentaras nepatinka